Paklauskite savininko, ar padangos senos ir kiek mylių pravažiuota. Jis turėtų žinoti (jei ne – blogas ženklas). Padangos protektorius turėtų būti mažiausiai 1/8″ (geriau daugiau). Padangas reikia keisti naujomis, jei jos deformuotos, ,,plikos”, pastebėjus bet kokius įplyšimus, jei jos dygliuotos, bet dygliai nudėvėti… Geros padangos nėra pigios, tačiau jos – jūsų vienintelis sąlytis su keliu, todėl čia netaupykite!

Gatvinės/sportinės padangos: $170-$300/porai

Ne kelio padangos: $100-$200/porai

Įsitikinkite, jog perskaitėte skyrių Ar juo buvo lenktyniaujama, kadangi jame nurodyta, kaip atpažinti motociklą, kurio padangos nudėvėtos.

Jei motociklą galite išmėginti, pasirinkite gerus (lygius) kelius, kad galėtumėte suprasti, ar padangos turi plokščių vietų, ar nėra išbalansuotos. (Abiem atvejais pajusite ritmiškus smūgius ar kratymą, tai sulėtėjantį, tai pagreitėjantį priklausomai nuo greičio.

Padangas reikia keisti bent jau kas treji metai, nors rimti motociklininkai jas keičia rečiausiai kartą per metus. (Padangas reikia tikrinti reguliariai ir pakeisti, pastebėjus pakenkimus, galinčius sukelti netikėtų problemų jomis naudojantis.

Kaip nustatyti, kokio senumo yra padangos? Ant visų yra standartinis gamybos datos kodas. Atkreipkite dėmesį į padangos šone įspaustus skaičius. Datos kodas iki 2000: “WWY”, kur WW reiškia du skaičius, nurodančius metų savaitę, o Y – tai paskutinis skaičius, reiškiantis metus. Jei padanga pagaminta 1996 m. gegužės 30 d. (22-ą savaitę), kodas: 226. (jei padanga pagaminta 1986 m. gegužės 30 d., kodas taip pat bus 226, bet tikriausiai bus gerokai nusitrynęs.)

Nuo 2000 m. kodavimo sistema šiek tiek pasikeitė. Visos padangos vis dar turi būti pažymėtos DOT skaičiumi bent jau ant vienos pusės, tačiau dabar pateikiama daugiau duomenų. Atkreipkite dėmesį į kodą, prasidedantį užrašu “DOT” ir turi iki 12 raidžių bei skaičių. Paskutiniai keturi skaičiai yra datos kodas “WWYY”formate, kur du WW skaičiai reiškia pagaminimo savaitę, o YY – tai du paskutiniai skaičiai, reiškiantys metus. Taigi, datos kodas “DOT913ACX3C2200” reiškia, jog pagaminta ’00 metų 22-ą savaitę. Jei trijų/keturių skaičių kodas šios schemos neatitinka, tai – ne datos kodas. Turėkite omenyje, jog kodas būna ant abiejų padangų (galbūt/greičiausiai skirtingas), o padangos turėtų būti keičiamos bent jau kas treji metai, arba pastebėjus pakenkimus: pradūrimus, įpjovimus šonuose, visišką nusidėvėjimą ir pan.) To išvengsite, reguliariai tikrindami padangas.

Paprastai nusidėvi priekinės spyglių briaunos. Aštrūs spygliai = geras sukibimas. (jei spyglių briaunos nusidėvėjusios (suapvalėjusios), bet pačios padangos lyg ir geros, padangas galite nuimti ir vėl uždėti.)

Norėdami padangas pakeisti namuose, naudojant stovą (apie $50), žr.: http://www.clarity.net/~adam/tire-changing.html

Views All Time
Views All Time
4716
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!