Sostinė: Ryga
Santvarka: respublika
Gyventojų skaičius: 2,4 mln.
Plotas: 64 589 km2
Valstybinė kalba: latvių
ES narė nuo: 2004 m.
Valiuta: Latvijos latas

Latvija, įsiterpusi tarp Estijos ir Lietuvos, turi ilgą pajūrį ir tris didelius uostus, todėl joje patogu plėtoti prekybą. Drėgnas ir vėsus klimatas palankus pieno ir mėsos gyvulininkystei.

Latvijos sostinė Ryga, nuo pat viduramžių svarbus prekybos uostas, turbūt gyviausia sostinė Baltijos šalyse. Latvija istoriškai susijusi su Vokietija, ir Rygoje tai akivaizdu kiekviename žingsnyje: iš architektūros, madų ir daugybės vokiečių turistų.

Latvijos sostinėje Rygoje susitelkęs trečdalis visų šalies gyventojų.

Latvijos vėliava – seniausia iš visų Baltijos valstybių. Ji atsirado kovų su kalavijuočiais laikais – apie 1279 m.

Latvių kalba yra artimiausia lietuvių kalbai iš visų Europos kalbų.

XVII a. Kuršo kunigaikštystė, buvusi dabartinės Latvijos teritorijoje, turėjo kolonijų Karibų jūroje ir Afrikoje.

Latviams sekasi “Eurovizijos” konkursuose: 2000 m. grupė “Brainstorm” užėmė trečią vietą, o 2002 m. dainininkė Marija Naumova laimėjo šį konkursą.

Latvijos nacionalinis paukštis – baltoji kielė, gėlė – ramunė, vabalas – dvitaškė boružė.

Žiemą pramogas Latvijoje siūlo įdomios vietos – Siguldos ir Cėsų apylinkės bei Gaujos nacionalinis parkas. Šis regionas dėl nepakartojamo gamtos grožio neretai vadinamas Latvijos Šveicarija. Miškingose vietovėse gausu gamtos paminklų, senų dvarų ir pilių, gaujos upės slėniuose iškilę viduramžių miestai ir miesteliai. Na o čia įrengtos 30 kalnų slidinėjimo ir kelios dešimtys ilgų atstumų trasos gali atstoti esančias Tatruose ar Alpėse.
Cėsų miestelis, nutolęs nuo Rygos apie 75 km, yra būtinas lankymo objektas tiek žiemą, tiek vasarą. Tai vienas seniausių Latvijos miestų (XIII a.), ilgainiui tapęs svarbiu prekybos centru tarp Rusijos ir Vakarų Europos. Ši vieta yra ir latvių tautinės vėliavos gimtinė. Dėmesio vertas nedidelis senamiestis su pirklių namais, gotikinė šv. Jono liuteronų bažnyčia, jau nuo XIII a. esanti miesto puošmena, Cėsų pilis ir dvaras, kuriame įsikūręs krašto muziejus bei senųjų papuošalų kalvė – įdomi turistų atrakcija. Miestas garsėja savo alaus darykla, viena seniausių Latvijoje.

Įdomi vieta Latvijoje – Papės kaimas, kuriame vasarą atostogauja daugiausiai lietuviai. Mat kaimas įsikūręs ant dviejų pakrančių – jūros ir ežero, todėl turistai čia gali rasti kompromisą – poilsį tuo pačiu metu ir prie labai žuvingo ežero, ir pajūryje.

Parengta pagal:
Europa – mūsų žemynas.- K.,2002
Mes! Mes ir ES? Mes ir Europos Sąjunga! / A. Paleckis. A. Ikamas .- V., 2002

Views All Time
Views All Time
5665
Views Today
Views Today
1
0 0