splash shame Straipsniai.lt
| |

Kai pas mus pradingsta gėdos jausmas, jo vieton susirango kiauliškumas

Kai pas mus pradingsta gėdos jausmas, jo vieton susirango kiauliškumas.
Dobradziejus Kozjė
Kiaulišius

Šunys ir elgetos

Prie “Iki” parduotuvės M. Mažvydo alėjoje vakarais įsitaiso kažkoks elgeta su didžiausiu bandšuniu. Išmaldautojas kažkaip keistai klūpo pusiausėda ir dar ilgasnapę kepurę užsitraukęs ant akių, o šuo guli taip, kad jo snukis atsidūręs ties pat berete su centais.

Straipsniai 1 reklama

Įmestų iš krikščioniškos meilės žmogus į tą jo kepurę kelis centus, bet baisu, kad tas šuva, nesupratęs tūlo gerų ketinimų, dantimis negrybšteltų į ranką. Kadangi elgetautojas užėmęs vietą visai netoli bankomato, žmonės pinigų pasiimti eina irgi bailiai dairydamiesi į šunį.

O kitas nuolatinis centų prašinėtojas, kuris jau spėjo įkyrėti čion ateinantiems pirkėjams, nei iš šio, nei iš to spyrė tolėliau už pavadėlio pririštam ramiam šuniukui. Tas net suvizgo.

– Ko spardai, asile?!! Ką tau tas šuo padarė?! – grėsmingai sumaurojo kažkoks vyras.

Amžinai girtas kaulytojas įtraukė galvą į pečius ir tarp automobilių nugūrino svirduliuojančiom kojom į artimiausią kiemą.

Kuo išskirtiniai senamiesčio elgetautojai?

Išskirtiniausias jų bruožas – akiplėšiškumas. Ir dar: amžinai jie būna “įprosiję”, t. y. daugiau ar mažiau apgirtę.

Miesto galvojančios galvos jau kuris laikas mąsto ir svarsto, burnas aušina, kad pagaliau reikėtų nustatyti konkrečias vietas, kur tie bėdžiai galėtų rinkti išmaldą. Bet ne taip greitai kepa ropė, kaip bobutė šito nori. Kalbos kalbomis, o vežimas iš vietos – nė krust.

“Švaros diena” vėluoja

Mieste tai vienur, tai kitur pastatytos ryškių spalvų šiukšliadėžės iš Lenkijos. Skirtos jos plastmasei, popieriui ir stiklui. Taip žmonės pratinami prie naujos tvarkos rūšiuoti atliekas.

Tik negerai, kad kai šiukšliadėžės jau būna pilnos, gyventojai butelius ir popierių meta šalia spalvotų konteinerių. Bendrovė “Švaros diena”, kuri išmėžia šiukšliadėžes, ne visuomet suspėja laiku tai padaryti, todėl šalia spalvotų konteinerių neretai išauga šiukšlių krūvos. (Vėjas tas šiukšles po kiemus nešioja.)

O tai akivaizdžiai rodo, kad mūsų žmonės yra imlūs naujovėms ir neša atliekas ten, kur jiems nurodyta. Tik rask tu man tokį kvailį, kuris vilktų šiukšles namo atgal, kai konteineris jau pilnas. Nerasi! Šita tiesa šiukšlių vežėjams turi tapti įsikaltinu dalyku. Antraip naujovė neduos norimo efekto. Realybė visuomet šyptels nedorai – tik duok jai progą.

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *