Pastaruoju metu žiniasklaida pilna pranešimų apie krentančias akcijų kainas, atleidžiamus darbuotojus, mažėjantį įmonių pelną, bei jų bankrotus.  Atrodo, kad viskas tik blogėja ir pasaulis ritasi į nebūtį.  Taigi ar verta tokiu metu investuoti? Taip, manau, kad dabar puikus metas investuoti ir štai kodėl:

Klasikinėje knygoje apie investavimą “Stocks for the Long Run” Jeremy Siegel’as parodo, kad akcijų rinkos labai stabiliai grįžta į savo vėžias po įvairių nuosmūkių.  Taip įvyko po dviejų pasaulinių karų, didžiosios depresijos,  juodojo pirmadienio, teroristinių atakų, bei kitų krizių. Ši pasaulinė finansų krizė neturėtų būti išimtis, akcijų kainos ims vėl kilti. Taigi kodėl jų nenusipirkus dabar, kada jų kainos yra žemos?

Nesekite minios

Garsusis investuotojas, milijardierius Warren’as Buffet’as yra pasakęs: sėkmingas investuotojas turi būti godus, kai kiti bijo ir bijoti kai visi kiti yra godūs  (the successful investor should be ‘greedy when others are fearful and fearful when others are greedy )  Tai nereiškia, kad turėtumėte pirkti pirmas pasitaikiusias akcijas vien dėl to, kad šiuo metu jų kaina yra kritusi.  Nemažai įmonių tikrai gali bankrutuoti per krizę, tačiau pasaulyje yra daugybė įmonių su puikiais augimo, pelno gavimo rodikliais, laiko patikrinta valdyba, pasižyminčių inovatyvumu,  gaminančios/teikiančios puikias prekes/paslaugas. Tokioms įmonėms bankrotas negresia, o jų akcijų kaina šiuo metu yra smarkiai kritusi, dėl bendro pasaulinių rinkų nuosmukio.

Investuokite, o ne prekiaukite akcijomis

Jei perkate akcijas, tikėdamiesi, kad jų kaina staigiai pašoks ir jas parduosite po poros savaičių, jūs prekiaujate akcijomis. Tai nėra investavimas, o panašiau į lošimą kazino. Tikras investavimas yra, kai “skolinate” savo pinigus biržoms bent porai, penkeriems ar daugiau metų, pirkdami stiprių įmonių akcijas. Laikas daro stebūklus, jei pradėsite investuoti būdama(s) 25-erių tik po 100 litų per mėnesį su 10% metinių palūkanų (kas yra realu), išeidami į pensiją turėsite arti 600 000 litų kišenėje.  Taigi, negaiškite laiko ir pradėkite investuoti jau dabar.

Views All Time
Views All Time
2231
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!