Banglai – jaunuoliai apdribusiais drabužiais. štai kokią siaurą sąvoką mums duoda Lietuvių kalbos ir kultūros mokytojų sąjunga. Šiuo apibrėžimu niekas nesibaigia. Žodis “banglas” atkeliavo iš anglų kalbos. Banglas ko gero, yra tik kalbos riktas. Ne paaugliams nešioti tai, kas angliškai vadinama bangle. Toliau visų žodžių nuo bek- iki birk- aiškinimas visai sumautas, vieni vadinami žargonybe, nors tai grynai lietuviškas, net baltiškas ir gal net indoeuropiečių prokalbės žodis, kiti vulgarizmu, o treti – niekaip. Banglų amžius yra įvairus ir dažniausiai svyruoja nuo 12 – 25. Taipa pat pasitaiko ir vyresnių.

Išorinė išvaizda – dažniausiai apdribusiais drabužiais, viršijančiais normalų dydį kelis kartus. Kadangi banglų būna įvairių pakraipų taigi jie skirtingai ir rengiasi. Bet išskirtinis jų bruožas yra laisvi nesuvaržyti, kartais netvarkingi drabužiai. Banglo šukuosena būna laisvo stiliaus. Ilgi, netvarkingi plaukai. Čia taipogi priklauso nuo jų pakraipos. Jų pakraipų yra daugybe, štai keletas jų: “hip-hop”, “freestile”, “sk8er”, “graffiti”, “brake-dance”. Kiekvienas iš šių porušių yra skirtingos aprangos, kurie bus pateikti atskiruose šių pakraipų aprašymuose.

Vidinė kultūra – banglai dažniausiai būna ramūs, nesikabinėjantys žmonės, būriuojantys savo mėgstamosiose vietose. Jų vidinės kultūros pagrindinis bruožas yra laisvas gyvenimas ir “neužsirakinimas” savo vienu ar kitu požiūriu į tam tikrus objektus ar įvykius. Banglai – žmonės sukalbami, dažniausiai tolerantiški, taikūs. Susirinkimo vietos mieste – gamtos kampeliuose, centre, senamiestį. Dažniausiai neturintys daug finansų įsigyjant norimų daiktų ir pan.

Bendravimas – Bendrauja banglai tarpusavy draugiškai, dažniausiai nesipyksta. Dažniausiai į jų ratelį nepatenka kitų stereotipų asmenys. Taip pat gerai bendrauja ir su kitomis subkultūromis, bet draugystė reta. Nesikiša ne į savo reikalus. Svetimi reikalai tiesiog jų nedomina.

Laisvalaikis – Kaip ir minėjau jų laisvalaikis labai priklauso kokios pakraipos banglai jie yra. Dažniausiai susiburiama specialiose vietose. Banglai laisvalaikį praleidžia priklausomai nuo jų stilių ir susiburimo vietų. Tikslesnis laisvalaikio praleidimas aprašytas atskiruose jų pakraipų aprašymuose. Klausoma muzika dažniausiai priklauso nuo jų subkultūros porūšio. Bet muzika dažniausiai būna; hip hop, pop rokas, rokas, hard rokas. Taip pat gali būti ir techno muzikos pakraipų.

Lyčių įvairovė subkultūroje – Banglai kaip subkultūra tinkama tiek moteriškos tiek vyriškos lyties žmonėms. Merginos vadinamos banglės, vaikinai banglai. Beveik visa išvaizda ir kultūra sieja tiek moterišką, tiek vyrišką lytį. Jų stilių pavadinimai taipogi priklauso nuo pakraipų.

Autoriaus nuomone teigiami ir neigiami bruožai – Teigiami banglų bruožai: neagresyvūs, nepuola, neužkabinėja. Apskritai žmonės, kuriems, kiti nemaišo. Neigiami tie, kad beveik visiems jiems nusispjaut ant patriotizmo, jie tenkina tik savo malonumus, kartais neteisėtais netgi būdais, pvz.: rūko žolę ir t.t. Sakyčiau gyvenimas per daug netgi “free”.

Views All Time
Views All Time
5453
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!