Žvilgsnis

R.Pakso skandalą tęsia laikraščių “karas”, įgaunantis vis didesnį pagreitį. Plunksną pasiaštrino netgi “Respublikos” redaktorius Vitas Tomkus, šiaip nemėgstantis viešumos ir kalbantis kitų lūpomis. “Lietuvos ryto” atstovai atsisako dalyvauti viešose diskusijose, kuriose dalyvauja konkuruojančio leidinio žurnalistai.

Bet karas tarp šių leidinių vyksta nuo senų laikų ir dabar jis būtų mažiau įdomus, jei būtų suvedamos sąskaitos tarp G.Vainausko ir V.Tomkaus. Šis karas pasiekė tą stadiją, kai viešinami žiniasklaidos priemonių ir politikų ryšiai.
O tai nauja senojo karo kokybė.

Tai, kad laikraščiai naudoja “nešvarius” metodus, buvo kalbama tik uždarame rate.

Dabar gi galime stebėti, kaip vienas po kito prabyla žmonės, skambiais vardais, esantys ar tik buvę labai įtakingi.

Tačiau šie pakalbėjimai ir skelbiama pikantiška informacija geriausiu atveju nurėš tik vieną kitą galvą, bet iš esmės šiame kare neliks laimėtojų. Nei vienas laikraštis nekariauja sąžiningai.

Nesąžiningi ir patys politikai. Kol kas nėra nei vieno, išdrįsusio kalbėti ne kurioje nors vienoje pusėje, o apskritai. Nei vienas nedrįso prabilti, kaip dirba ir “Respublika”, ir “Lietuvos rytas”. Paklaustas, ar pritariąs A.Zuoko argumentams dėl V.Tomkaus veiklos, net konservatorių atstovas pareiškė niekada neturėjęs jokių problemų.

Be to, pažiūrėkime, kaip buvo nutrauktos paliaubos.

“Respublika” pradėjo atviru Arvydo Sabonio interviu. Toliau spausdina straipsnius apie A.Zuoko ir G.Vainausko verslo reikalus. Tada A. Zuokas su glėbiu dokumentų apie “Respublikos”, būtent – V.Tomkaus šantažą, iš spaudos konferencijų salės nubėgo tiesiai į Generalinę prokuratūrą. Pakeliui pagrasino STT, į kurią, kaip anksčiau į Generalinę prokuratūrą, dabar yra nusitaikęs “Lietuvos rytas”.

Kodėl taip padarė? A.Zuokas tvirtina, kad nebegali daugiau stebėti, kaip viskas vyksta. Trejetą metų stebėjo, taikstėsi su taisyklėmis, bet kantrybė baigėsi. Kantrybės taurė išseko visai netrukus po to, kai “Respublika” išspausdino medžiagą apie tai, kaip A.Zuokas užsidirbo pirmąjį milijoną.

Kodėl kantrybė baigėsi V.Tomkui? O jis rašo, kad nebegalėjęs pakęsti A.Zuoko nesąmonių, kurios esą peržengė ribas. Pakantumas išseko kelios dienos po to, kai dokumentai apie V.Tomkaus veiklą atsidūrė ant prokurorų stalo.

Ir vienas, ir kitas teigia, kad ilgą laiką taikstėsi su padėtimi.

Atrodo, kol kas daugiau iečių sminga į “Lietuvos ryto” piramidę. Svarių argumentų prideda teisėsaugos komentarai, ką reiškia vien A.Sabonio charizma. Be to, “Lietuvos rytas” savo reputaciją smarkiai yra pasigadinęs, kai paaiškėjo artima Vainauskų ir Vagnorių bičiulystė.

Ir kažkodėl “Lietuvos ryto” nenori ginti nei vienas politikas, išskyrus A.Zuoką.

Atrodo, visai nepelnytai „Respublika” bent šiuo metu yra pasiėmusi teisuolio vaidmenį.

Kita vertus, gali būti, kad teisesnio nebus nei vieno, nes šiame laikraščių kare, į kurį iki ausų įsipainioję politikai, nepriklausomo arbitro niekas nesitiki.

Indrė Makaraitytė

Views All Time
Views All Time
1683
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!