Anželikos Cholinos šokio teatras

Choreografės Anželikos Cholinos kūrybos kelias prasidėjo 1991 metais dar besimokant Rusijos teatrinėje akademijoje (GITIS). Dešimt metų A. Cholina kūrė spektaklius Lietuvos nacionalinio operos ir baleto bei dramos teatrų scenose ir yra žymiausia choreografė Lietuvoje. Lietuvos muzikos akademijos docentė, aktorių-šokėjų specialybės studentų ir magistrantų kursų vadovė.

Anželikos Cholinos šokio teatras buvo įsteigtas 2000 m. gruodžio 22 d. siekiant turėti nepriklausomą kūrybinį procesą. Pirmasis teatro spektaklis, kurio premjera įvyko 2001 m. sausio 30 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje – Tango in FA (pagal A. Piazzollos muziką), sulaukė didžiulio žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio.

Antrojo teatro šokio spektaklio Meilė premjera įvyko Lietuvos nacionalinio dramos teatro Didžiojoje scenoje 2002 m. vasario 14 d.

Straipsniai 1 reklama

Trečiasis ir didžiausias A. Cholinos darbas Romeo ir Džuljeta buvo pristatytas 2003 m. kovo 28 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Šiam spektakliui choreografė subūrė jau 24 artistų trupę: jaunuosius Lietuvos operos ir baleto teatro artistus, dramos teatro aktorius bei Lietuvos muzikos akademijos aktorių-šokėjų specialybės studentus.

Ketvirtąjį sezoną A|CH teatras atnaujino iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro perimtus spektaklius: Bernardos Albos namai bei Carmen. Pastarasis pačiai choreografei yra visiškai naujas darbas, suteikęs jai galimybę dar kartą grįžti prie neišsemiamos temos, ištaisyti per 5 metus nuo pirmosios premjeros paaiškėjusias klaidas, patobulinti choreografinius sprendimus bei pateikti brandesnį požiūrį į šį legenda tapusį siužetą.

Choreografės kūrybiniai ieškojimai prasidėję prieš dvylika metų iškėlė šokio ir dramos sintezės idėją, kurią A. Cholina įgyvendino savo šokio spektakliuose. Anželika Cholina pastatė penkis vienaveiksmius baletus, per keturiasdešimt choreografinių miniatiūrų, aštuonis šokio spektaklius ir baletą pagal A. Rekašiaus muziką Medėja Nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuris buvo įvertintas „Kristoforo” statulėle už geriausią choreografiją.

Taip pat, kūrė choreografiją operoms, dramos spektakliams, kino filmams, režisavo įvairius koncertus ir mados renginius, kuriuos galima pamatyti įvairiose Lietuvos scenose. Choreografės kūryba neabejotinai išskirtina, charakteringa, emocionali, trykštanti vidine energija, žavesiu, idėjų gausa, originalia išraiška, gyvybinga choreografija ir susilaukianti didelio žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Šio rezultato A. Cholinai padeda pasiekti bendradarbiavimas su neabejotinai talentingais kūrėjais: scenografai Marijus Jacovskis, Jūratė Paulėkaitė, kostiumų dailininkai Juozas Statkevičius, Sandra Straukaitė, Jolanta Rimkutė, Marija Rubavičiūtė ir Kotryna Pociūnaitė.

Per trejus metus A|CH teatras parodė virš 120 spektaklių įvairiose Lietuvos scenose, taip pat gastroliavo kaimyninėse šalyse: Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje bei Anglijoje, Kinijoje, Danijoje ir Vengrijoje.

Teatras neturi nuolatinės šokėjų trupės. Kiekvienam spektakliui yra kviečiami skirtingi atlikėjai. Choreografės spektakliuose dalyvauja baleto artistai, dramos aktoriai, LMA aktorių-šokėjų specialybės studentai ir magistrantai.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *