Romantiškiausi žmonės pasaulyje (1 dalis)
|

Romantiškiausi žmonės pasaulyje (1 dalis)

Romantizmas Lietuvoje susijęs su XIX a. – 1831 m. ir 1863 m. – sukilimais, nacionalinio išsivadavimo kova. Vilniuje lenkų kalba apie Lietuvos praeitį, jos didvyrius ir valdovus rašė vadinamieji „Vilniaus romantizmo“ atstovai: Adomas Mickevičius, Julijus Slovackis, Janas Kraševskis, Vladislavas Sirokomlė-Kondratovičius. Žemaičių kultūrinis sąjūdis, kurio svarbiausi veikėjai buvo Simonas Daukantas, Simonas Stanevičius ir Silvestras Valiūnas, taip pat padėjo romantizmui plėtotis Lietuvoje. Ryškus romantinis poetas yra Antanas Baranauskas, sukūręs poemą „Anykščių šilelis“, kurioje poetizavo gamtos ir žmogaus dvasios ryšį. Svarbiausias lietuvių romantizmo atstovas yra Maironis (idėjų poema „Jaunoji Lietuva“, poezijos rinkinys „Pavasario balsai“, istorinės dramos „Kęstučio mirtis“, „Vytautas pas Kryžiuočius“, „Didysis Vytautas – karalius“). Jis savo kūryboje sujungė etninės lietuvių kultūros (liaudies kūrybos) ir europinės (krikščioniškosios) kultūros tradicijas, susiejo praeitį su dabartimi. Jo kūryba padėjo formuotis lietuvių tautinei savimonei, skatino laisvės ir nepriklausomybės siekius. Anglų romantizmo literatūroje pradininkais laikomi Wordsworth ir Coleridge. Vėliau – Baironas (Byron), Šelis (Shelly), Bernsas (Burns), Kytsas (Keats). Pereinamojo į simbolizmą stiliaus poetu laikomas romatizmo dailininkas ir poetas Viljamas Bleikas (William Blake’as).

Kaip užkariauti romantikės širdį?
|

Kaip užkariauti romantikės širdį?

Net jeigu mergina nepripažįsta romantikos ir sako nežinanti, kas yra meilė, ar dar blogiau – yra ja nusivylusi, – netikėk! Didžiausia tikimybė, kad ji tiesiog slapukauja, o gal jos ankstesnis draugas tiesiog nesugebėjo būti romantiškas. Tau tai turėtų būti privalumas, juk šansai tapti jos nuostabiausiu princu labai padidėja… Apie ką, be namų jaukumo ir tikro vyro, dar svajoja merginos? Žinoma, apie malonius siurprizus, kuriais ją džiugintų tas tikras vyras. Kiekviena mergina turi keletą svajonių, kurias išpildę tapsite svarbiausias jos gyvenime. Prasidėjus rudeniui lis itin dažnai, taigi išnaudok tinkamą progą. Gali rinktis vieną iš šių variantų. Pasiūlyk pasivaikščioti be skėčio, o paskui šokinėkite per balas ir bučiuokitės lyjant lietui. Po tokio „šlapio“ pasivaikščiojimo belieka bėgti namo (pas tave ar ją, o gal jau turite ir savo bendrus namus?) ir šildytis po pūkine antklode. Galimas ir „sausesnis“ variantas. Nupirk (ar iškepk) draugei patį skaniausią pyragą ir pakviesk ją į svečius išgerti arbatos. Sėdėkite prie lango, o dar geriau – ant palangės ir svajokite apie nuostabią ateitį, apie atostogas, kurias praleisite kartu, kai į langą beldžias lietaus lašai ir siaučia šaltas rudens vėjas. Trečias variantas – iškyla automobilyje. Kaip miela sėdėti mašinoje, plepėti apie nieką, mėgautis greitu maistu, kai už lango siaučia gamtos stichija, o viduje taip sausa, šilta ir jauku. Paskambink į radijo stotį, kuri labiausiai patinka tavo išrinktajai.

Kokį filmą rinktis per pasimatymą?
|

Kokį filmą rinktis per pasimatymą?

Pirmieji žavingi pasimatymai – tai nuostabus pažinimo ir tramdomos aistros laikas. Nebūtina kiekvieną kartą vestis merginos į prabangų restoraną, juo labiau, kad jaukus pasisėdėjimas namuose su vakariene ir geru filmu ir pigiau atsieis, ir gali būti išties nuostabus. Tačiau tokio pasimatymo sėkmė daug priklauso nuo to kokį filmą pasirinksite: „Naminių gyvūnėlių kapinės” ar kažkas labai rimto, arba pernelyg erotiško tikrai netiks, rašo Askmen.com. Pasirinkti tinkamą filmą – tai kaip pereiti minų lauką, tačiau mes pasiryžę jums pagelbėti. Tinkami pasimatymų filmai turi patikti jums abiems ­- patrauklūs aktoriai, romantika, veiksmas, juokas ir galbūt audringa meilės scena. Taigi įsitaisykite patogiai ir mėgaukitės filmu su savo širdies drauge, o mes jums pateiksime sąrašą juostų, kurias nedvejodami galite rinktis pasimatymui ir būsite įvertinti už originalumą. „Džeris Magvairas”, 1996. Prieš galutinai išprotėdamas Tomas Cruise’as buvo daugiausiai žiūrovų sutraukiantis Holivudo aktorius, o šioje romantiškoje komedijoje charizmatiškasis aktorius kaip tik parodo visas geriausias savo savybes, leidusias jam užkopti į Holivudo aukštumas. „Džeris Magvairas” pasakoja istoriją apie kietaširdį sporto agentą, kurio širdies gyvenime viskas netikėtai apsiverčia ir jis nusigręžia nuo pinigais pertekusios industrijos.

Liūdna, vieniša ir romantiška
|

Liūdna, vieniša ir romantiška

Niekas nedarė jokių sociologinių tyrimų, tačiau sparčioji peržiūra paprastojo stebėjimo būdu leidžia apytikriai spėti, kad lietuviškame interneto dienoraštyne populiariausias gyventojas – liūdna, vieniša ir romantiška -niolikmetė. Įdomi būtų ir interneto dienoraštyno (galima, pavyzdžiui, pabandyti čia įdaiginti sąvoką „blogija”) žodyno studija. Jos irgi niekas neatliko, bet paviršinis pačiupinėjimas, tai yra palpacija, leistų sakyti, kad žodynas guli padėtas ant tokių kertinių prasminių plytų: „tai va štai ir aš”, „šiandien aš jo nenoriu matyti”, „lyja lietus ir pučia vėjas”, „kodėl mes gyvename?”. Maždaug tokiuose semantiniuose plotuose guli ir visa kita „blogijos” literatūra. Pasišlaistę po anglakalbių dienoraštyną ir, kad išlaikytume pusiausvyrą tarp Rytų ir Vakarų civilizacijų, paganę akis po rusų internetinius dienoraščius, jau galime palyginti. Lyginimo rezultatas toks: taip, internetas Lietuvoje prasiskverbė į mokyklas (pagrindines, gimnazijas, aukštąsias ir kitas). Ten ir liko. Laisvo ir gyvo, bet brandaus gyvos minties sūkuriavimo lietuviškame internete kol kas nerasta. Ir technologinės priežastys čia ne tokios svarbios, kiek kultūrinės ir visuomeninės – yra jau tų kompiuterių, yra, turbūt dabar bemaž visi raštingi žmonės savo tekstus renka ne spausdinimo mašinėlėmis.

Kuo maitinti romantiką?
|

Kuo maitinti romantiką?

Kuo maitinti romantiką? Seniai žinoma, kad kelias į vyro širdį eina per skrandį. Tačiau šis kelias gali būti vingiuotas ir akmenuotas, toli gražu ne kiekviena moteris pasieks galutinį punktą. Kodėl? Todėl kad prieš maitinant savo garbinimo objektą reikia išsiaiškinti jo kulinarinius pomėgius. Antraip galima išgirsti frazę: “Kokia šlykšti ta jūsų žuvies užpiltinė!” Bus apmaudu, be to, ir produktų gaila. Dažnai tenka girdėti, kad vyro gurmaniški polinkiai tiesiogiai priklauso nuo jo charakterio. Kaip sužinoti, ką būtent gaminti savo vieninteliam? Tuojau paaiškinsime! Romantikas. Suaugęs vaikas. Jis gali visą atlyginimą išleisti visiškai nenaudingoms kvailystėms, nieko neįspėjęs išvažiuoti trims dienoms, sužlugdyti svarbų darbą, vietoje susirinkimo nuvykdamas į žvejybą. Dažniausiai būna pakylėtos dvasinės būsenos, visai nereaguoja į teisingą kritiką ir kaltinimus nerūpestingumu arba visus išvadina žemės kirminais, nesuprantančiais jo besiblaškančios sielos. Kai pasiųsite jį į parduotuvę duonos ir makaronų, nenustebkite, jeigu už visus pinigus jis nupirks avokadų ir kaparių, o paskui stebėsis, kodėl jūs nepatenkinta. Jis linkęs ilsėtis tam nepritaikytose vietose, pavyzdžiui, palapinėje miško viduryje, mėgsta triukšmingas kompanijas ir naktinius svečius, kurie į namus atneša stiprų degtinės tvaiką ir iki ryto linksmina šeimininkus savo plepalais bei dainomis, nepaisydami besiklausančiųjų dūsavimų.

Romantikas jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožę
|

Romantikas jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožę

Romantiškiausias jei ne pasaulio, tai Didžiosios Britanijos vyras neabejotinai yra 87-erių Tomas Shoveltonas. Jis jau 60 metų kasryt žmonai ant pagalvės palieka rožės žiedą. Be to, laimingoji ponia iki šiol kasdien gauna rytinį ir vakarinį bučinius. Ką tik deimantines vestuvių metines atšventusi pora anaiptol nemano, kad būti tiek ilgai kartu – žygdarbis, pasiaukojimas. Priešingai – tai laimė, kartu kuriama kasdien. “Mes kartu gyvenome ir dirbome visą gyvenimą, todėl žinome, kaip svarbu duoti ir gauti. Mes kartu laimingai nugyvenome 60 metų. Nieko nedaryčiau kitaip”, – sakė ponia Shovelton. Jos vyras taip pat nemano, kad jo rytinis romantiškas gestas yra ypatingas. Anot jo, šiandieniniai vyrai nepakankamai stengiasi dėl savo žmonų, o gėlės, bučiniai kiekvienam turėtų būti savaime suprantamas dalykas. T. Shoveltonas įsitikinęs, kad jei romantiką gaivinti stengtųsi ne tik moterys, o pasistengtų abi pusės, ir pykčių, ir skyrybų būtų mažiau. „Visi taip turėtų daryti. Myliu ją beprotiškai, nuo pat tos akimirkos, kai susitikome”, – nebijo prisipažinti vyras. Pora susipažino 1946-aisiai per naujametę šventę. Po dvejų metų draugystės jie susituokė ir kartu pradėjo dirbti sodininkais. Shoveltonai džiaugiasi penkiais vaikais, dešimčia anūkų ir vienu proanūkiu. Kai prieš 22 metus jiedu išėjo į pensiją, ėmė kartu puoselėti nuosavą sodą. tyrimai patvirtina, kad sėkmingos santuokos formulę sudaro ne tik meilė, bet ir dažni bučiniai, apsikabinimai ir romantiškos naktys.

21 amžiaus romantika
|

21 amžiaus romantika

Prieš pradėdamas, norėčiau iškart įspėti, kad nepradėtumėte vien iš pavadinimo pesimistiškai žvelgti į tai, ką čia parašiau iki galo neperskaitę. Ne, tikrai šiandien nerašysiu apie drugelius, gėlių pievas ir vyno taures – visą tai mes matome per kino filmus. Tačiau, kad ir kaip mes džiaugiamės, kad nuo 2004 metų esam europiečiai ( lyg tai iki tol jais nebuvome ), visgi mūsų šalyje viskas yra kiek kitaip ir tą reikia priimti su džiaugsmu. Mes esame skirtinga tauta negu amerikiečiai, prancūzai ir kiti, tad ir romantika pas mus yra šiek tiek kitokia, norim mes to ar nenorim. Kas apskritai yra tikra romantika? Tai iš esmės tūrėtų būti ypatingi santykiai tarp vyro ir moters. Tuomet leiskite paklausti, ką mes vadiname tikrais vyrais ir moterimis? Štai tikro vyro stereotipas yra pakankamai paprastas – jis siejasi su stiprybe, juk nuo akmens amžiaus jis buvo medžiotojas. Tačiau laikai keičiasi ir viena labai neįvertinta vyriškumo savybė yra emocinė stiprybė. Tikras vyras visų pirma turi būti stiprus viduje, nes pripažinkim – raumenų jėgos dabar reikia tik atliekant remontą namuose. O ką vadiname tikra moterimi? Štai čia jau darosi kėblu, kadangi tikros moters stereotipą apibrėžti yra sunku. Vienok, tikra moteris yra švelni vilioklė, savo gudrumu gaunanti ką tik nori, kitais atvejais tai yra naivi gražuolė, savo silpnumu ir trapumu varanti vyrus iš proto. Tad kai vyro ir moters ryšį sieja romantika, ji nera tik kuokštai rožių, šampano butelis ar vyno taurė prie žvakių.

Gamtos žmogaus romantika
|

Gamtos žmogaus romantika

Vos per 11 dienų Vyžuonų miestelio vienkiemyje Stasys Masionis surentė rąstų namelį, per keletą metų išpuošė jį paties kurtais dirbiniais, pasidirbo kankles, o dabar sėdi sau netoliese ant kalnelio ir dainuoja. Visą gyvenimą S.Masionis dirbo Kaune, tačiau tėviškės trauka buvo stipresnė. Prieš dešimt metų, kai neteko darbo, sumanė įsikurti gimtosiose Vyžuonose (Utenos raj.). Juolab kad pavyko susigrąžinti senelių žemę. Nuo tol gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – vyriškis įsitraukė į miestelio saviveiklą, pradėjo kurti paveikslus ar veikiau savotiškus asambliažus, tarsi gidas vedžioja atvykėlius rodydamas apylinkių gamtos stebuklus. Vyžuonos turtingos kvepiančių pušynų, vaizdingų kalvų ir laukų, čia yra keletas ežerų ir vikriai sruvenanti upė. Vietos gamta įkvėpė ne vieną iš šio Aukštaitijos miestelio kilusį menininką. Romantikos šiam Lietuvos kampeliui prideda ir pagonybės laikus siekiančios legendos. Pasakojama, kad šiose vietose kadaise karaliavo dievaitis Vyžas, turėjęs žalčio pavidalą. Ne veltui įvažiuojant į miestelį šiandien pasitinka menininkų Algirdo Indrašiaus ir Henriko Orakausko išdrožta ąžuolinė žalčio figūra. Šis gyvis vinguriuoja gyvenvietės herbe, žalčio Vyžo galva įmūryta ir į vienos pirmųjų Lietuvoje – Vyžuonų bažnyčios sieną. Kartą į akis kritusi vingiuota šaka, primenanti žaltį, įkvėpė imtis menų ir S.Masionį. Vėliau jis sumanė pasidirbti patį Vyžuonų simbolį.

Kaip suplanuoti romantišką išvyką
|

Kaip suplanuoti romantišką išvyką

Romantiška išvyka gali atgaivinti pasenusių santykių kraujotaką ir sustiprinti naujos draugystės užuomazgas, tačiau iš kitos pusės ji taip pat gali viską sugriauti. Todėl šio reikalo planavimui reikia daug pastangų ir entuziazmo. AskMen.com supažindins jus su visa informacija, kurios jums prireiks planuojant romantišką išvyką. Nustatykite išvykos biudžetą. Tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu. Išsiaiškinkite, kiek ir kada jūs abu galite skirti tam laiko. Jeigu esate labai užsiėmę žmonės, nebūtina dviems savaitėms iškeliauti į egzotišką salą – net savaitgalio išvyka į vietinį kurortą padės jums atsipalaiduoti ir sutvirtinti santykius. Jeigu turite daugiau laiko, bet nepakankamai pinigų apsistoti prabangiame viešbutyje, visada galite susirasti jaukią „Bed & Breakfast” nakvynę mažame užsienio šalies miestelyje. Pasirinkite ypatingą vietą. Jei jūsų biudžetas ribotas, užuot apsistoję pigiame viešbutyje, geriau rinkitės „Bed & Breakfast” nakvynę. Čia bus jaukiau ir romantiškiau, o naktį nereikės klausytis už sienos kikenančių pakeleivių. Nepamirškite atsižvelgti į kelionės laiką: jei keliausite aštuonias valandas mašina, jūs ne tik atvyksite labai suirzę, bet ir prarasite brangaus laiko. Rinkitės vietą, kuri bus reikšminga jums abiem. Gal ji visada norėjo aplankyti tropikus, gal jūs kartu norėjote išmokti nardyti. Nusprendę, kur apsistosite, iš anksto sužinokite apie vietinius restoranus ir atrakcijas. Apgalvokite mielas smulkmenas.

Romantiški filmai kenkia tikrai meilei
|

Romantiški filmai kenkia tikrai meilei

Ko gera, nereikia būti didžiu orakulu, kad atspėtum dar vienos romantinės Holivudo dramos siužetą. Pradžioje herojai susitiks, vėliau susipyks ir išsiskirs, pabaigoje per laimingą atsitiktinumą juos vėl suves likimas. Kartais siužetas taip gerai apipintas įvairiomis aplinkybėmis, kad skambant finalinei muzikai, o ekrane tebesitęsiant ilgai lauktam pagrindinių veikėjų bučiniui, norisi braukti ašarą. Tačiau mokslininkai perspėja: nepasiduokite virtualios romantikos pinklėms. Per ilgai užsižiūrėjus į tobulus santykius ekrane, greitai galima nusivilti meile tikrovėje. Šiuo metu šalies kino teatruose rodomo filmo „Australija” scenarijaus autorius ir režisierius Bazas Luhrmannas buvo numatęs dramatiškesnę pabaigą. Filmo gale Hugh Jackmano kuriamas herojus Varovas turėjo žūti. Vis dėlto filmas baigiasi laimingai. Varovas išgelbsti karo negandų ištiktus našlaičius ir galop susitinka su mylimąja. Žinoma, iki tos akimirkos žiūrovas dar pakankinamas, tačiau kančios malonios, nes iš karto galima nusiteikti gražiai pabaigai. Ekrane pasirodžius titrams lieka pridurti, kad gerieji juostos herojai gyveno ilgai ir laimingai. Na, o blogiukai gavo tai, ko nusipelnė. Pakeisti pirminį sumanymą B.Luhmanną įtikino kino studijų vadovai, kurie argumentavo, kad laiminga pabaiga į kino teatrus pritrauks daugiau žiūrovų. Jų žodžiuose buvo tiesos, nes žmonėms nuo seno patinka, kad įvykiai klostosi pagal planą. Ir geriau jau jo pabaiga būtų tinkama.