Rasizmo ir ksenofobijos srityje padėtis yra nevienareikšmė, teigia ES stebėjimo centro vadovė

Pastangos kovoti prieš rasizmą ir ksenofobiją Europos Sąjungoje „kai kur sėkmingos, o kai kur ne“, teigia Europos rasizmo ir ksenofobijos stebėjimo centro (EUMC) vadovė Beate Winkler. Ji nurodė besitęsiantį mažumų diskriminavimą darbo rinkoje ir švietimo galimybių bei būsto paskirstymo srityse. Didelė problema yra tai, jog „pernelyg daug imigrantų Europoje dirba prasčiausius darbus“. Šiais atžvilgiais ypač kenčia romų bendruomenė.

Lapkričio mėn. 23 d. B. Winkler kreipėsi į europarlamentarus Piliečių laisvių komitete. Ji pristatė EUMC 2005 m. ataskaitą „Rasizmas ir ksenofobija – tendencijos, pokyčiai ir gera praktika“.

Svarbiausia – darbo vietos, švietimas ir būstas. B. Winkler nurodė, jog užimtumo, švietimo ir būsto paskirstymo srityse reikia politinių sprendimų, kurie užtikrintų lygesnį ir aktyvesnį mažumų vaidmenį visuomenėje. Ji taip pat paragino visiškai įgyvendinti ES Rasinės lygybės direktyvą, kuri kai kuriose ES valstybėse buvo „sutikta nevienareikšmiškai“. B. Winkler taip pat pabrėžė svarbų politinių lyderių vaidmenį kovoje prieš rasizmą ir ksenofobiją. Kaip naujausią pavyzdį ji pateikė visos Europos reakciją į sprogdinimus Londone, kuri padėjo sumažinti rasinę įtampą.

Straipsniai 1 reklama

Vis dėlto ataskaitoje teigiama, kad „kai kurios ES valstybės neseniai priėmė įstatymus, kurie leidžia manyti, jog nauji imigrantai jose nėra laukiami – ne dėl ekonominių, o veikiau dėl politinių priežasčių. Tai sunkiai suderinama su didėjančiu darbo jėgos poreikiu daugelyje ūkio šakų, kurio pačios šalys negali patenkinti“.

Po B. Winkler kalbėję EP nariai atkreipė dėmesį į pasitaikančias itin šiurkščias prieš imigrantus nukreiptas kalbas. Europos vieningųjų kairiųjų frakcijos narys iš Italijos Giusto Catania pažymėjo, jog „dažnai pasigirsta teiginių, kuriančių klaidingą įspūdį, kad imigrantai yra potencialūs nusikaltėliai“. Prancūzijos socialistas EP narys Martine Roure sakė, kad tiesioginė bei netiesioginė diskriminacija „yra nepakeliamas pažeminimas“, neretai virstantis neapykanta bei prievarta. Didžiosios Britanijos europarlamentaras Timothy Kirkhope teigė, jog visos šalys turi savus „įtampos šaltinius ir sunkumus“. Daugiau apie debatų turinį sužinosite spragtelėję toliau pateiktą nuorodą.

Views All Time
Views All Time
2115
Views Today
Views Today
2

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

78 − = 70