Jauni vyrai, patenkinti savo išvaizda, labiau už kitus šios lyties atstovus yra linkę į rizikingą seksualinį elgesį, parodė naujas universiteto studentų tyrimas.

Vyrai, labiausiai patenkinti savo išvaizda ir labiausiai ja besirūpinantys, tai yra investuojantys į savo grožį ir manantys, kad jis yra svarbus, taip pat dažniau lytinių santykių metu nenaudoja prezervatyvų ir turi daugiau sekso partnerių, teigiama daktarės Evos S.Lefkowitz (Evos S.Lefkovič) iš Pensilvanijos valstijos universiteto ir jos kolegų pranešime.

“Egzistuoja plačiai paplitusi nuomonė, kad teigiamai vertinti savo kūną yra geras dalykas, – interviu “Reuters Health” sakė E.S.Lefkowitz. – Nesakome, kad tai netiesa, bet jaunų vyrų atveju manome, kad teigiamas savo kūno vertinimas gali turėti potencialiai neigiamų pasekmių”.

Moterų atveju pastebima priešinga tendencija – tos atstovės, kurios yra patenkintos savo išvaizda, yra mažiau linkusios į rizikingą seksualinį elgesį, nustatė E.S.Lefkowitz ir jos komanda.

Tyrėjai apklausė 434 studentus nuo 17 iki 19 metų, koledže studijuojančius pirmus metus. 59 proc. iš jų prisipažino gyvenantys aktyvų seksualinį gyvenimą.

Kiek daugiau nei du trečdaliai seksualiai aktyvių respondentų teigė nenaudojantys prezervatyvų kiekvieną kartą, kai turi lytinių santykių, o kiek daugiau nei pusė nurodė, jog užsiimdami seksu yra vartoję alkoholio.

Nors seksualiai aktyvūs studentai buvo mažiau nepatenkinti savo išvaizda ir pozityviau vertino savo kūną, “mes nežinome, kas ką lemia”, pažymėjo tyrimo autorė. Arba žmonės, kurie palankiau vertina savo išvaizdą, lengviau ryžtasi seksualiniams santykiams, arba seksualinis aktyvumas skatina palankiau vertinti savo kūną, aiškino ji.

Tyrėjai iškėlė hipotezę, kad geriau savo kūną vertinantys vyrai turi daugiau partnerių ir rečiau naudoja prezervatyvus, tuo tarpu savo išvaizda patenkintos moterys turi mažiau sekso partnerių ir dažniau naudoja prezervatyvus.

E.S.Lefkowitz ir jos komanda padarė išvadą, kad aukštas savo išvaizdos vertinimas neverčia vyrų saugotis, bet atvirkščiai, skatina juos rizikingai elgtis.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, tėvai, išleidžiantys savo sūnus studijuoti į koledžą, turėtų jiems patarti ne tik pasitikėti savimi, bet ir pabrėžti savisaugos bei pagarbos moterims svarbą, patarė E.S.Lefkowitz.

Views All Time
Views All Time
1845
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!