Rusijos įstatymų leidėjai vis dar tikisi rasti būdą, kuris leistų lengviau kontroliuoti internetą, rašo verslo dienraštis “Vedomosti”.

Federacijos Taryba įsteigė Informacijos politikos komisiją, kuri rengs teisinį pagrindą kontroliuoti Rusijos internetą. Vienas iš komisijos narių yra Federalinės ryšių agentūros vadovas Dmitrijus Milovancevas.

Naujoji iniciatyva nėra pirmas Rusijos vyriausybės bandymas pasiūlyti teisės aktus, kurie leistų kovoti su kompiuteriniais įsilaužėliais, interneto šiukšlintojais, pornografijos platintojais ir kitais pažeidėjais. Pavyzdžiui, siūlyta cenzūruoti rusiškas interneto svetaines. Tačiau visi ankstesni projektai buvo atmesti, nes juos negailestingai sukritikavo žmogaus teisių aktyvistai ir informacinių technologijų specialistai.

Trečiadienį priimtas Federacijos Tarybos sprendimas sukėlė nemenką internetinės žiniasklaidos šurmulį, nors naujosios komisijos nariai nė žodžiu neužsiminė apie tai, kokie konkretūs įstatymai bus rengiami.

Daugelis žmogaus teisių aktyvistų sprendimą vadino gana logišku “internetinio totalitarizmo” išpuoliu. Kol kas internetas yra beveik nekontroliuojama technologija. Specialistų teigimu, JAV ir Europos Sąjungoje neseniai priimti kovos su interneto šiukšlintojais įstatymai iš esmės neveikia ir yra vadinami nedemokratiškais.

Pasak “Vedomosti”, pasaulis dabar iš esmės turi rinktis vieną iš dviejų galimybių – nekontroliuojamą internetą arba kinų-arabų variantą, kai draudžiamos visos užsienio svetainės, o nacionaliniai tinklalapiai yra griežtai cenzūruojami.

Views All Time
Views All Time
1394
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!