JAV automobilių kompanijos viename svarbiausių automobilių pramonės renginių Detroito automobilių mugėje, kuri sekmadienį atvėrė duris žurnalistams, o šią savaitę atvers ir plačiajai visuomenei, pristato gausybę naujovių.

JAV automobilių pramonės milžinės “Ford” ir “General Motors” pristato savo naujus automobilius, kurie ne tik taupūs ir nepaprastai stilingi, bet ir kimšte prikimšti technikos naujovių.

Viename iš modelių gamintojai išsprendė netgi šoninių veidrodėlių, dėl kurių padidėja oro pasipriešinimas, problemą, pakeisdami juos automobilio užpakalyje įtaisytomis kameromis.

Taupumo sumetimais automobiliuose yra ne tik benzinu ar dyzeliniu kuru varomi varikliai, bet ir elektros baterijos, kurios suteikia automobiliui papildomos energijos, pavyzdžiui, pajudėti iš vietos arba lenkiant kitą automobilį. Šios baterijos pasikrauna automatiškai kas 70-80 mylių.

“Ford” P2000 ir “General Motors” “Percept” modeliai yra didesni ir patogesni už pirmuosius hibridinius “Toyota” “Prius” bei “Honda” “Insight” modelius, kurie pasirodė JAV rinkoje praėjusį rudenį. Juose laisvai išsitenka penki suaugę žmonės.

Be hibrido, kompanija “Ford” Detroito mugėje pristato išties stilingą konceptualų modelį 021C. Oranžinės, sidabro ir baltos spalvos interjeras, sukamos priekinės sėdynės, ištraukiamas padėklas bagažui – tai tik keletas technikos stebuklų, įtaisytų “Ford” ateities modelyje.

Kompanijos “Ford” vadovai tikisi, kad šis retro-futūristinės išvaizdos modelis tarp pasiturinčių naujosios kartos atstovų turės tokį pat pasisekimą, kurį Amerikoje turėjo naujasos “Volkswagen” “Beetle”.

“General Motors”, didžiausia automobilių gamintoja pasaulyje, Detroito mugėje pristato “Buick Lacrosse” – vieną iš devynių konceptualių modelių projektų.

Tai sedanas, sukryžmintas su pikapu. Jis pasižymi “Buicko” komfortu, tačiau gali vežti krovinį, kur kas didesnį nei įprastas keleivinis automobilis. Svarbiausia technikos naujovė – balsu valdomas prietaisų skydas.

Be ateities automobilių, amerikietiškų transporto priemonių gerbėjai Detroite išvys ir “General Motors” patogų keleivinio automobilio ir sunkvežimio hibridą “Chevrolet Avalanche” bei panašų “Ford Escape” modelį, skirtą jaunesnio amžiaus pirkėjams.

Mugėje debiutuos ir naujasis “DaimlerChrysler” vientūris, pakeisiantis senuosius “Dodge” bei “Chrysler” modelius.

“Mercedes-Benz” žada pristatyti konceptualųjį modelį “SLK Roadster”, BMW – naują sportinį modelį atverčiamu stogu. Azijos gamintojai amerikiečiams ketina pasiūlyti naujus daugiafunkcinius modelius: “Hyundai” – “Santa Fe”, “Toyota” – “Sequoia”, “Honda” – “Acura”, o “Nissan” kompaktiškąją “Sentra” modelio versiją.

Pernai Detroito automobilių mugė sulaukė 700 tūkstančių lankytojų. Šiemet jų tikimasi dar daugiau. Juk amerikiečius traukte traukia technikos naujovės, kurių šiemetinėje mugėje tikrai netruks.

Iki trečiadienio mugėje galės lankytis spaudos atstovai, ketvirtadienis ir penktadienis bus skirtas tiekėjams, o šeštadienį automobilių pramonės naujovėmis jau galės mėgautis ir paprastas lankytojas. Mugė veiks iki sausio 23 dienos.

Views All Time
Views All Time
2631
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!