Ant mano palangės didžiuliais rožiniais žiedais sprogsta kaktusas. Persisveriu per jį ir stebiu šaligatvį apačioje. Ranką vienas kitam spaudžia du vyrukai:

– Sveikas, Pranai. Kaip tu?

– Sveikas, Vidai. Na žinai… juk krizė.

– Krizė, sakai? Taip, tikra Krizė!

– Girdėjau, Mortos pusę bendradarbių atleido.

– O man sakė, kad kitam Vilniaus gale ten tokiam ofise irgi etatus mažina. Ir dar kažkas sakė…

– Bet klausyk, kaip spaudžia ta krizė, vakar žmonos dirže naują skylę turėjau išmušti. Savajam tai jau tris išsimušiau… kas dieną po vieną..

Pokalbis įvyko mano galvoje, nes per uždarą langą nelabai kas girdėti. Bet pastaruoju metu eiliniam lietuviui išties tapo dar lengviau užmegzti pokalbį su gatvėje sutiktu pažįstamu.

Bent jau šiuo aspektu palengvėjo gyvenimas. Nebereikia apkalbinėti giminių ir bendradarbių – nebent apraudoti tuos, kuriuos išsviedė lauk dėl etatų mažinimo.

Pastarosiom savaitėm krizė užgulė iš visur, o labiausiai, iš pašnekovų lūpų ir pašto dėžutės. Nusprendusi praturtinti jūsų esamus ir būsimus pokalbius apie krizę, siūlau keletą citatų. Svarbiausia krizės metu – geras humoro jausmas….

Štai viename internetinių tinklų aptinku žinią, jog pastebėtas neįtikėtinas krizės poveikis pasauliui: moterys ėmė tekėti iš meilės. Aptariu jį su sutiktu draugu, kuris priduria: kad įrodytų meilę prarastiems pinigams.

Kitas bičiulis jau kurį laiką savo Skype fraze skelbia: „Yra du krizės sprendimo scenarijai: vienas fantastinis ir vienas realistinis. Realistinis – tai kad atskris ufonautai ir mus išgelbės, o fantastinis – kad konservatoriai ims ir ją išspręs.“ Gaila konservatorių, bet ir apklausos rodo, kad žmonių nežavi didysis antikrizinis planas.

Dar kitokie juokai atsklido iki Alfos redakcijos:

Jis išėjo pas dantistą.

Ko jam pas tą dantistą?

Taigi krizė, reikia investuoti į auksą.

Savaitgaliui atvykusi draugė, pokalbiui apie krizę įpusėjus, dėsto savo (o gal nugirstą) požiūrį: „Mano dienotvarkė yra tokia įtempta ir suplanuota į priekį, kad krizei vietos joje nebėra.“ *

Radikalesnių pokalbių apie krizę metu su vienu kolega išsiaiškiname, kad krizė gali taip nusmukdyti ekonomiką, kad visiems lietuviams teks grįžti į medžioklės ir rinkimo laikus. (Prisimenate istorijos pamokas?) Pasvarstome, kad tokia medžioklės ir rinkimo krizė geriau ateitų pavasarį, ne žiemą – rink grybus kad gudrus tokiam šaltyje. Kolega racionaliai pasiūlo: Tai rinksi ne grybus, o briedžio ragus ir neši į Valdovų rūmus, kur prie durų sėdės Brazas ir supirkinės juos po 15 lt už porą. Tolesnių interpretacijų apie moteris, kurios vietoje briedžių ragų įsiūlys Brazui vyrų ragus, čia nebeperpasakosiu.

Taip pat sklando kalbos, kad krizės metu labiausiai apsimoka investuoti į Somalio piratus. Kadangi jie pasaulyje šiuo metu turėtų uždirbti daugiausiai, tokia investicija nenuvertės, kaip visos kitos, o neš vis didesnį ir didesnį pelną. (Už atpasakojimą ačiū Mantui)

Ką apie krizę mano Google paieška? Skaičiai kalba už save: maždaug 784.000 rezultatų užklausai krizė. Palyginimui: maždaug 18.700 rezultatų užklausai klestėjimas.

Bernardinai.lt aptiktame savotiškame krizės palaikymo rašinyje, jau gerokai paklejojusiame interneto platybėse, rašoma: „Dar noriu, kad krizę išgyventume visi: aš, mama, tėtis, pažįstami ir nepažįstami žmonės. Būtinai ir visi iki vieno.“ Autorius teigia, „krizinės“ Kalėdos bus jaukesnės.

Išties, ateina Kalėdos… Tad padainuokime visi kartu Vaivos atsiustą „Santa Claus is coming to town“ versiją:

You’d better watch out
You’d better not cry
You’d better keep cash
I’m telling you why:
Recession is coming to town.

It’s hitting you once,
It’s hitting you twice
It doesn’t care if you’ve been careful and wise
Recession is coming to town

It’s worthless if you’ve got shares
It’s worthless if you’ve got bonds
It’s safe when you’ve got cash in hand
So keep cash for goodness sake, HEY

You’d better watch out
You’d better not cry
You’d better keep cash
I’m telling you why:
Recession is coming to town!

Finance products are confusing
Finance products are so vague
The banks make you bear the cost of risk

So keep out for goodness sake, OH
You’d better watch out
You’d better not cry
You’d better keep cash
I’m telling you why:
Recession is coming to town.

Pabaigai pacituosiu kolegos grasinimą: „Sako, žiemą bus sunku, tad jeigu ir toliau šaipysiesi, tave suseks STT ir įkalins už antivalstybinę veiklą. Ir nenorėk, kad FNTT patikrintų, kiek maišų batų turi.“ Jei sakytų tai šiandien, greičiausiai turėtų pridurti, kad į duris gali pasibelsti ir VSD. Ir vis tiek ta akimirka nebus tokia kraupi kaip ta, kurią į duris paskambins… kaimynė Krizė, atėjusi pasižiūrėti rožinių mano kaktuso žiedų ir priversti manęs juos valgyti pusryčiams, pietums ir vakarienei.

P.S. Citatos rankiotos įvairiais šaltiniais, jei autoriai prisistatytų ir pageidautų, galiu juos įvardinti. Už nepatentuotus posakius nemokėsiu – tegu susimoka krizė.

* Henry Kisinger: „Kitą savaitę krizės negali būti. Mano dienotvarkė jau užpildyta.“

Views All Time
Views All Time
1172
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!