Dažnai gatvėje išvydę ekstravagantiškai atrodančius, apsirengusius juodais drabužiais, ryškiai išsidažiusius jaunuolius ne vienas pagalvojame, kas gi čia per keistuoliai. Dažnas, visiškai nieko nežinantis apie gotų judėjimą, juos vadina sektantais, satanistais arba tiesiog žmonėmis, atitrūkusiais nuo realaus pasaulio. Tačiau kas gi iš tikrųjų tie gotai?

Gotikinė subkultūra – kas tai?

Gotikinio judėjimo idėja yra perimta iš Vakarų apie 1990 –uosius metus. Iš pradžių atitinkamos idėjos pasireiškė kaip muzikinis reiškinys, vėliau susiformavo gotikinė subkultūra. Kas yra toji gotikinė subkultūra, tikslaus paaiškinimo nėra. Kiekvienas tai supranta savaip. Dažniausiai gotai apibūdinami kaip kultūrinė bendrija, kuriai priklausantys žmonės formuoja savo specifinį išskirtinį stilių, išvaizdą, požiūrį į save, pasaulį, gyvenimo būdą. Kiti sako, kad tai daugelio amžių ir kultūrų suformuotas palikimas. Dar kitų manymu, gotika – tai pasaulėžiūra, peržengusi gyvenimo būdo, muzikos, seksualinių potraukių ribas. Yra ir tokių, kurie tvirtina, kad gotika – tai visiškai ne daiktavardis – tai būdvardis, apibūdinimas.

Tačiau gotikos apibūdinti keliais žodžiais neįmanoma, kaip pavyzdžiui, juodas nagų lakas ar baltas veidas. Patys gotai sako, kad kaip nėra taip paprasta apibrėžti, kas yra „grožis“ vienu ar dviem sakiniais, taip neįmanoma vienu sakiniu apibūdinsi ir tokį kultūrinį reiškinį. Daugeliui gotika asocijuojasi tik su juoda spalva ir nuolatine depresija. Tačiau gotika aprėpia daug daugiau – tai kultūra, apimanti muziką, meną, literatūrą, kiną, madą ir visą žmogaus veiklą, susijusią su kūryba.

Ką gotams reiškia mirtis?

Daugelis, pamatęs juodai apsirengusį gotą su įvairiais mirtį simbolizuojančiais atributais (karsto formos kuprine, kryžiais) pašiurpsta. Tačiau ką patiems gotams reiškia mirtis? Jiems mirtis yra vienas paslaptingiausių ir gražiausių gyvenime reiškinių. Tai natūrali gyvenimiško ciklo pabaiga, bet kartu ir naujo pradžia. Juos žavi amžinybės pradžia, t.y. mirtis, kuri turi būti apgaubta meno ir grožio, bet ne religijos. Jie nemėgta religinių laidotuvių apeigų, žliumbimo, tragiškumo, kai apie mirtį susimąstoma tik jai ištikus. Gotams, mirtis visada yra šalia, jie estetizuoja mirtį.

Gotai – sektantai?

Dažnai girdime gotus kaltinant sektantizmu, satanizmu, iškrypėliškumu. Tačiau gotų pasaulėžiūra nėra susijusi su jokia religija. Tarp gotų galima rasti tiek ateistų, tiek pagonių, tiek budistų ar katalikų. Mirtis ir amžinybė čia neturi nieko bendra su šventosiomis dvasiomis, Dievo garbinimu ar panašiai. Gotai – tai ne religinė organizacija ar sekta. Jie nėra nei satanistai ir tikrai nekelia pavojaus visuomenei.

Gotiški apdarai

Pirmą kartą pamatęs gotą žmogus pirmiausia susidomi jo ekstravagantiška apranga, o tik po to domisi jų išskirtiniu požiūriu į gyvenimą ir mirtį. Daugelio dėmesį patraukia juodi gotų drabužiai, ryškus makiažas, juodai dažyti plaukai ir tamsiai lakuoti nagai. Įspūdingiausiai gotai atrodo įvairių festivalių metu – grimuojasi veidus baltai, o tada ryškiai, juodai išsidažo. Drabužiai yra viduramžių barokinio stiliaus, merginos rengiasi korsetais, turi vėduokles, vaikinai rengiasi juodais apsiaustais, odiniais lietpalčiais. Taip pat gotams būdingas pirsingas.

Nežinai kaip skamba gotikinė muzika? Užsuk

Daugiau informacijos apie gotus galima rasti: 

Lietuviškas forumas apie gotus
Tamsusis tinklalapis
Forumas

Views All Time
Views All Time
6217
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!