Paslaptingi vyrų smegenų vingiai

Paslaptingi vyrų smegenų vingiai

Sveiki, vaikinai, negalite susiimti? Tie meilės romaniūkščiai per pietų pertraukas kenkia jūsų santuokai? Gal jaučiatės kalti, atšalę ar kritiški?

Taigi, šiems ištižėliams, kurie iš tiesų nėra ištižėliai, tik elgiasi kaip tokie, daktaras David Wexler skuba į pagalbą. Psichologas teigia, kad daugelis vyrų tiesiog neparuošti rimtiems santykiams – jie padorūs vaikinai, tik elgiasi netinkamai, ir jis nori padėti jiems elgtis geriau.

Pasak Wexler, santuoką žlugdančios nerūpestingo elgesio priežastys yra biologinės, socialinės ir psichologinės. Tad tiems vaikinams, kurių vertybės prieštarauja veiksmams, psichologas nori padėti “išlaisvinti” savyje gerą vyruką ir pažaboti ištižėlį, gadinantį artimus santykius.

Straipsniai 1 reklama

Wexler neteisina blogo elgesio – neištikimybės, kritiškumo, emocinio atšalimo, tačiau ir nesmerkia tų, kurie taip elgiasi. Savo knygoje “Kai geri vyrai blogai elgiasi” (“When Good Men Behave Badly”), jis bando paaiškinti vyrų elgesį ir duoti praktiškų patarimų, kaip pagerinti santykius.

“Vyrai dažnai yra emociškai nestabilūs, išmušti iš pusiausvyros, nes nežino, ką reiškia rimti santykiai. Vieni užmezga romanus, kiti tampa sarkastiški, užsisklendžia savyje, arba pradeda gerti, vartoti narkotikus,” – sako Wexler, teikiantis psichologinę pagalbą konfliktuojančioms poroms. “Jie tiesiog nesupranta, ką privalo daryti.”

Anot knygos “Tikri vyrai” (“Real Boys”) autoriaus ir Harvardo medicinos mokyklos psichiatro William Pollack, daugybė gerų vyrų trokšta glaudaus ryšio, tačiau “labai dažnai jų vidinės baimės stumia pasielgti netinkamai.”

Pollack sako, kad toks elgesys nestebina, žinant, kaip emociškai auklėjami berniukai. “…daugeliui pavyzdžiu buvo vyriško elgesio modelis, kuris reikalavo stoiškos nepriklausomybės, neleido rodyti aplinkiniams savo emocinio skausmo, normalaus žmogiško pažeidžiamumo.”

Taigi, sako ekspertai, vyrai neturi įgūdžių artimų santykių ir intymumo puoselėjimui. Todėl, apimti streso ar nuliūdinti, “geri vaikinai su gerais ketinimais ima elgtis destruktyviai, kad tik neparodytų tikrųjų savo jausmų”, sako Wexler. Jis taip pat teigia, kad vyrų smegenų ir neuropsichologinio funkcionavimo tyrimai rodo, jog vyrai dažnai “nemoka prisitaikyti prie šiuolaikinių santykių reikalavimų”.

Psichologė Bonnie Eaker Weil visiškai sutinka, kad “vyrai blogai elgiasi ne be priežasties. Mane kaltina, kad ginu vyrus, tačiau aš jų neginu ir nepateisinu jų elgesio.”

Auklėjimas vaikystėje turi įtakos vėlesniems santykiams: “Tuo metu, kai berniukui reikia atsiskirti nuo mamos ir identifikuoti save su emociškai nutolusiu tėčiu, jis išsigąsta,” – sako Eaker Weil, knygos “Branda: nuodėmė, kurią galima atleisti” (“Adultery: The Forgivable Sin”) autorė. “Jie praranda tą glaudų ryšį su mama ir nebemoka jo vėliau atkurti su kita moterimi.”

Anot Eaker Weil, būtent šis atstūmimas ir pažeidžiamumas yra kaltas dėl destruktyvaus vyrų elgesio. “Moteris turi būti tarpusavio ryšio sergėtoja, reikšti emocijas ir mokyti vyrą bendrauti.”

Tačiau atsargiai – būna gerų vaikinų, kurie tik elgiasi blogai; tačiau pasitaiko tokių, kurie yra tikri menkystos. Šiame Wexler sąraše ir išvardinti pastarųjų bruožai. Jie padės atskirti pelus nuo grūdų. Bėkite neatsigręždama, jei vyras:

· Yra nenuspėjamos nuotaikos;
· Padaro ką nors baisaus ir vadina tai “pajuokavimu” ;
· Kai nesiseka, kaltina jus;
· Žaidžia jausmais;
· Yra pagarsėjęs donžuanas ir melagis;
· Kontroliuoja, elgiasi su jumis kaip su savo nuosavybe;
· Yra smurtavęs prieš savo merginą, žmoną;
· Gąsdina sužaloti jus, save ar kitus;
· Yra padaręs nusikaltimą;
· Yra chroniškas melagis.

Patarimai “geriems vaikinams”

Štai daktaro David Wexler patarimai vyrams, kaip puoselėti artimus santykius ir “mažiau bijoti kai kurių bendraujant su partnere patiriamų emocijų”:

1. Atsirandančius pokyčius traktuokite kaip iššūkį “tikram vyrui”. Mąstykite vyrų kalba – būkite “savo laivo kapitonas”.

2. Prisiimkite asmeninę atsakomybę. Jūs – ne sunkios vaikystės, streso ar priekabios merginos auka. Tikri vyrai neieško pasiteisinimų.

3. Susitaikykite su tuo, kad kartais jaučiatės pervargęs, nuliūdęs. Tai tikrai ne priežastis bėgti, slėptis, vengti ir panašiai reaguoti.

4. Visų problemų nesuverskite savo partnerei. Už savo nuotaikas esate atsakingas pats. Jei jaučiatės įžeistas ar negalite apsispręsti, nereiškia, kad dėl to kalta antroji pusė.

5. Net jeigu pasielgėte netinkamai, jūs vis dar “geras vaikinas, kuris elgiasi blogai”. Išlaisvinkite “gerietį”, kol analizuojate ir bandote keisti “blogiečio” veiksmus.

6. Pasižymėkite visus kartus, kai norisi pasielgti blogai, tačiau raskite kitą būdą.

7. Darykite viską, ką galite, kad artimieji (partnerė, vaikai) žinotų, kad jūs tikite jais ir gerbiate jų elgesį – net jei ne visada jam pritariate.

8. Pasinaudokite galimybe. Pasikalbėkite su kitais vyrais.

9. Būkite atsakingas lyderis, į kurį visada galima atsiremti. Nesijuokite ir neteisinkite kitų vyrų, kurie blogai elgiasi su žmonomis ar vaikais.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *