Trokšti būti sveikas ir laimingas? Būk.

Džiaugsmas – tai Šventosios Dvasios dovana

Jeigu žmogus nuolat sau kala, kad jo bloga sveikata, jei tvirtina, kad serga, galų gale taip ir nutinka. Tačiau savo teigiamomis emocijomis ir mintimis mes galime sukurti kitokį, kokybišką savo gyvenimą. Kaip tai padaryti, patarė Mažeikiuose paskaitą skaitęs vilnietis Valerijus Šeremeta, vadinamojo Silva sveikos mąstysenos metodo propaguotojas. DAUG IŠBANDYMŲ IR IEŠKOJIMŲ

„Santarvei“ vilnietis pasakojo, kad jo ieškojimai prasidėjo labai anksti nuo klausimo: koks mano gyvenimo žemėje tikslas? Prieš 30 metų jis ėmė mokytis jogos, tapo vegetaru ir visišku abstinentu.

Dar besimokydamas mokykloje jaunuolis perskaitė naująjį Testamentą, o po to daug dvasinės literatūros. Iš jų atėjo gyvenimo kredo „mylėk savo artimą, kaip pats save“.

Ieškodamas gilesnio gyvenimo suvokimo, 1995 metais Valerijus lankėsi pas Satja Sai Babą Indijoje.
Anot pašnekovo, jo gyvenime netrūko išbandymų. Darbo biografija prasidėjo nuo septyniolikos metų. Teko dirbti dailininku gamyklose, fotografu, muzikantu, siuvėju, kiemsargiu, sandėlininku, net laidojimo biuro darbuotoju.

Straipsniai 1 reklama

„Kasdieną matydamas mirtį, mažų vaikų ir pagyvenusių žmonių, vargšų ir turtingų, pajutau, kad gyvenime turi būti kita prasmė, nei gerti, valgyti ir …“, – pasakoja Valerijus.

UŽKRĖTĖ KNYGA

Kai prieš ketverius metus V. Šeremetos gyvenimas ėmė stipriai blogėti, jam ramybės nedavė klausimas, kodėl vieniems žmonėms klojasi kaip sviestu patepta, o kitiems viskas sprūsta iš rankų. Tada į jo ir žmonos rankas pateko pirmoji Jose Silvos knyga apie jo metodą.

„Skaitėm ir žavėjomės mums suprantamais teiginiais. Nustebome, kad ji tokia paprasta ir be galo veiksminga“, – prisiminė pirmąją pažintį su Silvos metodu 49 metų vyras.

V. Šeremeta taip užsidegė pasaulyje praktikuojamu metodu, kad per Silva International surado sertifikuotą dėstytoją rengti kursus Lietuvoje. Juos baigęs vilnietis tapo pirmuoju sertifikuotu dėstytoju Lietuvoje.

KODĖL NESISEKA

„Mes esame bambekliai, linkę guostis, kad mums nesiseka, šlubuoja sveikata. Negatyvus mąstymas – tam tikra programa, smegenys jai paklūsta ir ima tą programą vykdyti. Tarsi prakeiksmą nešiojamės negatyvų krūvį ir stebimės, kad likimas blogas, kad sergame, mažėja pajamos“, – pastebėjo Valerijus.

Pradėjęs studijuoti Silvos metodą, vilnietis surado ir savo nesėkmės formulę. Valerijus turėjęs įmonę, kurios apyvarta siekė apie milijoną litų, tačiau nuolat jį persekiojo mintis, kad mūsų valstybėje nėra sąlygų užsiimti verslu, jog įmonę gali ištikti bankrotas. „Apie ką mąsčiau, taip ir nutiko“, – apgailestauja vyras.

Anot Valerijaus, teigiamų rezultatų galime sulaukti tik teigiamai mąstydami, kalbėdami, veikdami. Neiginys – tarsi kompiuterio programas graužiantis virusas. „Jeigu žmogus nuolat kala sau, kad jo bloga sveikata, jei tvirtina, jog serga, galų gale taip ir nutinka“, – įsitikinęs dėstytojas.

Savo neigiamomis mintimis mes veikiame ne tik savo, bet ir kitų gyvenimą. Iš anksto neturtui, nesėkmėms nuteikiame savo vaikus, artimuosius. Tėvai vaikams turėtų kurti pozityvų vaizdą, kad įmanoma gyventi geriau.

MINTYS – LIKIMO ŠALTINIS

Anot Valerijaus, minties jėga formuoja mūsų ateitį, likimą, sveikatą. Todėl būtina priimti atsakomybę už savo mintis, pasitikėti savimi, išlikti ramiam esant kritinėms situacijoms, atsipalaiduoti ir priimti tinkamą sprendimą. Kinų patarlė sako: teigiamos mintys, teigiami žodžiai, teigiami veiksmai – teigiamas rezultatas.
„Deja, mūsų protas nėra disciplinuotas. Jame lyg kokiame kompiuteryje yra daug nereikalingų dalykų, kurie trukdo mąstyti apie tikslą“, – teigia pašnekovas, pridūręs, kad Silvos metodas moko, kaip sudrausminti, harmonizuoti protą, mąstymą.

Valerijus su žmona, kaip nurodyta Silvos knygoje, 40 dienų darė specialius pratimus, kurių pagrindas – saviįtaiga, atsipalaidavimas. Po kurio laiko pastebėjo neįtikėtinus pasikeitimus: pasitaisė sveikata, santykiai su vaikais, draugais, abu sulaukė gerai mokamo darbo.

Anot pašnekovo, žmogus, trokštantis permainų, jau šiandien turėtų perprogramuoti savo mąstymą. Kad noras taptų realybe, svarbu aiškiai išreikšti, ko nori. Nuolat kartok: esu laimingas, turtingas, sveikas, gražus, viskas bus gerai.

Silvos metodas vilnietį išmokė, kad nėra tokios vietos pasaulyje, kur yra laimė.

„Laimė visada yra čia ir tik dabar, ir tik mes savo mintimis bei emocijomis kuriame kitą gyvenimo minutę, dar ir dar kitą…Viskas, kas nutinka mūsų gyvenime, pirmiausia atsiranda mintyse “, – samprotavo pašnekovas.

DAUGIAU NEGU TIKĖJIMAS

Kiekviename iš mūsų glūdi galia pasirinkti: sveikatą ar ligą, turtą ar skurdą, laisvę ar vergystę. Žmogus – vienintelė būtybė, kuriai suteikta teisė rinktis.

V. Šeremeto teigimu, įvairios religijos neprieštarauja įsitikinimui, kad žmogus gali keisti savo likimą. Kiekvienas žmogus renkasi, koks jis bus: geras ar blogas, pesimistas ar optimistas.

Jose Silva (1914–1999) buvo giliai tikintis katalikas, jo darbo kabinete ant sienos kabojo Kristaus atvaizdas. Silvos metodo teiginiuose populiarus Kristaus mokymas: „Belskitės, ir bus atidaryta“.

„Tačiau Silvos metodas yra ne tik tikėjimas, bet ir žinojimas, ką daryti esant bet kuriai gyvenimo situacijai“, – teigė Valerijus, pridūręs, kad visada labai svarbu prisiimti atsakomybę už savo mintis, pasitikėti savimi, savo intuicija, išlikti ramiam, atsipalaiduoti ir priimti teigiamą sprendimą.

V. Šeremeta patikino, kad tarptautinių kompanijų vadovai šio metodo mokytis siunčia savo vadybininkus, juo naudojosi daug pasaulyje žinomų žmonių. Pavyzdžiui, atlikėjai Frankas Sinatra, Madona, buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Margaret Tetčer, šiuo metu populiarių knygų autoriai Luisas Hay, Ričardas Bachas, Dipakas Čopra.

Views All Time
Views All Time
4072
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 80 = 81