Smoothie („smuzi“) – tirštas daržovių, uogų, vaisių ir šviežių sulčių plakinys, kurį lietuviškai teisingiausia būtų vadinti putra, nes būtent senovėje gamintos ir paprastos, ir prašmatnios putros būdavo saldžiarūgštės.

Smoothie („smuzi“) – tirštas daržovių, uogų, vaisių ir šviežių sulčių plakinys, kurį lietuviškai teisingiausia būtų vadinti putra, nes būtent senovėje gamintos ir paprastos, ir prašmatnios putros būdavo saldžiarūgštės. (Putros būdavo gaminamos su specialiu, dažniausiai burokėlių raugu, vėlesniais laikais – su duonos raugu, į verdamas putras pridedant įvairiausių kitų maisto produktų, o į šaltąsias putras – jau virtų ar keptų smulkintų maisto gaminių. Todėl, matyt, kai kas putras tapatina su miltsriubėmis).

Šias putras galima skirstyti į kelias rūšis:

Sveikatinančios putros – įvairių (tik šviežiausių) daržovių, uogų, vaisių ir sulčių tiršti plakiniai.

Maistingosios putros – įvairių daržovių, uogų, vaisių (gali būti ir šaldytų), šviežių sulčių plakinys su maistingais priedais (riešutais, sėklomis, džiovintais vaisiais ir uogomis, dribsniais, kokoso drožlėmis, šokolado granulėmis ir pan.).

Jogurtinės putros – įvairių daržovių, uogų, vaisių (gali būti ir šaldytų), šviežių sulčių plakinys su jogurtu.

Pieniškos putros – įvairių daržovių, uogų, vaisių (gali būti ir šaldytų), šviežių sulčių plakinys su pienu.

Smoothie (putros) padarys revoliucinį perversmą mityboje, nes žmonija pradės sveikai maitintis, nebereikės mėsos, paukštienos, žuvies produktų, bakalėjos ir konditerijos gaminių. Bus atsisakyta karšto maisto gamybos namuose ir maitinimo įmonėse.

Žlugs visos didžiųjų maisto produktų prekybos centrų agresyvios sistemos, maisto produktų su chemikalais gamyba. Sunyks išsigimęs cheminis žemės ūkis, nes bus auginami tik ekologiškai švarūs vaisiai, uogos, daržovės, riešutai, sėklos, grūdai.

Įvyks ir didieji pokyčiai žmonių genetikoje, sveikatoje, mąstyme, protavimo galimybėse, taip pat ir buityje, gyvensenoje, socionikoje. Virtuvėse nebereikės viryklių, orkaičių, sveikatai pavojingų mikrobangų krosnelių, puodų, keptuvių, prikaistuvių, įvairiausių indų, įrankių ir pan. Beliks tik plakikliai ir galbūt šaldytuvai.

Melnragė, 2008 gruodžio 2 d.
Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas
A. Vincentas Sakas
Tel. +37046 35 02 92. Mob. tel. +370617 24338
El. paštas: vincentas.sakas@takas.lt

Views All Time
Views All Time
171
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!