Ar norėtum sužinoti, kokia veikla teikia tikro džiaugsmo? Psichologai palyginus neseniai pradėjo tirti veiklas, sukeliančias laimę:

Matyk šviesią ateities viziją

Tai gal skamba kaip fantazija, tačiau iš tiesų reikia realistiškai pažvelgti į save. Patariama įsivaizduoti savo ateitį, kurioje atsitiks viskas, kas turėjo pavykti gerai. Pasiekti visi užsibrėžti tikslai. Tada ateities vizija užrašoma ant lapo. Šis pratimas leidžia atsiskleisti geriausiems įrodytiems ekspresyvaus rašymo privalumams.

Minėto pratimo efektyvumas buvo patikrintas psichologo Kingo (2001). Studentai turėjo aprašinėti savo įsivaizduojamą ateitį 4 dienas po 20 minučių. Ši grupė buvo lyginama su kita studentų grupe, kurie rašė apie trauminius gyvenimo įvykius, kita- apie trauminius įvykius ir geriausią savo ateitį.

Tyrimo rezultatai parodė, jog pirmoji grupė jautė savijautos pagerėjimą, kitaip negu kitos grupės. Pratimo nauda buvo stebima netgi po penkių mėnesių. Kiti eksperimentai truko ilgiau, 4-8 savaites. Vėlesni tyrimai nepaneigė pirmosios studijos rezultatų.

Nesunku nuspėti, kodėl šis pratimas yra efektyvus, jis padeda:

  • Sukurti efektyvumo, prasmingumo ir tikslingumo jausmus;
  • Skatinantį optimizmą;
  • Tikslų ir jų vykdymo plano užrašymas reiškia jų siekimą;

Pagalba kitiems.

Moksliniai tyrimai rodo, jog padedami kitiems tampame laimingesni. Eksperimento metu studentai turėjo atlikti penkis gerus darbus kiekvieną savaitę, šešias savaites iš eilės. Studentams buvo liepiama daryti gera kasdien arba tai atlikti iškart per vieną dieną.

Abi eksperimentinės grupės pasižymėjo geresniais rezultatais nei kontrolinė grupė, kurios savijauta tiriamuoju laikotarpiu pablogėjo. Grupės, kuri darė gera kiekvieną dieną, savijauta pagerėjo nedaug. Kitos grupės, atliekančios visą užduotį per vieną dieną, savijauta pagerėjo įspūdingai- 40 %. Manoma, jog kiekvienos dienos gerumo rutina nesukelia didesnių rezultatų todėl, kad atliekami labai maži veiksmai.

Dėkingumo praktika

Mokslinis eksperimentas atskleidė, jog kiekvieną savaitę užsirašant penkis dalykus, kurie sukelia dėkingumą, laimės lygį galima pakelti 25%. Tai galima daryti įvairiais būdais:

  • Kiekvienąkart stengtis atrasti naujų dėkingumo šaltinių;
  • Prisiminti blogus įvykius, ir palyginti juos su šiandienine situacija;
  • Dėkoti už sveikatą, pojūčius;
  • Geri dalykai užsimiršta, todėl galima palikti priminimus sau, raštelius, nuotraukas;
  • Praktikuoti dėkingumo mintis ir „ačiū” kartojimą kitiems;
  • Dėkoti priešams, gal jie parodė tau, jog tu esi daug ištvermingesnis/nė ir stipresnis/nė nei manei?

Tai tik maža dalis būdų įvairovės, kurie gali padidinti mūsų laimę. Minėti pratimai nereikalauja nei pinigų nei daug laiko, tik savo dienos rutinos ir mąstymo pakeitimo.

Views All Time
Views All Time
2734
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!