2018 m. spalio 10 d. 12 val. Seimo nario Zbignev Jedinskij ir signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl reikia išslaptinti duomenis apie KGB?“

Pranešėjai pateiks paaiškinimus, kodėl būtina išslaptinti duomenis ir apie KGB agentus, prisipažinusius slapta bendradarbiavus su TSRS KGB. Šių duomenų įslaptinimas tapo naudingas, visų pirma, ne Lietuvos, bet Rusijos valstybei.

Dėl šių priežasčių Seimo narys Zignev Jedinskij įregistravo Seime įstatymų pataisas – LR Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo, taip pat LR Seimo, Prezidento, savivaldybių ir Europos parlamento rinkimų įstatymus. Šie įstatymų pakeitimai būtini ir taikytini jau 2019 m. vyksiančių rinkimų metu. Pranešėjų nuomone, Lietuvos piliečiai rinkimų metu turi teisę žinoti, kurie kandidatai ir kokių užsienio valstybių specialiosioms tarnyboms darbuojasi – ne tik jau neegzistuojančios valstybės – Tarybų Sąjungos – tarnyboms slaptai dirbę asmenys, bet šiuo metu egzistuojančių užsienio valstybių tarnyboms dirbantys asmenys.

Dėl šių įstatymų pakeitimų būtina išplėsti tarpžinybinės liustracijos komisijos fukcijas, jos veiklą padaryti profesionalia.

Pranešėjų nomone, ankstesnių kadencijų Seimai dirbo neprofesionaliai, diskutavo dėl neegzistuojančios valstybės naudai slapta dirbusių asmenų liustravimo, tačiau visiškai nesirūpino tikrosiomis grėsmėmis Lietuvos nacionaliniams saugumui.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti: Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka”, jei turite omeny kažką konkrečiai, nurodykite, kam. Ačiū . Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911.

Views All Time
Views All Time
103
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!