Siekiant užkardyti ir išaiškinti nusikalstamas veikas ir kitus teisės pažeidimus susijusius su savavališku miško kirtimu, medienos gabenimu ir jos apdirbimu bei pagerinti prevencinį darbą ir miško savininkų konsultavimą miško naudojimo, atkūrimo ir apsaugos klausimais, š. m. sausio 16 d. pasirašytas Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos viršininko, Generalinio miškų urėdo ir policijos generalinio komisaro įsakymas „Dėl akcijos Miškas – 2006“ vykdymo. Šią priemonę planuojama vykdyti nuo š. m. sausio 30 iki kovo 3 d. Siekiant tinkamai organizuoti minėtos priemonės vykdymą iki akcijos pradžios pareigūnai kaups ir analizuos informaciją apie asmenis, galimai neteisėtai užsiimančius medienos supirkimu, kirtimu, gabenimu ir apdirbimu. Visoje šalyje numatoma sudaryti operatyvines grupes akcijai vykdyti, aprūpinti jas transporto priemonėmis ir kita reikiama technika. Taip pat pareigūnai susitiks ir aptars numatomas priemones su Regionų aplinkos apsaugos departamentų direktoriais, Miškų urėdijų urėdais bei policijos rėmėjais.

Akcijos metu ne tik bus tikrinama transporto priemonėmis gabenamos apvaliosios medienos įsigijimo dokumentai, tikrinama lentpjūvėse tvarkoma medienos apskaita, privačios miško valdos, kuriose kertamas miškas, bet taip pat bus rengiami susitikimai su miško savininkais, kurių metu pareigūnai konsultuos miško savininkus bei aptars su jais probleminius klausimus. Rajonų žiniasklaidos priemonėse bus skelbiami pasitikėjimo telefonai, kuriais visuomenė bus raginama pranešti apie žinomus neteisėtus tokio pobūdžio pažeidimus.

Pernai vasario 21 – kovo 31 dienomis vykusios Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcijos, Generalinės miškų urėdijos ir Lietuvos policijos departamento organizuotos akcijos „Miškas –2005” metu surengti 522 reidai.

Reiduose dalyvavo 610 rajonų aplinkos apsaugos agentūrų, 477 miškų urėdijų ir 443 teritorinių policijos įstaigų pareigūnai. Reidų metu, už miško naudojimo, medienos gabenimo ir kitus gamtosauginius pažeidimus administracinėmis baudomis nubausti 325 asmenys 50 307 litų sumai.

Priimamos medienos apskaita buvo patikrinta 406 lentpjūvėse. Už nustatytus medienos apskaitos pažeidimus 65 asmenys nubausti administracinėmis baudomis 7525 litų sumai.

Vykdant 2005 m. akciją patikrinta 1907 privačios miško valdos, nustatyti 69 neteisėti miško kirtimo atvejai, kurių metu iškirsta 1072, sulaikyta 108 kubiniai metrai medienos. Konfiskuotos arba sulaikytos 5 gamybos priemonės. Už neteisėtus kirtimus administracinėmis baudomis nubausti 53 asmenys 24945 litų sumai. Dėl neteisėto miško kirtimo ir dėl žalos atlyginimo pradėta 11 ikiteisminių tyrimų. Pareikšta ieškinių 8591 Lt sumai.

Views All Time
Views All Time
1948
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!