Stefan Korte: “Alternatyva Vokietijai” nėra vieno klausimo partija
Šioji laidelė nebuvo planuojama iš anksto, nes kolegos iš Vokietijos vizitas buvo tiesiog darbinis. Tačiau aplinkybės vis tik privertė padaryti laidą ir tuo pačiu atsakyti į svarbius klausimus.
Pirmiausiai ar “Alternatyva Vokietijai” turi ką nors bendro su pasklidusia informacija apie “Alternatyva Lietuvai” partijos steigimąą. Taip pat ar tikrai Lietuvos demokratijos padėtis tiek bloga, kad reikia šauktis Rusijos ir Baltarusijos pagalbos.
Na ir tuo pačiu pakalbėjome apie tai ar “Alternatyva Vokietijai” yra “vieno klausimo” partija, kaip tai teigia jų priešininkai. Kur yra AfD sėkmės paslaptis ir partija yra “kairioji” ar “dešinioji”.



Gimė 1977 m. liepos 7 d. Vilniuje, inteligentų šeimoje.
Dar mokydamasis mokykloje pradėjo rašyti straipsnius į jaunimo laikraštį „Mes“ ir „Moksleivio“ žurnalą. Vėliau pasirinko su žurnalistika ir publicistika nesusijusią veiklą.
1998–2005 m. dirbo apšvietimo, elektrotechnikos ir stiklo gamybos įmonėse vadybininku, dizaineriu konstruktoriumi.
2003 m. sukūrė interjero šviestuvo dizainą bei gamybos sprendimą ir laimėjo prestižinį Barcelona Design Centre surengtą konkursą.
2006 m., grįžęs į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos, pradėjo nuosavą verslą, įkūrė UAB Kompleksinių sprendinių grupę, kuriai vadovauja iki šiol.
2009 m. įkūrė mažąsias vėjo jėgaines projektuojančią, alternatyviosios energetikos sprendimus diegiančią ir žaliąją energetiką propaguojančią VšĮ „Energy For Free“. Sukūrė mažosios vėjo jėgainės, atitinkančios Lietuvos sąlygas, techninį sprendimą. 2015 m. šios jėgainės sprendimui buvo išduotas išradimo patentas.
2009–2010 m. parašė ir paskelbė analitinį darbą „Individuali energetika“, kuriuo įrodoma Lietuvos energetikos sektoriaus decentralizavimo ir demonopolizavimo būtinybė.
Nuo 2008 m. grįžo prie publicistinės veiklos. Yra nepriklausomas publicistas, nagrinėja vartojimo, energetikos, ekonomikos, darbo santykių ir kitas aktualias socialines, ekonomines ir aplinkosaugos temas. Geriausiai jo pasaulėžiūrą atspindi šie straipsniai: „Darbo migrantų belaukiant“, „Tie „baisūs“ emigrantai“, „Darbuotojas ne įrankis, o darbdavio kreditorius“, „Valstybė – korporacija“, „Lietuva lygiuojasi į trečio pasaulio valstybes“.
Pastaruosius kelerius metus tikslingai rinko medžiagą apie šiuolaikinės maisto pramonės užkulisius ir 2014 m. išleido knygą „Kas mus žudo?“ Knygoje nagrinėjama pramoninio maisto saugos tema. Surinktos medžiagos pagrindu parengtas ciklas paskaitų, kurias skaito neatlygintinai. Taip pat aktyviai dalyvauja ir kitoje visuomeninėje veikloje.
Bendradarbiauja su Samdomų darbuotojų profesine sąjunga, įkūrė vartotojų savišvietos bendruomenę „Liaudies kontrolė“, yra surengęs viešąsias akcijas aplinkosaugos, atsakingo vartojimo skatinimo, taip pat darbuotojų teisių gynimo klausimais.
Nuo 2015 m. yra „Visuomeninio komiteto prieš priverstinę imigraciją“ narys, o vėliau – ir asociacijos „Nacionalinis interesas“ bendras steigėjas bei Vilniaus miesto skyriaus koordinatorius.
Nepartinis.
Parašykite komentarą