Neseniai pirmąjį gimtadienį atšventęs bei 16-a narių turintis Panevėžio baikerių klubas „Iron X“ subūrė bendraminčių kompaniją, kuri savo laisvalaikio neįsivaizduoja be motociklo ir turiningų kelionių. Panevėžyje pastaraisiais metais vis daugėjo bendraminčių, mėgstančių važinėtis motociklais. Spontaniški susitikimai ir išvykos laikui bėgant tapo organizuotomis kelionėmis. Vyko pirmieji bandymai, svarstytos galimybės įkurti klubą. Lygiai prieš metus šios idėjos tapo realybe.

Brendo idėja

Kaip sakė „Iron X“ klubo viceprezidentas Laisvūnas, Panevėžyje baikeriai renkasi nuo 1996 metų. Jau tada buvo idėjų kurti bendraminčių klubą, tačiau tuomet per daug entuziazmo nebuvo. Be to, anot viceprezidento, sunku įkurti klubą pavieniais veiksmais, o kai visa kompanija vieningai nusprendžia oficialiai atversti naują istorijos puslapį, nekyla jokių problemų.

2004-ųjų metų pavasarį organizuoti keli baikerių suvažiavimai. Jų metu pasiūlyti klubo steigimo variantai, pavadinimas ir emblemos motyvai. 2004 metų sezonas – brendimo laikotarpis. Susitikimai tapo nuolatiniai, o išvykos – gerai organizuotos.

Susiformavo branduolys

„Mes buvome kviečiami į įvairias miesto ir rajono šventes, dalyvavome daugelyje oficialių baikerių renginių Lietuvoje. Tais metais susikūrė ir pirmosios garbės ir tarpusavio supratimo taisyklės, kurių pagrindas – dabartiniai klubo įstatai. Tuomet susiformavo ir dar neegzistavusio klubo branduolys. Iškilo lyderiai, kelionių organizatoriai, tvarkos prižiūrėtojai, pradėtos pirmosios rinkliavos ir jų administravimas“, sakė Laisvūnas.

2005-ųjų kovo 17-ą dieną nutarta įkurti Panevėžio baikerių klubą „Iron X“. Jau po savaitės naujojo klubo nariai sulaukė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus ir Tarybos narių sveikinimų. Tą pačią dieną buvo sudaryta penkių narių grupė, kuriai pavesta suformuoti klubo įstatus, taisykles ir atributikos koncepciją.

Praėjus beveik mėnesiui po klubo įkūrimo, dalyvaujant 28 bendraminčiams, pristatytas „Iron X“ klubas ir taisyklės, o visuotinio balsavimo metu suformuotas 12-os klubo „Iron X“ narių kolektyvas, kuris dabar išsiplėtė iki 16-os.

Dalyvauja renginiuose

Panevėžio baikeriai labai aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, skirtuose ne tik motociklų gerbėjams. 2004-aisiais Bistrampolio festivalyje tuometis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros klebonas pašventino 19 motociklų. Susiformavo dabartinio klubo tradicijos: organizuotos kelionės į sezono atidarymo bei uždarymo šventes Rygoje ir Vilniuje, kelionės į Lietuvos baikerių klubų suvažiavimus ir šventes, kiekvienais metais per Kalėdas ir Velykas bei per Pasaulinę vaikų gynimo dieną – išvykos į vaikų namus, Bistrampolio festivalį, kiekvienais metais dalyvauta Panevėžio miesto gimtadienio šventėje.

Vietoj paso – liemenė

Per vienerius metus „Iron X“ simboliką, baikerių pasaulyje vadinama spalvomis, jau spėjo pamatyti daug kitų baikerių klubų narių. Kaip sakė „Iron X“ viceprezidentas, baikerio pasas yra liemenė, iš kurios matyti, kokiam klubui jis atstovauja. Ant liemenės bet ko neužrašysi, turi būti tik oficiali klubo simbolika. Beje, per vienerių metų klubo gimtadienį klubo simbolika buvo pašventinta.

Klubas turi ne tik oficialią simboliką, bet ir taisykles, jos priklauso nuo klubo politikos. Panevėžiečiai nusiteikę draugiškai, niekam pykčio nelaiko. Be to, „Iron X“ klubo nariai yra solidūs žmonės, todėl motociklus įsigijo ne dėl mados, o tiesiog kad neįsivaizduoja savo gyvenimo be jų.

„Tik nusipirkęs motociklą netapsi mūsų klubo nariu, mes vieni kitais pasitikime, už draugus pasiruošę padėti galvą. Klubo kandidatas ne vienerius metus turi įrodyti savo vertę, kad po pirmojo lietaus motociklo neišmainys į džipą. Be to, šis malonumas yra tikrai brangus“, – sakė Laisvūnas.

Jis tikino, kad greitis nėra klubo narių privalumas, tiesiog baikeriai laisvalaikiu nori patogiai pakeliauti gerais keliais ir pabūti kartu su bendraminčiais.

Views All Time
Views All Time
2468
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!