Falsifikatų kritika…

Falsifikatų kritika:

Vienos kavinės reklama. Raskite klaidų:

„Сezario“ salotos
Tiktai rinktinės Aisbergo salotos, tiktai šviežiai kepta vištiena, tiktai tikras parmezanas. Bet pagrindinis dalykas – padažas – mes jį gaminame iš ančiuvių su kaparėliais, šviežiomis petražolėmis ir česnakais. Pabandykite mūsų Cezario !“ – kritikuoti čia nėra ko, nes nei kavinės savininkai, nei virtuvės šefas nežino kas yra Cezario salotos.

Klaikiai keistas receptas iš interneto.

Raskite klaidų:

„Cezario salotos – klasikinis salotų receptas
Iš anksto paruoškime krutonus. Nupjaukime nuo batonų plutas, minkštimą supjaustykime smulkiai kubeliais, aš mėgstu mažus, 1cm didumo. Apšlakstykime alyvų aliejumi, išdėliokime ant skardos ir kepkime orkaitėje, kol apskrus.

Kol kepami džiūvėsiai, paruoškime salotų padažą. Kiaušinį įleiskime į verdantį vandenį vienai minutei, atvėsinkime, nulupkime ir suplakime blenderiu (plakikliu). Supilkime vienos citrinos sultis, įdėkime ant peilio galo druskos, garstyčių, česnakų pagal skonį. Po to lėtai įpilkime alyvų aliejų – turi gautis nelabai tirštas, bet ir nelabai skystas padažas.

Toliau reikia nuplauti žalius salotų lapus, nusausinti ir plonai supjaustyti. Profesionalūs virėjai tvirtina, kad salotas reikia plėšyti, kad tik taip salotų lapuose išlieka naudingų medžiagų maksimalus skaičius – galite jų klausyti. Aš nematau nieko baisaus tame, kad salotų lapus supjaustyti peiliu.

Aštrų kietą sūrį sutrinti trintuve. Dabar lieka visus komponentus išmaišyti. Imame didelę salotinę, patriname ją česnaku ir suberiame į ją supjaustytus salotų lapus, krutonus, sūrį ir padažą. Viską gerai išmaišome, paskui ant viršaus užbarstome dar krutonų ir sūrio. Efektingai atrodys, jei viršų papuošime citrinų skiltelėmis, alyvuogėmis ir dar kuo nors.
Salotas reikia greitai suvalgyti, o tai džiūvėsiai sugers padažą ir ištiš, dėl ko patiekalas neteks savo pikantiškumo“… – čia vėl gi rašo virėjas – profanas, tad ką bekritikuosi…

Kritika su nuotraukomis:
1 nuotrauka iš viršaus – „Cezario salotos“ lyg ir gražiai patiektos. Bet pernelyg kieti, prieš dieną paruošti paprasto batono krutonai, užmesti ant viršaus ančiuviai, džiovinti pomidorai, balzamo sirupas ir kondensuotas pienas, panaudoti apipavidalinime, suteikė salotoms naujų skoninių ir aromatinių savybių, todėl šių salotų Cezario salotomis jau neturime teisės vadinti.

2 nuotrauka iš viršaus – šį „cezarį“ virėjas „nužudė“ tuo, kad nenusausino salotų lapų, apšlakstė juos saulėgrąžų aliejumi, ir užbėrė ko blogo pernykščius batono krutonus.

3 nuotrauka iš viršaus – virtuvės šefas ne tik nežino tikrojo Cezario salotų recepto, bet yra ir didelis tinginys. Salotų lapus apšlakstė jogurtu, užmetė kelias fermentinio sūrio drožles, šalia padėjo batono ir užkandinės duonos perdžiūvusius nukandžiotus gabalus, ant viršaus uždrėbė virtą kiaušinį ir kelias sūdytas kilkes.

4 nuotrauka iš viršaus – žemiausio lygio restoranų ir kavinių pamėgtas „Cezario“ receptas: aisbergo salotų lapai, krakmolinis salotų dresingas iš parduotuvių, tarkuotas pigus fermentinis sūris ir parduotuviniai krutonai (džiūvėsiukai) iš pakelių.

5 nuotrauka iš viršaus – tarptautinis žemiausio lygio picerijų „Cezaris“, matyt, perleidžiamas frančizės būdu, – nieko bendro su tikru Cezario salotų receptu neturi.

6 nuotrauka iš viršaus – pavyzdys, „kaip iš didelio rašto išeinama iš krašto“. Paprastos garbanotos salotos, majonezas, kažkodė tai suplaktas su saulėgrąžų aliejumi, kieti, kaip akmenukai batono krutonai ir karštos krevetės salotas pavertė įdomiai nevalgomu užkandžiu.

7 nuotrauka iš viršaus – jei šias salotas būtų pavadinę „Karštas kalmaras, keptas su svogūnais ir salotos su morkomis, apelsinais bei krutonais“ – būtų teisybė, bet šitą patiekalą pavadinti „Cezario salotomis“ yra kulinarinis pasityčiojimas iš savo klientų.

8 nuotrauka iš viršaus – šios „cezario salotos“ yra girto kulinaro klaikaus sapno akivaizdus pavyzdys.

9 nuotrauka iš viršaus – tai ne Cezario salotos, nes jose nėra nė vieno Cezario salotų ingrediento. Šį patiekalą reikėtų vadinti „keptos ant grotelių vištienos filė ir kietai virtų kiaušinių užkandžiu“

10 nuotrauka iš viršaus – karšta vištiena salotų lapus ne tik sulamdė, bet ir suminkštino, pavertė suvytusiu, neskaniu maišalu. Be to ir krutonai tokie kieti, kad jiems trupinti reikėtų replių.

Šios šaltos keptos vištienos, pomidorų, alyvuogių ir aisbergo salotos su tarkuotu fermentiniu sūriu  ir garstyčių užpilu tapo pageidaujamos turtingų rusų, nes jas „Cezario salotomis“ pasityčiodami praminė išdykę virėjai. Ir kaip dažniausiai būna, patyčia tapo Maskvos virėjų „Cezario salotų“ etalonu…

Vincentas Sakas,
Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas,
Tel. +370 617 24338
E-mail: vincentas.sakas@takas.lt

Views All Time
Views All Time
157
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!