Patikrinkite, ar veikia priekinės šviesos (viršutinės/apatinės). (Kai kuriuose motocikluose šviesos neišsijungia tol, kol neišjungiamas variklis, todėl, norėdami jas patikrinti, turėsite įjungti variklį.) Įsitikinkite, ar veikia posūkių signalai ir kad jungiant variklį, užsidega tepalų padavimą žyminti lemputė., o jį įjungus, užgęsta. Ar dega neutralaus indikatoriaus lemputė? Įsitikinkite, ar starteris veikia ir ar stabdžių svirtelės ,,įjungia” stabdžių šviesas. Ar signalas yra?

Patikrinkite visus jungiklius, signalines šviesas. (Lemputės – pigios.)

Įprastas motociklo vogimo būdas – į degimo jungiklį įkišamas didelis plokščias atsuktuvas, o spynelė sulaužoma, ir motociklas užvedamas. Patikrinkite, ar užvedimo raktas tinka, o atsuktuvas – ne. Degimo jungiklius [1] gali būti sunku pakeisti, kadangi jie turi atitikti tą patį raktų profilį, kaip ir sėdynės ar degalų bako dangtelio spynelių. Būna atsarginių, bet geriau pasikeisti. Kainuos apie $200 + 1.5 val. darbo.

Reiktų patikrinti, ar veikia elektros nutraukimo mechanizmas, jei toks* yra, kai nuleista šoninė atrama. Jis skirtas tam, kad negalima būtų važiuoti, kai šoninė atrama nuleista. Kai kurie tokie mechanizmai visai neleidžia užvesti variklio,kai šoninė atrama nuleista, kiti – tuomet, kai atrama nuleista ir įjungta pavara ( ne laisva). Pastarąjį variantą patikrinti sunkiau, todėl pamėginkite užvesti, kai įjungta laisva pavara (taip suprasite, ar jis tokiu būdu užsiveda), o atrama – nuleista. Jei užsiveda, reikia patikrinti, ar apsauga nuimta, ar tai kitoks modelis. Sankabą laikykite numynę, stipriai spauskite priekinius stabdžius, atrama turi būti nuleista ir įjunkite pirmą pavarą. Jei variklis užgesta, elektros nutraukimo mechanizmas veikia. Jei ne, vadinasi, mechanizmas iš elektros grandinės buvo išimtas. Tai gali reikšti, jog motociklu lenktyniauta, tačiau, norint tuo įsitikinti, lenktyniavimo požymių reikia ieškoti ir kitur, kadangi tai nėra tvirtas įrodymas. Jei elektros nutraukimo, kai atrama nuleista, neveikia, kaip kad nurodyta, pirkdami ar bandydami motociklą, būkite labai atsargūs ir nevažiuokite, kai atrama nuleista. Po šio testo įjunkite laisvą pavarą, atleiskite sankabą ir užgesinkite variklį.

Kai kurie modeliai šio mechanizmo neturi. Būtent: tam tikri Ducati modeliai ir nemažai senesnių motociklų. Kaip jau buvo minėta, jei perkate motociklo be šio mechanizmo, saugokitės, kad nepradėtumėte važiuoti, kai atrama nuleista.

Įsitikinkite, ar užgesinimo jungiklis, esantis ant dešinės rankenėlės, sustabdo dirbantį variklį. (Galinguose motocikluose šis mygtukas yra ant kairės rankenėlės.)

Akumuliatoriai beveik visada yra po sėdyne, nors kai kuriuose modernesniuose V-twin sportiniuose motocikluose jie yra prie variklio, o daugelyje senesnių standartinių motociklų – už plastmasinio šoninio gaubto, po (arba po ir šiek tiek už) sėdynės.

Be tinkamų įrankių akumuliatorius patikrinti yra labai sunku, ir net patikrinus, jie gali būti ,,neprognozuojami”. Jei motociklas užvedamas akumuliatoriaus pagalba, tai yra gerai. Jei ne, pakeisti kainuos $50. Nepasiklausius, kaip dirba ,,geri” akumuliatoriai, sunku nustatyti ,,gerus” garsus. Tačiau, jei starterio užvedimo garsas akivaizdžiai silpnas, tai gali reikšti, jog akumuliatorius – taip pat silpnas. Kaip bus minima žemiau, (skyriuje VARIKLIS/SKYSČIAI/KARBIURATORIUS), ,,pašildyti” motociklai važiuoti pradeda daug lengviau, taigi, atsižvelkite į tai, vertindami užvedimo garsą.

Jei motociklas neturi elektrinio starterio (t.y. kojinio starterio), tikrinant akumuliatorių, reikia apžiūrėti, ar ant švino plokštelių nėra baltų sulfido nuosėdų (blogas ženklas) ir patikrinti specifinį rūgšties sunkį su akumuliatoriaus hidrometru. Hidrometras turėtų būti su ilgu, plonu vamzdeliu, kadangi dauguma ,,mašininių” hidrometrų yra per dideli motociklų akumuliatoriams. Tačiau jei jūsų motociklas su kojiniu starteriu, toks tikrinimas nėra svarbus.

Jei didėjant variklio apsukų skaičiui, priekiniai žibintai ima šviesti ryškiau, akumuliatorius gali būti, jog išsikrauna akumuliatorius arba perdegė įtampos reguliatorius. Naujas – $80-120 plius pusė valandos darbo. Nelyginkite ryškumo, kai variklis dirba tuščia eiga su ryškumu, esant 10,000 r/m… lyginkite ~2,500 rpm su ~7,000 rpm.) Įtampą akumuliatoriuje, esant t ~3,000 rpm,… turėtų būti apie 13.8v. Jei mažiau nei 13.2 (ar daugiau nei 14.4), ko gero, prastas starteris. (~$300 už naują, ~$150 už seno ,,atnaujinimą”) arba reguliatorius (kainos nurodytos aukščiau) Profesionali mechaniko diagnozė kainuos apie $50-$100, bet padės apsispręsti.

Views All Time
Views All Time
7166
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!