Vėl atsidūrė tarp geriausių

Erikos Jennings balsą Lietuva išgirdo 1998-ųjų pavasarį – radijo stotys sutartinai suko “Summertime”. Kol melomanai traukė pečiais, iš kur atsirado šis įdomus, stiprus vokalas, airė Erika toliau plušėjo kartu su kitais dabar vienos populiariausių Lietuvos grupių “Skamp” nariais – Viktoru Diawara ir Viliumi Alesiumi. Šio darbo rezultatas – būriai “Nieko panašaus”, “U Say”, “Kingz n'Queenz” ir kitus tarp Lietuvos populiariausių dainų atsidūrusius “Skamp” kūrinius niūniuojančių gerbėjų. Praėjusiais metais “Skamp” pelnytai buvo pavadinti laimės kūdikiais: iš “Radiocentro” muzikinių apdovanojimų '98″ jie išėjo nešini dviem skulptūrėlėmis (už Metų debiutą ir Geriausią metų dainą “Summertime”), iš “Bravo '98” ceremonijos – su viena (už Geriausią metų debiutą).

Šeštadienį įvyksiančiuose “Radiocentro muzikiniuose apdovanojimuose '99” “Skamp” pretenduoja į geriausios grupės apdovanojimą, o debiutinis jų albumas “Angata” gali būti pripažintas geriausiu metų albumu.

Gatvėje retai kada atpažįsta

Per tuos metus nei pagrindinis grupės muzikos kūrėjas Viktoras, nei tekstų autorius Vilius, nei žavioji devyniolikametė vokalistė Erika taip ir netapo “pasikėlusiomis” žvaigždėmis. Ir scenoje, ir gatvėje jie tokie pat – paprasti, malonūs ir natūralūs. Tačiau gatvėje prie jų nepuola būriai gerbėjų, neapspinta autografų prašantys paaugliai. “Niekada neturėjau tokios problemos. Tik retkarčiais mane kas nors atpažįsta. Dažniausiai – po koncertų, – pasakojo Erika. – Man tai patinka. Jei būčiau medžiojama, būtų ne kas”.

Senelis didžiuojasi anūke

Apie Erikos muzikavimą ir jos sėkmę žino visa didelė jos giminė, pasklidusi po visą pasaulį. Dainininkė turi dėdžių, tetų, pusseserių, pusbrolių, kurie likimo išblaškyti po kelis žemynus. Jiems paštu Erika siunčia savo kompaktinius diskus: “Sako, kad patinka. Nors gal jie – tiesiog mandagūs žmonės?” Dainininkės motina artimiesiems į Airiją siunčia apie “Skamp” ir jos dukterį rašančių laikraščių bei žurnalų iškarpas. Tai, kad ji dainuoja, nenustebino nė vieno giminaičio – ji paprasčiausiai tai daro nuo pat gimimo. Labiausiai anūkės sėkme džiaugiasi ir ja didžiuojasi Erikos senelis, kurį visai neseniai po ilgos pertraukos ji aplankė.

Geri Airijos prisiminimai

Naujuosius metus E.Jennings sutiko kartu su savo didžiule šeima senelio name. Į Dubliną Erika vyko po ilgos pertraukos: “Ta pati centrinė gatvė, barai, dainos, muzika, parduotuvės. Jaunimas, vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės susitinka, bendrauja. Vyksta kažkoks geras judėjimas, puiki atmosfera. Viskas liko. Aš viską prisimenu”.

Erika augo kaip tik tame šurmulyje, kur susitikę skirtingo amžiaus ir nebūtinai iki tol pažįstami airiai leidžia vakarus grodami bei dainuodami. Į tokius susiėjimus ją, dar visai mažą mergaitę, atsivesdavo tėvas. Vienam tokios spontaniškai susibūrusios kompanijos dalyviui gali būti šešiasdešimt, kitam – dvidešimt metų. Tai airiams – ne problema. Tris dienas praleidusi Dubline, aplankiusi naktinius klubus, diskotekas, Erika išvažiavo į kaimą pas gimines. Tačiau ne viskas Airijoje jai teikė džiaugsmą. Keli pasikeitimai ją nuliūdino: “Per pastaruosius dešimt metų Airijoje ėmė suktis dideli pinigai. Ten pirmąkart pamačiau mano amžiaus benamių jaunuolių”.

Nekamuoja draugų ilgesys

Senų draugų ilgesys Erikos nekamuoja. Ji, tiesą sakant, Airijoje ne tiek daug jų palieka: iš gimtinės ji išvyko dar paauglė, todėl su klasės draugais beveik jokių ryšių nebeliko. “Kai anksti pradedi keliauti po žemynus – Afriką, Ameriką, Europą, į daugelį dalykų imi žiūrėti visiškai kitaip nei kiti”, – pripažino dainininkė. Lietuvoje įgytus tikrai gerus draugus ji gali suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, tačiau tai, jos nuomone, yra labai daug. “Sakoma, jei gyvenime turi bent vieną tikrai gerą draugą, esi laimingas”, – mano Erika. Vienais geriausių savo draugų ji laiko “Skamp” vaikinus Viktorą ir Vilių. Mielai bendraujanti airė Lietuvoje turi daugybę pažįstamų. Ji mielai bendrauja su kolegomis muzikantais, tačiau dirbtinai megzti draugystę su tais, kurie yra tokie pat garsūs kaip ji, Erikai atrodo kvaila. “Jei ir turiu kur nors priešų, apie juos nieko nežinau. Taip yra, nes aš gerbiu visus šalia esančius žmones, nekreipdama dėmesio, kas jie tokie”, – įsitikinusi dainininkė.

Lietuva visada bus artima

Iš Airijos, kur nepažįstami žmonės gali smagiai kartu groti ir dainuoti, atvykusiai E.Jennings Lietuva neatrodo labai šalta ir niūri, o lietuviai – nykūs ir nedraugiški. Per koncertus čia publika būna pakankamai aktyvi. “Lietuviai nėra labai atviri, nepuola glėbesčiuotis tol, kol gerai su jais nesusipažįsti. Tačiau iš esmės jie yra puikūs”, – tikino Erika. Dėl to, kad iki tol nemažai pasaulio pamačiusi Erika atsidūrė Lietuvoje, “kaltas” jos tėvas, pasirašęs darbo sutartį su Lietuvos susisiekimo ministerija. Jau gyvendama Vilniuje ji susipažino su nuo Vokietijoje veikiančios lietuviškos Vasario 16-osios gimnazijos laikų kartu grojusiais Viktoru ir Viliumi, suprato, kad galėtų visi trys dirbti kartu. Dukters norą muzikuoti tėvai palaikė, tik norėjo kuo greičiau sulaukti jos darbo rezultatų. Jiems rūpėjo, kad jauniausia iš trijų dukterų nešvaistytų laiko veltui svajodama apie karjerą muzikos srityje. Sulaukę rezultatų, jie liko patenkinti ir stengiasi visaip dukterį palaikyti. “Nežinia, kiek laiko tėvai dar bus Lietuvoje. Tačiau aš vis vien likčiau. Netrukus mes norime išleisti naują savo albumą. Po to ketiname savo muziką eksportuoti už Lietuvos ribų, – pasakojo dainininkė. – Ką ir kur mes veiktume, visada būsime Lietuvoje susibūrusi ir čia groti pradėjusi grupė. Lietuva visada man bus miela”.

Išgirdusi jai labiausiai įgrisusį ir, ko gero, vieną nemaloniausių klausimų apie lietuvių kalbos mokymąsi, Erika atsidūsta: “O, Dieve! Aš dėl to kompleksuoju. Tačiau buitinę kalbą jau moku. Su nepažįstamuoju gatvėje galėčiau susišnekėti, tačiau prabilti viešai – sunku. Čia daug žmonių kalba angliškai ir daug kas nori su manimi bendrauti angliškai – jiems tai gera praktika”.

Įvaizdžio dirbtinai nekuria

Išgarsėjusi Lietuvoje rudaplaukė mėlynakė airė neužsiėmė savo įvaizdžio kūrimu, nepuolė lakstyti pas brangius, bet madingus kirpėjus ar dizainerius. Ji liko ištikima savo stiliui – gražu, madinga, bet patogu. “Neturėčiau kantrybės kiekvieną dieną užsiiminėti savimi. Išvaizdai daugiau dėmesio skiriu prieš ypatingesnes progas, kaip ir visos moterys, – aiškino ji. – Atvirai pasakius, iki šiol neturiu jokio savo stilisto ir prie veidrodžio nestoviu ilgiau nei tada, kai dar nedainavau “Skamp”. Nemanau, kad man viso to reikia”.

Sportuoja, kad būtų stipri

Prieš keletą mėnesių Erika nusprendė išbandyti daug reklamuojamą treniruoklį “Orbitrek”. Dabar ji kasdien keliolika minučių skiria sportui. “Kelių kilogramų atsikračiau, – pliaukšteli sau per šlaunį smulkutė Erika. – Tačiau svoris grįžo į raumenis”. Sportuoti ji ėmė ne dėl to, kad norėtų labiau puoselėti savo kūną. Nuo trejų metų lankiusi baleto ir modernaus šokio repeticijas, vėliau ji visa tai apleido. “Sportas, judėjimas suteikia daug energijos. O jos reikia labai daug, kai per koncertus dainuoji “gyvai”, – paaiškino mergina. Jokių dietų Erika niekada nesilaikė. Į šiuos dalykus jos požiūris gana skeptiškas – ji yra mačiusi dietų iškankintų, irzliais ir nervingais tapusių žmonių. Ji tiki ne dietų stebuklais, o sveiko gyvenimo būdo galia. Ji labiausiai mėgsta kinišką ir indišką maistą, griežtai atsisako mėsos, bet valgo žuvis ir paukštieną.

Jautriai reaguoja į apkalbas

E.Jennings jautriai reaguoja į apkalbas, gandus. Tokiais atvejais ji tampa pažeidžiama. Tačiau visada ją guodžia tai, kad draugai žino, kaip yra iš tiesų. Ji, kaip ir kiti “Skamp” muzikantai, nedažnai suteikia pagrindo apkalboms: visi jie yra paprasti, draugiški, skandalų nekeliantys žmonės, laisvalaikiu vaikštantys į kino teatrus ar vakarojantys klubuose. E.Jennings mieliau renkasi “Prie parlamento” arba “Muzikinį angarą”.
“Myliu žmones, tačiau nesu iš tų, kurie vieną dieną gali glėbesčiuotis su vienu, kitą – su kitu ir prisiekinėti amžiną meilę. Pastaraisiais metais dar negalvoju apie nieką rimtesnį”, – aiškino Erika. Tačiau nemenkuose jos karjeros planuose šeima ir vaikai užima ne paskutinę vietą. Tik gimdyti ir auginti vaikus Erika norėtų tada, kai jausis tam subrendusi ir galės skirti jiems pakankamai laiko.

Koncertuos moksleiviams

Dabar Erikos ir “Skamp” vaikinų darbo grafikas – labai intensyvus. Tik sausio 31-ąją prekyboje pasirodys naujasis jau prieš keletą savaičių Operos ir baleto teatre pristatytas albumas “Green”. Šią savaitę “Skamp” dainų iš “Green” ir “Angatos” albumų galės klausytis moksleiviai – grupė pradeda turą po mokyklas. Šis turas buvo sumanytas tam, kad dažnai daug pinigų neturintys jaunuoliai galėtų patys pamatyti ir išgirsti mėgstamą grupę. Bilietai į koncertus mokyklose kainuos apie penkis litų. Prieš šį turą Erika buvo puikiai nusiteikusi: “Moksleiviai ir studentai – puikiausia auditorija”. Grupė planuoja išleisti “Angatos” bei “Green” remiksų albumą, koncertuoti klubuose, surengti turą po dešimt miestų. Erika, Vilius ir Viktoras turi ambicijų groti svetur – pranešti apie lietuviškos “intergrupės” darbus pasauliui.

Views All Time
Views All Time
2334
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!