Sekmadienio dieną pora Lietuvos policijos kelių patrulių labai stengėsi sugadinti gerą kelionės nuotaiką. Bevažiuojant ramiai autostrada Klaipėda – Kaunas, jau beveik prie Kauno sustabdė du pareigūnai. Vienas atkeliavęs, nieko nepasakęs, pakišo panosėn daiktą vadinama Berkutu ir rodo skaičiukus 138 ir laiką 15:27, tada nutaręs, kad man viskas aišku liepia mokėti baudelę. Kadangi aš važiavau nustatęs tempostatą ant 119, pagal GPS visą laiką judėjau panašiu greičiu, tai labai pasipiktinęs pabandžiau įrodyti, kad gerbiamasis patrulis klysta. Argumentavau kad 15:27 yra maksimum keliasdešimt sekundžių nuo esamo momento, kad GPS duomenys labai skiriasi nuo šių skaičių, kad tempostatas stengiasi palaikyti pastovų greitį ir pan. Dėja jam GPS parodymai nieko nesakė, mano žodžiai irgi nieko nesakė, tad pasigriebęs visus dokumentus ir netaręs nei žodžio nukulniavo į savo automobilį. Supratęs kad ir man reiktu kažkur eiti, išlipau ir nuėjau iš paskos. Ten ponas Rytis jau pasiėmęs blankus ir tušinuką grąsinosi rašyti pažeidimo protokolą, jo kolegai pasiūlius “jeigu šalta lipti į automobilį, jei nešalta likti stovėti šalia” pasilikau stovėti ir žiūrėti kaip naudojamas berkutas greičiui nustatyti, beigi toliau įrodinėti savo teisybę. Turbūt pamatęs kad “susitarti” nepavyks, pirmasis patrulis ėmėsi pildyti protokolo. Jo kolegos paprašius parodyti kaip veikia vadinamasis greičio nustatymo prietaisas, jis “nušovė” vieną automobilį. Prietaiso ekrano parodymai kurkas skyrėsi nuo to ka aš mačiau prieš tai, matėsi daug būsenos piktogramų ir kitokių parodymų, beigi greitis 108km/h. Praėjus minutei aš paprašiau parodyti paskutinio matavimo duomenis, mano manymu tai turėjo buti 108km/h ir laikas 15:32. Pažvelgęs į ekraną pamačiau nelabai suprantamą dalyką: jame vėl šviete greitis 138km/h, tik laikas dabar buvo jau nebe 15:27, o 15:33 t.y. žiūrėjimo metu buvęs realus laikas. Man paprašius paaiškinti ką tai reiškia, prietaisas buvo patrauktas iš mano akiračio ir sumurmėjęs kažką apie tai, kad tas Berkutas nelaiko atmintyje laiko ar kažką panašaus, pareigūnas atsisėdo į automobilį ir daugiau aš jo nebemačiau. Kadangi buvau pasimetęs nuo dviejų žmonių vykdomo psihologinio spaudimo apie mano protinius sugebėjimus ir tai kad jų prietaisas nesugeba klysti, bei patys policininkai iš principo negali būti neteisūs, suabejojau savo atmintimi apie spidometro ir GPS parodymus. Pasirašiau protokolą ir nuvažiavau namo.

Namie pasikrovęs visos kelionės duomenis iš telefono į normalų kompiuterį pamačiau tai kas paveiksliuke. 

Čia matosi KPH (mano greitis) ir matavimo laikas. Taip pat vieta kur mane sustabdė. Pagal GPS duomenis, iki tol kol mane sustabdė, aš važiavau ~120km/h. Kas žymiai geriau atitiko mano nuomonę apie mano važiavimo greitį.

Dabar pasakykit man gerieji žmonės, kas galėtų paneigti, kad šiuo atveju negalėjo būti sukčiaujama su Berkut’o pagalba. Kas dabar man galėtų įrodyti, kad policijoje tikrai dirba sąžiningi žmonės. Ir kaip man reikėtų įrodyti kad esu nubaustas nekaltai.

Kovo 6 dieną bus bylos nagrinėjimas, apie išteisinima kalba net neina (GPS įranga, priešingai negu Berkut – nėra sertifikuota kaip patikima greičio matavimui, o kitų įrodymu neturiu). Aš tik labai tikiuosi, kad atsižvelgus į mano gailėjimąsi ir pasiryžimą daugiau “nebenusidėti”, beigi atsižvelgus kad jau keletą metų nesu nei vieną kartą nubaustas už greičio viršijimą, man bus paskirta minimali bauda.

Views All Time
Views All Time
2498
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!