Praėjus Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio šventėms išliko šioks toks kartėlis. Vietoj visuotinio susitelkimo – akivaizdi įtampa tarp Prezidentės ir visos kitos valdžios, Kovo 11 -osios Nepriklausomybės Akto signatarų.

Ar turi Prezidentė Lietuvos ateinančio 100-mečio viziją? Turi. Apie šią viziją ko gero geriausiai byloja jos reklaminis klipas.
Šiame klipe pagrindinis veikėjas – mergaitė. Šeimos kaip ir nėra, išskyrus močiutę. Trys kariūnai, keturi policininkai, penkios estrados žvaigždės, būrys vaikų ir jų centre – Dalia Grybauskaitė. Viską lydi tekstas ” tegu taip tęsiasi amžinai”. Jeigu taip, kaip vaizduojama klipe, tikrai tęsis, tai “amžinai” laukti nereiks.

Tų vaidmenį reklamoje vaidina du jaunuoliai, o šeimą atstoja viena močiutė. Akivaizdu, kad toks socialinis modelis pražūtingas vien dėl užprogramuotos demokrafinės katastrofos. O “amžina šventė” be jokių piliečių pareigų visuomenei – naikina jos socialinę struktūrą.

Liaudies dainoje “Augo kieme klevelis” sakoma: “man nereikia kareivėlio, man tik reikia artojėlio” ir “man nereikia šokėjėlės, man tik reikia audėjėlės”.

Akivaizdu, kad ne šios dainos žodžiuose įdėta liaudies išmintimi vadovavosi šventinio klipo kūrėjai.

Išvertus Prezidentės palinkėjimus į visiems suprantamą kalbą tai reikštų:

– Vaikučiai, jūs gyvenate puikiai tik todėl, kad Prezidente esu aš, ir lai tęsiasi tas amžinai. Jei aš ir toliau ja būsiu, gyvensite amžinos šventės šalyje, o kai užaugsite, būkite policininkais ir kariūnais!

Jei šis palinkėjimas išsipildys, kiek metų dar bus gyva Lietuva?

Views All Time
Views All Time
108
Views Today
Views Today
1
0 0