Jau ištisus šimtmečius ore sklando mitai apie vyrus. Daugiausia moterų sukurti prietarai stipriąją lytį vaizduoja kaip mažus paviršutiniškus padarėlius, kurie siaubingai bijo „geresnių“ už juos dailiosios lyties atstovių. Kai vyrai patiki šiomis paskalomis, vis dažniau atsiranda santykių, kuriems nelemta išaugti į tvirtą sąjungą, nes paskalų objektai paprasčiausiai to nenori arba tiesiog nežino, kokie turėtų būti sveiki santykiai.

Žinoma, kai kurie mitai apie vyrus yra visiškos pasakos. Ypač tie, kurie byloja apie jų lengvabūdišką požiūrį į santykius ir susitikinėjimą apskritai. „Askmen“ atliko didžiąją vyrų apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti, koks yra modernus vyras, praskleisti jį gaubiančių mitų šydą ir atskleisti visą tiesą apie sudėtingą vaikinų prigimtį bei jų požiūrį į santykius.

Deja, kol moterys nėra supažindintos su šios apklausos rezultatais, jų pačių sukurti tiesą iškreipiantys prietarai apie vyrus bei santykius ir toliau slėgs pasaulį. Šiame straipsnyje „Askmen“ santykių ekspertai aptaria populiariausius mitus, susijusius su daug diskusijų keliančiu susitikinėjimo klausimu.

10. Vyrus traukia jaunesnės moterys

Populiaru galvoti, kad lakstymas paskui jaunesnių moterų sijonus yra tiesiog įaugęs į vyrų kraują. Tai vienas pagrindinių jų instinktų, verčiantis gyvuliškai trokšti susirasti partnerę, kuri turi didžiausių šansų padovanoti jam palikuonių. Žinoma, vaikų gimdymas labiau siejamas su jaunesnio amžiaus moterimis, tačiau vaikinų noras susirasti jaunesnę merginą jokiu būdu negali būti neginčytina taisyklė.

Iš kitos pusės, juk jaunesnės moterys stengiasi atrodyti kuo patraukliau. Būtent jos pasipuošia apdarais, priverčiančiais vyrus netekti žado, ir lekia į klubus. Jos taip pat priklauso tai moterų grupei, kurioms nesinori įkalinti savęs ilgalaikiuose santykiuose. Galbūt vyrai tiesiog renkasi iš to, kas dominuoja susitikinėjimo rinkoje? Pagyvensim, pamatysim…

9. Vyrai negali pakęsti romantiškų filmų

Subtilus humoras ir lengvai nuspėjamos, širdį šildančios pabaigos… Ar tai gali patikti vyrams? Niekas nenuginčys fakto, kad pagrindinė romantiškų filmų auditorija yra moterys. Juk juose pasakojamos joms įdomios istorijos, idealizuojami vyrai, su kuriais jos norėtų susitikinėti, juose ryžtingos ir kartais šiek tiek antsvorio turinčios merginos sulaukia savo laimingos valandos. Ir taip visą laiką. Jokių susišaudymų, cypiančių padangų garso ar sprogimų.

Tačiau ar vyrai tokių filmų nekenčia? Neapykanta – per stiprus žodis. Žinoma, joks vaikinas nuėjęs į barą alpdamas iš susižavėjimo nepasakos savo draugužiams apie naujausią romantinį filmą ir nevers jų strimgalviais lėkti į kino teatrą, bet nemaža dalis vyriškosios auditorijos nuo pradžių iki galo peržiūrėjo „Bridžitos Džouns dienoraštį“, ir kai kuriems jis galbūt net patiko.

8. Vyrai nepraleidžia progos būti neištikimi

Moterys laikosi tvirtos nuomonės, kad vienintelis būdas sulaikyti vyrą nuo permiegojimo su jų geriausia drauge, patrauklia barmene arba gašlia nepažįstamąją, tai visą laiką sekti jį savo lediniu žvilgsniu. Kalbant apie seksą, populiarus mitas teigia, kad visus vyrus valdo jų penis ir jokie santykiai, pažadai, ar pasekmės nesustabdo jų nuo aistringo vienos nakties nuotykio su mergina, kuriai jie nėra niekaip įsipareigoję.

Tačiau tik tam tikra dalis vyrų turi šį bruožą, taigi būtų žiauru manyti, kad visa vyriškoji priedermė yra vienodo sukirpimo. Ir apskritai moterys turėtų atsargiau skleisti šį mitą. Naujausias tyrimas rodo, kad 40 proc. vyrų mano, jog susitikinėti reikėtų tik su vienu žmogumi, ir tik 33 proc. moterų galvoja taip pat.

7. Vyrus baugina intelektas

Visi žino mitą, kad didžiausia vyrų svajonė yra turėti ilgakoję blondinę merginą. Anot paplitusios nuomonės, vyrai kratosi moterų, kurios galvoja už save, turi tvirtą nuomonę ir kartkartėmis perskaito vieną kitą protingesnę knygą. Kadangi tokia mergina mestų šešėlį ant vaikino intelekto, jam reikia partnerės, kuri būtų graži ir su visą laiką užčiaupta burna.

Galbūt šis mitas taip išpopuliarėjo dėl jų (beveik) nuolatinio žavėjimosi tuščiagalvėmis manekenėmis ir aktorėmis. Deja, apklausos duomenimis, 70 proc. vyrų prioritetą teikia merginos intelektualumui, ir tik 50 proc. svarbiau yra moters išvaizda. Žinoma, nusiųsk vaikiną į barą su super protinga, bet grubokos išvaizdos mergina bei su pritrenkiančiai atrodančia kvailute, ir ši statistika išnyks kaip dūmas.

6. Vyrus baugina sėkmė

Vyrai iš prigimties linkę konkuruoti. Suburk bent kelis į krūvą ir neilgai trukus jie lyg gaidžiai bandys išsiaiškinti, kas iš jų geriausias, kas įspūdingiau mėto iš po krepšio, kas daugiausiai uždirba ir t.t. Kartais atrodo, kad jie pasiruošę viską išmatuoti liniuote, kad tik išsiaiškintų, kuris iš jų vyriškiausias.

Toks elgesio modelis kažkokiu stebuklingu būdu buvo pradėtas taikyti vyro ir moters santykiams. Mito esmė tokia, kad vyrai nenori susipažinti su sėkmingomis moterimis, nes merginų sėkmė slopina jų vyriškumą. Juk pagal visas tradicijas vyras turėtų rūpintis moterimi, o ne atvirkščiai, ar ne? Tačiau realybėje, tik 6 proc. vyrų būtų nemalonu, jei jų partnerė uždirbtų daugiau nei jie. Kitų nuomonė turbūt irgi pasikeistų, jei mergina savo nuosavu naujutėliu BMW atvažiuotų į vaikino mamos namus pasiimti jo į pasimatymą.

5. Vyrus gąsdina mintis apie santuoką

Sakoma, kad didžiausia vyrų silpnybė yra santuokos baimė. Tai vienintelis dalykas, kuris net sveikiausią, laimingais santykiais besidžiaugiantį vyrą gali priversti išsikraustyti iš proto. Supažindintas su santuokos idėja jis paprasčiausiai nusikramtys savo paties ausis, kad tik nereiktų klausytis vestuvių varpų.

Tokia logika reiškia, kad kiekvienas vedęs planetos vyras į santuoką buvo arba įviliotas melu, arba vyro ir žmonos statusas jam buvo primestas per prievartą, arba už sutikimą vesti savo gyvenimo meilę jam buvo sumokėta nemažai pinigų. Juk net nebėra taip, kad moterys miršta iš noro būti kažkieno žmona! Tyrimas rodo, kad tik 18 proc. moterų trokšta ištekėti. Šokiruojantis faktas, ar ne?

4. Vyrai nori per amžius būti viengungiai

Kaip galima to nenorėti? Juk už miegamojo durų nusidriekusi patrauklių moterų eilė, svajojančių su juo praleisti aistringą naktį, neribojamas kiekis alaus ir laisvė žaisti „PlayStation“, kol paskausta rankas, yra kiekvieno tobulo viengungio gyvenimo būdas. Žmona, vaikai ir atsakomybė viską komplikuoja ir keičia.

Tačiau kaip paaiškinti tai, kad 85 proc. vienišų vyrų norėtų susirasti partnerę? Vaikinams patinka viengungiškos kvailystės, tačiau tai ne visada reiškia, kad jie nori amžinai būti vieniši. Kaip ir moterys, vyrai nenori prarasti visos savo laisvės, ir būtent dėl to laikosi tvirtai įsikibę moteris erzinančių dalykų, kurie iš tiesų padeda jiems jaustis tikrais vyrais.

3. Vyrai nėra romantikai

14 proc. vyrų mano, kad gėlių dovanojimas merginai yra nuvalkiota klišė. 45 proc. galvoja, kad moteris turėtų prisidėti prie pirmojo pasimatymo išlaidų. Tai moterims turbūt yra pakankama priežastis manyti, kad vyrai yra primityvūs, vangūs žvėriūkščiai, nesuprantantys romantikos esmės ir nesugebantys žaviai suvilioti merginos. Tačiau kas iš tiesų ta romantika?

Paprastai romantika yra tik dar vienas būdas moterims iš vyrų išvilioti dovanų. Puokštė gėlių, brangi apyrankė, netikėta kelionė… Argi ne to tikisi moterys mainais už laiko leidimą su vyrais, pridengtą kodiniu pavadinimu „romantika“. Tačiau moterys kažkodėl linkusios pamiršti tokius romantiškus dalykus kaip komplimentai, durų atidarymas, kėdės atitraukimas, kurie iš esmės yra neatsiejami nuo kasdienio vyrų elgesio. Taigi kas šiais laikais yra romantika? Galantiškumas ar spindinčios dovanos?

2. Vyrams svarbu tik išvaizda

Tyrimas parodė, kad trečdalis vyrų nenorėtų susitikinėti su viršsvorio turinčia mergina, tačiau 65 proc. su džiaugsmu pultų į glėbį moteriai su didele krūtine. Tai turbūt nieko nestebina. Jei potraukis kitam žmogui gimsta per pirmąsias pažinties sekundes, didžioji jo dalis yra paremta išvaizdos ypatybėmis, ir daugiau niekas negali sužavėti.

Nežiūrint į tai, net 67 proc. respondentų mano, kad merginai labai svarbu pasitikėjimas savimi, o 53 proc. pirmenybę teikia išsilavinimui. Taigi pasirodo, kad graži išorė padeda vyrams pastebėti moterį, bet ją įsimylėti priverčia gražus vidus.

1. Vyrai bijo įsipareigojimų

Pats absurdiškiausias mitas apie vyrus vis dėlto yra jų baimė įsipareigoti. Jei vaikinas nors minutei atsitraukia nuo merginos, nes nori išsaugoti bent šiek tiek individualumo, skirti dėmesio savo poreikiams, laisvalaikiui ar draugams, moteris būtinai apkaltins jį „problemų su įsipareigojimu“ turėjimu. Panašu, kad jos galvoja, jog išvaistę visą savo laiką ir pastangas siekdami jas užkariauti ir pradėti normalius santykius, vyrai nori iš karto nuo to pabėgti.

Vaikinai ne visada tikisi lengvų santykių be įsipareigojimų – net 72 proc. jų niekada nesusitikinėtų su „laisvo elgesio“ mergina. Gali būti, kad dėl iš prigimties veržlaus būdo vyrams labiau nei moterims norisi naujų patirčių, o užstrigimas vienoje vietoje atrodo kaip košmaras, tačiau tai nereiškia, kad jie nevertina tvirtų, ilgalaikių santykių.

Views All Time
Views All Time
4956
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!