Psichologai mus įpratino mąstyti, kad norint būti laimingiems, reikia siekti pozityvaus mąstymo. Gintaras Lunskis tvirtina, jog pozityvus mąstymas dažniausiai būna saviapgaulė ir didžiausias gėris yra objektyvus realybės suvokimas. Nes tik suvokus, kokie reiškiniai mūsų gyvenime negatyvūs, įmanoma juos keisti iš principo.

Pozityvaus mąstymo kultūrą, pasak jo, neša Vakarų Civilizacija, kurios individų tarpusavio santykiai grindžiamas individualizmu. O lietuviai dar neatsikratė bendruomeniškumo dominantės, kuri būdinga posttarybinei erdvei. Ir tai yra gėris savaime. Kodėl? Pasak Gintaro Lunskio, kiekviename žmoguje yra ir gyvuliškas, ir Dieviškasis pradas. Gyvuliškąjį pradą įkūnija kapitalizmas, kurio esmė – išnaudoti vienas kitą be jokių apribojimų. Todėl individualistinė Vakarų Civilizacija pasmerkta, ir tos visuomenės mirties požymius mes nuolat atpažįstame atskiruose socialinių santykių fragmentuose, kaip pavyzdžiui nesugebėjimas apsiginti pačiam ir apginti savo šeimos narį ar savo bendruomenę, nekalbant jau apie reprodukcijos mažėjimą.

Kuo baigsis šie masiški pokyčiai pasaulio mastu – pasakyti negali niekas. Tačiau aišku, kad pozityvus mąstymas nėra išsigelbėjimo kelias. Daug didesnė vertybė yra Tiesa, nors ir kokia nemaloni ji būtų.

Views All Time
Views All Time
111
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!