Kiekviena valstybė turi kelis pagrindinius išskirtinius bruožus – kalbą, kultūrą, teritoriją ir ekonomiką. Jeigu nors vienas šių bruožų pažeistas – tautai ir valstybei iškyla pavojus. Šiandien LR Seimas stebina savo siūlymu suteikti tautinėms mažumoms naudoti savo kalbą ten, kur tos mažumos sudaro daugumą. Teikdami tokį siūlymą socialdemokratai siekia, kad mažumos galėtų savo kalbą naudoti administraciniams vietovių užrašams, taip pat valstybinėse įstaigose ir panašiai.

Nelietuviškus rezervatus Lietuvoje steigti buvo bandyta nuolat, nuo pat 1990-ųjų. Plačiausiai žinoma Vilniaus autonomijos istorija, bandymai atplėšti Švenčionių, Šalčininkų rajonus bent kultūriškai. Po to jau, žinoma, kiltų ir kiti veiksmai. Per vidines rietenas išbarstę savo populiarumą, socialdemokratai ieško jauko balsams žvejoti ateinančiuose rinkimuose, nors tokio įstatymo siūlymas akivaizdžiai prieštarauja LR Konstitucijai. Motyvuojama tuo, kad neva pažeidžiamos lenkų teisės, nors netgi įvairios tarptautinės institucijos nekart pasisakė priešingai. Suteikus tokias išlygas lenkams, turėtų gerą pagrindą pradėti bruzdėti Lietuvos rusai.

Bene geriausias pavyzdys, kad tautinės mažumos turi geras sąlygas yra Lietuvos totoriai karaimai, kurie Lietuvoje apsigyveno nuo Vytauto laikų, tačiau išlaikė savo tapatumą net šimtmečiams slenkant ir niekada nekėlė panšių reikalavimų, kokius kelia dabar socialdemokratai.

Simboliška, kad šiomis dienomis LR Seime Grupė Seimo narių siūlo buvusią Tarybų Sąjungos Komunistų partiją ir Lietuvos komunistų partiją (LKP) pripažinti nusikalstama organizacija ir Lietuvos gyventojų genocido vykdytoja.

Tai numatantį Seimo rezoliucijos projektą antradienį įregistravo konservatoriai Audronius Ažubalis, Valentinas Stundys, Arvydas Anušauskas, Arvydas Vidžiūnas, liberalė Dalia Kuodytė ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys.

Tokie įstatymai, kokį dabar siūlo socialdemokratai – aiškiai kvepia antilietuvišku, netautišku globalaus Komunizmo kvapu.

Views All Time
Views All Time
143
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!