Seimo nario kėdė vertinama labiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio – Seimo paleisti praktiškai neįmanoma,- tikina Indrė Kumpikevičiūtė.

Skaitytojų dėmesiui – antroji niekur nepublikuotų, autentiškų prisiminimų apie Laikinosios Vyriausybės veiklą „rudųjų“ okupacijos akivaizdoje, dalis. Archyvinę medžiagą komentuoja istorikas Arvydas Anušauskas.

Lietuvos įvaizdis užsienio investuotojų akyse smunka dėl to, kad nesugebėjome įsivesti euro, bet labiausiai – dėl mūšių ir griūčių Lietuvos Vyriausybėje. Džina Donauskaitė aiškinasi, ar neįsivedus euro Lietuvai gresia ekonomikos perkaitimas.

Mūsų šalies padangę saugo „akli“ – gendantys arba sugedę – radarai, – pasakoja Ieva Baubinaitė.

Žiniasklaidos įtaka pervertinama. Politikai į žiniasklaidos pranešimus dažniau reaguoja žodžiais nei veiksmais – atlikusi mokslinį tyrimą išsiaiškino Jurgita Kuzmickaitė.

Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) prezidentu neseniai tapo Rusijos magnatas Kirsanas Iliumžinovas. Apie rinkimų peripetijas bei lietuvių nesėkmes Turino olimpiadoje Ričardas Čekutis kalbasi su Lietuvos šachmatų čempionu Vidmantu Mališausku.

Komentarai. Šešios politologo Alvido Lukošaičio pastabos apie koalicinį tarpuvaldį. „Partinės žvalgytuvės, prezidentinės piršlybos, koalicinės jungtuvės bei skyrybos vyksta vienu metu – ir nieko neišeina”, – aiškina Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

Lietuvos kaimo turizmo sodybas lietuviai paprastai važiuoja ne ilsėtis, o prisiliuobti, – sako Stanislovas Kairys.

Indrė Kleinaitė kalbina dviračiu žemės rutulį pasišovusią išmalti Eveliną Taunytę – merginą, slapyvardžiu CandyCactus.

Pasaulyje. Azerbaidžanas turtingas naftos ir kitų išteklių, bet energetikos teikiamais privalumais lepinasi tik išrinktieji, kuriems demokratijos deficitas gimtinėje – nė motais. Specialiai „Atgimimui“ iš Baku – Ieva Baubinaitė.

Gvantanamo kalėjimas JAV – teisingumo įrankis, ar moderni inkvizicija? – svarsto Daiva Repečkaitė.

Kultūra. Lenkijos miesto Zakopanės architektūrą XIX amžiuje sukūrė žemaitis Stanislovas Vitkevičius. Apie jį ir Zakopanę – Rasa Gečaitė.

Įspūdžiais iš kompozitorės Onutės Narbutaitės jubiliejinio vakaro Vilniaus rotušėje dalijasi Rasa Gečaitė.

Views All Time
Views All Time
2799
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!