Beveik prieš septynerius metus startavusioje dienraščio “Lietuvos rytas” interneto svetainė “www.lrytas.lt” nuo kovo 30 dienos bus pateikiama kur kas daugiau informacijos nei iki šiol, tačiau norintiems skaityti visą laikraštyje pateikiamą informaciją teks mokėti.

Pasak “Lietuvos ryto” informacinių technologijų skyriaus vadovo Ričardo Baltaduonio, nuo šiol interneto svetainėje bus pateikiamas ne tik laikraštis su visais jo priedais, bet ir nuolat atnaujinamas dienos aktualijas.

Be to, dienos numerio straipsniai internete pasirodys irgi anksčiau – 5 valandą ryto Lietuvos laiku, o ne 11 valandą, kaip buvo iki šiol, pirmadienį rašo “Lietuvos rytas”.

Nuo kovo 30 dienos nemokamai bus galima skaityti kai kuriuos dienraščio straipsnius, “Laiko ženklus”, pirmadieninio numerio “Lietuvos ryto” apžvalgininkų komentarus, dienos naujienas, taip pat rašyti komentarus ir peržiūrėti klasifikuotus skelbimus ar orų prognozę.

Tuo tarpu norintys perskaityti visus “Lietuvos ryto” ir jo pagrindinių priedų (išskyrus žurnalus), straipsnius, didžiausiems miestams skirtus priedus “Sostinė” ir “Laikinoji sostinė”, galės tai padaryti įsigiję prisijungimo vardą bei slaptažodį. Jie taip pat galės pasinaudoti 30 dienų dienraščio archyvu.

Vienkartinis prisijungimas kainuos 1 litą. Iš karto sumokėjus 5 litus, prie svetainės bus galima prisijungti 10 kartų, o 10 litų – 25 kartus. Sumokėti už tai bus galima pasinaudojant “Lietuvos telekomo”, “Omnitel” ir “Bitės GSM” teikiamomis mokėjimo paslaugomis.

“Lietuvos rytas” taip pat pasirašė sutartį su JAV bendrove “NewsStand”, kuri dienraščio skaitytojams pateiks tikslią išspausdinto dienraščio elektroninę versiją tuo pat metu, kai naujas numeris pasirodys internete. Tiesa, kartu nebus pateikiami regionams skirti priedai bei žurnalai.

Dienraščio numerio elektroninė versija kainuos 0,8 euro (2,77 lito). Jeigu skaitytojas norės atsisiųsti praėjusios dienos numerį, tai kainuos 1 eurą (3,45 lito). Elektroninė versija vienam mėnesiui kainuos 15 eurų (51,8 lito), 3 mėnesiams – 39 eurus (134.6 lito), pusei metų – 69 eurus (238,2 lito), o metams- 129 eurus (445,4 lito).

“NewsStand” pateikiamuose elektroniniuose dienraščiuose, kurie ekrane atrodo taip pat kaip ir popieriuje, galima atlikti norimo žodžio paiešką, padidinti, pasižymėti kurią nors puslapio vietą ar išsispausdinti puslapį.Versti laikraščio puslapius galima spustelėjus pele pažymėtą puslapio kampą.

R.Baltaduonio teigimu, šis būdas yra naujovė ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Rytų Europoje.

Tokiu būdu elektroninius laikraščius savo prenumeratoriams pateikia tokie leidiniai kaip “The New York Times”, “USA Today” (JAV), “EI Pais” (Ispanija), “Le Monde” (Prancūzija), “Die Welt” (Vokietija).

Views All Time
Views All Time
238
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!