Vilniaus miesto savivaldybę nustebino LR Generalinės prokuratūros išplatintas viešas pranešimas, kuriuo buvo pranešta, esą Generalinė prokuratūra negali ginti viešojo valstybės intereso ir todėl neketina nieko daryti kad būtų panaikintas sprendimas, suteikiantis valstybinės svarbos projekto statusą Gariūnų turgavietei. Šį viešą pranešimą galima vertinti kaip biurokratinio atrašymo ir neveikimo pateisinimo pavyzdį, kuris galėtų papildyti tokių istorijų kaip Vilniaus koncertų ir sporto rūmų perėjimo privatiems asmenims, Profsąjungų rūmų skandalingo pardavimo ir kitų sąrašą, kai Prokuratūra užuot gynusi viešą visuomenės interesą pateikė panašius biurokratinius atsakymus. Įdomu ir tai, kad Prokuratūra viešą pareiškimą išplatino, nepateikusi tiesioginio atsakymo Savivaldybei.

Keista, kad užuot įvertinusi pateiktus argumentus ir ištyrusi Specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės, LR Seimo antikorupcijos komisijos ir kitų institucijų surinktą medžiagą Generalinė prokuratūra paskubėjo pareikšti, kad negali kreiptis į Konstitucinį teismą ir patarė Vilniaus miesto savivaldybei savo argumentus perduoti Seimui. Beje, Savivaldybė jau prieš pusmetį kreipėsi į Seimą šiuo klausimu, tačiau Seimui nepriėmus jokio sprendimo, ieško kitų kelių kaip sutrukdyti įgyvendinti visuomenei ir miestui nenaudingą sprendimą.

Savivaldybės nuomone, Prokuratūros teiginiai liudija nenorą daryti ką nors, kas gali būti nenaudinga atskiroms verslo grupuotėms ar politinėms partijoms. Savivaldybė pažymi, kad ji niekuomet neprašė Prokuratūros daryti tai, kas jai nepriklauso pagal įstatymų nubrėžtas veikos ribas, kaip neprašė ir kreiptis į Konstitucinį teismą, tuo tarpu Seimo komitetai dar pavasario sesijos metu pradėjo svarstyti šį klausimą ir Seimo antikorupcijos komisijos išvadų pagrindu parengtą nutarimo projektą.

Vilniaus miesto savivaldybė, gavusi oficialų Generalinės prokuratūros atsakymą, ketina pakartotinai kreiptis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą kartu pateikdama ieškinio teismui projektą su galiojančių įstatymų paaiškinimais, kaip galėtų ir turėtų būti apgintas viešasis valstybės interesas.

Views All Time
Views All Time
2727
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!