Šešios valandos virš bežadės platybės

Šiandien Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas skrido tolimuoju Rusijos pakraščiu – 1500 kilometrų iš Anadyrio į Magadaną. Beveik visą skridimą pučiant priešiniam vėjui, pilotuoti, be kelių minučių, teko šešias valandas. Pagal skridimo trukmę tai – kol kas pati ilgiausia aplink pasaulį skrendančių pilotų įveikta atkarpa.

Dar prieš išskrendant buvo matyti, kad ciklonas pasistūmėjo į šalį ir oro sąlygos bus geros. Žinoma, skrendant nerimą kėlė dėl vėjo labai kritęs greitis, užtat jokie debesys nekliudė iš penkių kilometrų aukščio paganyti akis po bekraštes nykias platybes.

“Beveik visą kelią – jokių gyvenimo ženklų, – telefonu sakė Rolandas Paksas. – Pelkės, susiraizgę upeliai, paskui pasirodė sopkos, dar vėliau – Kolymos kalnagūbris”.

Iš Vilniaus pakilę birželio 10 dieną, Rolandas Paksas ir Vladimiras Makagonovas skrenda jau beveik tris savaites. Po SM 2000 sparnu praslinko daugiau kaip 30 tūkstančių kilometrų. Apačioje jau plytėjo ir didžiuliai vandenų plotai, ir negyvenama tundra, ir džiunglės. Daugsyk teko nardyti tarp audrų, kartą žemi debesys buvo privertę lakūnus spaustis visai arti Ramiojo vandenyno bangų.

Pasirengimas kitam maršruto etapui ir iškylančios problemos dažniausiai neleidžia svajoti apie visavertį poilsį prieš skridimą. Pilotai jau priprato valgyti geriausiu atveju du kartus – rytą ir vakare viešbutyje.

“Šiandien ir skrisdami užkrimtome sausainių, – paklaustas apie mitybą sakė Rolandas Paksas. – Turėjome dar šokolado”.

Ar lėktuve yra neliečiamų maisto atsargų?

“Plausto komplekte tikrai kažkas yra, bet mes dar to maisto nevalgėme”, – nusijuokė gerai nusiteikęs Rolandas Paksas. Sveikata lakūnai nesiskundžia, nors ir ne specialistui aišku, kad, dirbdami tokiu alinančiu režimu, jie turi būti jau gerokai išsekinti.

Rytoj – beveik 1800 kilometrų maršrutas į Chabarovską. Norėdami apsidrausti nuo problemų, kurių galėtų iškilti dėl priešinio vėjo, lakūnai tikriausiai pakeliui nusileis Nikolajevske prie Amūro pasipildyti degalų.

Plačiau apie skridimą – www.tvarka.lt, rubrika SKRYDIS APLINK PASAULĮ.

Views All Time
Views All Time
3090
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!