Priverstinė pauzė Chabarovske

Jau pusę maršruto aplink pasaulį įveikę Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas kol kas negali tęsti skridimo.

Nemalonią staigmeną lakūnams pateikė japonai, už įskridimą į šios šalies oro erdvę pareikalavę 8000 JAV dolerių. Su šia problema buvo susidūrę 1997 metais aplink pasaulį lėktuvu An–2 skridę lenkai, iš kurių buvo pareikalauta dar beveik dvigubai didesnė suma. Beje, susidomėję Rolando Pakso ir Vladimiro Makagonovo skridimu Lenkijos pilotai linki jiems sėkmingai įveikti ne tik jų laukiančius Ramųjį ir Indijos vandenynus, bet ir biurokratijos jūras.

Kadangi lakūnai negali sau leisti tokios prabangos, kaip tūkstančiai dolerių, jie išsiuntė paraišką skridimui per Kiniją. Ši procedūra pareikalaus laiko, juolab kad problema iškilo savaitgalį. Pačiu geriausiu atveju leidimas gali atsirasti pirmadienio popietę. Tačiau tai – tik teoriniai samprotavimai ir geidžiamo rezultato prielaida.

Šeštadienį ir sekmadienį lakūnai padėjo „Technoavia“ inžinieriui Kirilui Kolpakovui atlikti lėktuvo SM 2000 „Phoenix“ techninės priežiūros darbus. Lėktuvas yra tvarkingas ir parengtas tęsti skridimą. Be neveikiančio autopiloto, apie kurį lakūnai užmiršo dar skrisdami virš Europos, ištiko tik vienas nepatogumas – per pusę nulūžo stabdžių valdymo svirtelė. Nusileidus Rolandui Paksui tenka su didesne, neproporcinga jėga spaudinėti likusią trumpą svirtelės dalį.

Views All Time
Views All Time
3292
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!