Kuo skiriasi prisitaikymas prie naujos santvarkos (režimo) nuo kolaboravimo? Jei nebūtų prisitaikymo – Tauta greit išnyktų. Todėl generolas Žemaitis, suprasdamas neišvengiamą pralaimėjimą, skatino jaunus partizanus grįžti į miestus ir “ištirpus minioje” – likti gyviems ir taip išsaugoti tautos genofondą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 1988 m. parašė daktarinę disertaciją, kurios tema buvo apie privačios ir kolektyvinės nuosavybės formų santykius ir raidą, kuriant Lietuvoje socializmą. O 1993m. šios disertacijos pagrindu ji gavo mokslinį laipsnį jau nepriklausomoje Lietuvoje. Vadinasi, disertacijos turinys atitinka mokslinius kriterijus ir yra objektyvus ir šiandieninės, nepriklausomos Lietuvos mokslo požiūriu. Todėl siekis iš visuomenės atminties išbraukti ištisą plejadą menininkų – S.Nerį, P.Cvirką ir kitus, kaltinant juos kolaboravimu, kai tuo tarpu šiandieninei Lietuvai vadovauja ne vienas buvęs TSRS kolaborantas – yra nusikaltimas prieš Tautą, siekiant paslėpti visiškai kitus tikslus.

Tauta turi ne priešų ieškoti. Kad ji išliktų – turi įvykti visuotinis susitaikymo aktas. O pradėti galime nuo to, kad Lukiškių aikštę, kaip centrinę Lietuvos aikštę, prancūzų pavyzdžiu galėtume pervadinti į Santarvės aikšte.

Views All Time
Views All Time
114
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!