Pirmas Lietuvos politikas, sugalvojęs Lietuvą paversti ofšorų valstybe, buvo Didysis Kunigaikštis Gediminas, – pasakoja advokatas profesorius Stanislovas Tomas. Mat ofšorai yra ne kas kita, kaip visiškas ar dalinis atleidimas nuo mokesčių. Gediminas į Vilnių kvietė viso pasaulio amatininkus ir pirklius, žadėdamas laisvę nuo mokesčių. Būtent tokiu būdu Vilnius tapo klestinčiu tuometinės Europos centru.

Šiuolaikinė neformali ofšorų sostinė yra Bahamai. Nes Bahamų salyne labai geras klimatas, o ofšorai čia turi tradicijas.
Stanislovas Tomas specializuojasi tarptautinėje ir ofšorų teisėje. Jis teigia, kad niekas kitas taip neskatina valstybės ekonomikos augimo, kaip atleidimas nuo mokesčių (ofšorai). Todėl Lietuvos siekiamybė turi būti ofšorų idėja. Nes mažai valstybei, kokia yra Lietuva, būtinas išskirtinumas. Priešingu atveju ir toliau tęsis Lietuvos valstybės, kaip ES regiono, nykimo (regionalizavimo) tendencija.


Jei manote, kad mūsų darbas Jums reikalingas, galite paremti: “Mūsų Gretas” – bendraminčių sambūrį. Viešoji Įstaiga “Kaisakas”, LT477300010078090515, aukojant rašyti “auka Mūsų Gretų veiklai”. Privačiai – Kazimieras Juraitis, LT367300010072535911

Views All Time
Views All Time
81
Views Today
Views Today
1
0 0