Žinot, gal nuo kuklumo ir nemirsiu, bet iki šiol laikiau save besistengiančiu progresyviai ir kritiškai mąstyti, galvojnčiu apie savo ir savo šalies ateitį piliečiu. Bet šiandien, paskaitęs komentarus apie Prezidento apsisprendimą nevetuoti “Leo LT” įstatymo, supratau, kad esu runkelis. Runkelis, nes manau, kad Prezidentas suklydo. Neturiu jokių minčių apie protestus su šakėm, nušvilpimus ar įžeidinėjimus. Tiesiog manau, kad tai klaida ir galiu savo nuomone argumentot (dabar tingiu ir nemanau, kad tai jau kam nors svarbu). Bet esu runkelis, nes nesuprantu, kad tai projektas ateities gerovei, kad tai vienintelis būdas išsaugot energetinę nepriklausomybę ir ekonominę gerovę. Gal ir taip, tebūnie runkelis – koks man skirtumas. Įdomu tik, kodėl Lietuvoj taip yra? Kaip tik koks svarbesnis įvykis visi lietuviai staiga skyla į runkelius ir ne runkelius. Ne į dešiniuosius ar kairiuosius, ne į konservatyvius ar liberalius, ne į optimistus ar pesimistus? Žmogus turėdamas savo tvirtas politines pažiūras kartais būni runkeliu, kartais ne. Paimkim A. Kubilių (tik šiaip pirmas pasitaikęs pavyzdys) – per Pakso skandalą jis buvo ne runkelis, dabar runkelis (bėje nagrinėjant giliau, tuo metu jis buvo prieš Rusijos interesus, dabar už). Uspaskicho chebra visada buvo laikomi runkelių atstovais, ale dabar balsavo, kaip ne runkeliai. Visada buvo teigiama, kad runkeliai klauso Radžio ir Rimiškio, o dabar jų mitinge dainavo Mamontovas.

Dievaži pasimečiau. Ne dėl to ar aš runkelis ar ne. Galiu pabūt ir patisonu, jei norite. Nebesuprantu kokioj visuomenėje mes gyvenam. Politinių ideologijų nėra (kažkaip neteko skaityt apie runkelizmo ideologija, nors būtų įdomu), kultūrinių, moralinių vertybių nėra, yra tik begalinis noras priskirt save prie runkelių arba prie ne runkelių. Kas per velnias….?

Vienok lieku optimistu – situacija turi pagerėt ir mes visi turim ją keisti. Jei turit pasiūlymų kaip – rašykit, kiek tik telpa. O jei neturit – GALVOKIT! Nepamirškit, kad tai mūsų šalis, mums bei mūsų vaikams reikės joje gyventi (ir emigracija tikrai ne išeitis) ir tikrai neateis nei caras, nei prezidentas, nei Europos sajunga ir nepakeis mūsų pačių mąstymo. Jei turite minčių – liekite jas čia, liekite jas draugams ir pažįstamiems. Netylėkite, nebijokite pasirodyti durneliais (arba runkeliais). Kol netapsime kritiškai mąstanti, nepasiduodanti pigiem PR ir savo nuomonės nebijanti reikšti tauta, tol ir liksim runkeliais arba ne…..

Views All Time
Views All Time
1600
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!