Vyras ir moteris. Marsas ir Venera. Ar įmanoma šioms dviems priešybėms susikalbėti. Sutikite, mums, moterims, neretai atrodo, jog su savo vyru susikalbėti daug sunkiau nei su grupele užsieniečių. Nedaug nuklysime nuo tiesos, pasakydami, jog vyrai ir moterys kalba skirtingomis kalbomis. Pavyzdžių? Kiek tik norite:
– Mielasis, ar galėtum išsiurbti kambarius?
– Tik ne dabar!
– Ar tu girdi mane?
– Aš einu į krepšinį. Apie tavo problemas pašnekėsime rytoj.

Pokalbiai su vyru paprastai turi du scenarijus: jis arba tyli kaip partizanas, arba nuolat jus pertraukia. Stiprioji lytis mano, jog mes, moterys, per daug kalbame. Be to, jie mano, kad mes neteisingu būdu ir netinkamu metu tauškiame nesąmones. Nėra jokios abejonės – mes esame skirtingi – mumyse šiuos skirtumus įkūnijo pati Gamta. Būtent todėl paprasčiausias ir nekalčiausias pokalbis kartais gali virsti rietenomis bei ašaromis. Tad kame problema?

Visiškos priešybės

Esmė yra tame, kad mūsų suvokimas ir lūkesčiai apie pokalbį yra visiškai skirtingi. Vyras tikisi gauti informacijos, o moteris – emocinę paramą. Vyras kalba tam, kad būtų jo klausoma ir jeigu jis yra pertraukiamas, tuomet sprogsta lyg parako statinė. O moteris kalba tam, kad išgirstų paramos ir paguodos žodžius. Jai taip pat svarbu išgirsti, jog kažkas domisi jos problemomis.

Vyrus tiesiog pribloškia frazė: „Brangusis, aš noriu pasikalbėti apie mūsų santykius“. Jie pajėgia spręsti tik konkrečią, aiškiai suformuluotą problemą.

Ar mes turime šansą būti suprastos? Žinoma taip, tik turėkite omenyje kelias paprastas taisykles.

1 taisyklė

Atskleiskite konkrečią problemą. Vyras yra orientuotas į konkretų, aiškiai suformuluotą ar nesunkiai suprantamą pokalbio tikslą. Kitaip tariant, stipriosios lyties atstovai nori žinoti, ko jūs iš jų norite. Atsakymo į jūsų klausimą žinojimas, leidžia vyrui pajusti, kad jis valdo situaciją.

Psichologai mano, kad moteris turėtų kalbėti ne užuominomis, o tiesiai išsakyti konkrečius dalykus. Vyrai bijo užuominų, nes mano, kad taip jais manipuliuojame.

2 taisyklė

Negalvokite garsiai. Kaip taisyklė, vyrai galvoja tyliai ir pasako tik galutinį apmąstymų rezultatą. Jie linkę išreikšti savo mintis tik tuomet, kai jau žino konkretų atsakymą, ir tuomet, kai jau žino, ką nori pasakyti. Visiškai priešingai yra moterims – mes galime tiesiog vaikščiodamos aplink kambarį kalbėti apie viską, ką matome aplink: netvarkingai numestas megztinis, neišplauti indai, nuolatinis vyro sėdėjimas prie kompiuterio ir panašiai.

3 taisyklė

Nedarykite vyrui spaudimo. Komandos tinka tik kariuomenėje. Jeigu jūsų santykiai nėra pagrįsti valdymu, tuomet geriau pamirškite apie nurodymus. Taikiame gyvenime vyrai yra linkę nepriklausomai nuspręsti ką ir kada jiems daryti. Būtent todėl tokie moterų nurodymai, kaip „Tuoj pat įkalk vinį!“ dažnai ignoruojami ir atsakymas būna vienas: „Aš dabar užimtas. Vinis gali ir palaukti. Anksčiau tau to nereikėjo. Įkalsiu rytoj“ ir panašiai.

Kodėl taip yra? Atsakymas paprastas: jūs vyrui nepalikote pasirinkimo ir neleidote jam priimti sprendimo savarankiškai.

Kaip ištaisyti situaciją? Paprašykite mandagiai, nepakeldama balso. Ir jeigu jums pavyktų savo prašymą sutrumpinti iki dviejų sakinių, tuomet sėkmė garantuota.

4 taisyklė

Nesitikėkite, kad vyras jums smulkiai išpasakos viską, ką jaučia. Vyrai retai kalba ne tik apie meilę, bet ir apie tokius jausmus, kaip apmaudas, įtempti santykiai su kitais žmonėmis, problemos su pavaldiniais ar vadovybe darbe. Ir jeigu jis pradeda kalbėtis su jumis apie savo problemas sunkiai rinkdamas žodžius, jokiu būdu nepertraukite. Klausykitės jo sulaikius kvėpavimą, nes tai galite girdėti toli gražu ne kas dieną! Vyras kreipia labai didelį dėmesį į tai, apie ką jis kalba.

Priimkite jį tokį, koks jis yra. Netgi tuomet, kai yra įmanoma pakeisti vyro būdą, tai yra per daug varginantis procesas.

Ar verta bandyti? Gal geriau priimti tokias žaidimo taisykles, kokios jos yra?

Ir dar keletas skirtumų…

Vyrams pokalbis yra pasikeitimas informacija, moterims – pokalbis yra bendravimas.

Vyrams
kalbėti apie asmeninius reikalus nederama, moterims reikia viską pasakyti detaliai ir vaizdžiai.

Vyrams
draugystė yra darbinė komanda, moterims – dažniausiai paslapčių turėjimas.

Vyrams
geras pašnekovas yra tas, kuris jo klauso ir gali duoti vertinga patarimą, kai jo reikia, moterims geras pašnekovas yra tas, kurį ji sudomima savo problema, jis nustemba ir pamiršta, kad valgo.

Vyrams
moters monologų klausymasis reiškia, kad jis yra „po moters padu“, moterims vyro monologų klausymasis yra varginantis, bet naudingas dalykas.

Vyrai
– „Aš pasakiau!“, moterys – „Aš galvoju…“

Views All Time
Views All Time
2662
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!