Visuomenė nepasitiki policija. Policijos pareigūnai pažeidinėja įstatymus. Girti policijos pareigūnai užmušinėja žmones. Policija nekovoja su nusikalstamumu. Policija… 
 
Policija savo ruožtu šaukia, kad viskas yra ne taip, kad algos mažos, o krūviai dideli. Žmonės nepatenkinti, o patys piliečiai nesisaugo. Policininkai tai tos pačios visuomenės dalis, pažvelkite į save… Generalinis komisaras pakeistas, situacija tuoj – tuoj ir pagerės… Ar tikrai? 
 
Kantrybė išseko belaukiant…to pagerėjimo. Jei kartais tektų lankytis Kaune, melskite Dievą, kad tik netektų kreiptis į… policiją… Senojo Generalinio kadencija į pabaigą… Liepos mėnuo, Kaunas, Karaliaus Mindaugo g. „Akropolio” stovėjimo aikštelė… Čia pat prie pastato, patys pastatę savo auto neįgaliesiems (?) skirtoje vietoje su įjungtu avariniu; lempučių mirksėjimu (aikštelė per kelią beveik tuščia)…pareigūnai netoliese baudžia (tokius pačius kaip patys) pažeidėjus… Stoviu ir akivaizdžiai fotografuoju… Nulis emocijų, tarytum savam kieme tinkamai stovėtų. 

Na nieko tokio, karšta, vasara, matyt perkaito. Aš aišku žmogus pakantus, kaip ir dauguma lietuvių. Kentėt galiu ilgai. 

Gruodis tame pačiame Kaune, viešojo transporto stotelė Žaliakalnyje, vis dar senojo Generalinio kadencija, nors ir l.e.p. Lauke minusinė temperatūra, stotelėje ant suoliuko guli žmogelis. Miega turbūt. Na atrodo aišku jis ne kaip…bet vis tik žmogus… Skambinu stebuklinguoju telefono numeriuku 112, laukiu… signalas po signalo, niekas nekelia. Mobiliojo ryšio telefonas atsijungia keturis kartus automatiškai. Renku penktąjį… 

Samprotauju sau tyliai, jei ir dabar jokio atsako, tai velniai nematė to bešąlančio benamio ( va ir visas humaniškumas), bet jo (benamio ant suoliuko) angelas sargas (ačiū Aukščiausiajam nedėvintis žalios uniformos) pasirodo dar neapleido. 

Atsiliepia nelabai patenkintas moteriškas balsas „Kauno policija. Pranešu, kad žmogui reikalinga pagalba (lakoniškai, vienu sakiniu „ant suolelio guli žmogus”), manęs klausia, o prie ko čia pareigūnai, gal jam labiau greitosios reikėtų… Atsakau, kad gal…tyliai mąstau, kad kiek man žinoma nr. 112 lyg ir bendrasis pagalbos telefonas, bet gal tai reklamos klaida. Tyliu ir nesiginčiju, dairausi tikslesnio adreso, nes tikiuosi, kad pasiteiraus. Man betylint moteriškė akivaizdžiai suirzta dar labiau ir jau beveik ima skaityti paskaitą apie sunkią policijos padėtį, nepasitikinčią visuomenę ir t.t., bet man grįžta kalbos dovana ir paprašau užsirašyti adresą, kuriuo reikėtų atsiųsti ką nors į pagalbą. Mane griežtai patikina, kad policijos tai jau tikrai nesiųs, nes policija tai ne greitoji, ne taksi ir ne socialinė pagalba…aš tyliu ir nesiginčiju. O kam? Juk policija pagalbos neteikia, tai ir ko aš juos trukdau net man pasidarė nebeaišku. Adresą dar kartą pakartojau ir pokalbis baigėsi… 

Tik kažkaip sumišau, kad prieš pareiškiant, jog policija nevažiuos manęs kaip ir nepaklausė ar tas gulintysis nesumuštas, ar galų gale nestyro peilis jam iš krūtinės. Na bet manau pareigūnai profesionalūs, nevalia juos siuntinėti jei tas peilis ir styrotų, vis viena jie padėti negalėtų, tektų greitukę ar morgą kviest. Pripažįstu, mano klaida, kad neįvertinau šių aplinkybių iš karto. Manau, kažkas žmogui padėjo, nes jau po pusvalandžio toje stotelėje niekas nebemiegojo. 

Ir štai 2008, sausio 22, vakaras Kaune, Karaliaus Mindaugo g., pareigas eina naujasis Generalinis policijos komisaras (iš tiesų, tai užuojauta žmogui dėl tokios nelaimės – vadovauti lietuviškai milicijai). Dvi eismo juostas iš trijų užima policijos automobiliai su skiriamaisiais ženklais. Viduriniojoje juostoje stovinčio automobilio vairuotojas (uniformuotas, tikėtina tarnybos metu) neskubėdamas lipa iš automobilio plačiai atverdamas dureles, tuo tarpu nuo šviesoforo artėja trijų juostų automobilių srautas. Netikėta kliūtis kelyje ir pastangos neįvažiuoti į atdaras automobilio dureles sutrikdo ne vieną vairuotoją, jie manevruoja, kai kurie priversti išvažiuoti į priešpriešinę eismo juostą. Ne, gerbiamieji, jokios avarijos toje vietoje nėra, iš ženklintų automobilių išlipę „pareigūnai” (taip nesinori jų vadinti tokiu pagarbiu vardu) nepuola stabdyti automobilių ar tirti nusikaltimų…jie šnekučiuojasi, pokštauja ir replikuoja pravažiuojantiems vairuotojams, besistengiantiems nesukelti avarijos policijos pareigūnų sudarytos avarinės situacijos dėka.       

Viduriniojoje eilėje paliktas policijos automobilis taip ir lieka joje stovėti, tik vairuotojas pasivargina įjungti avarinį signalą. Policijos automobilis stovi ir mirksi, kliudo pravažiuojantiems, visa šalikelė kraštinėje juostoje… laisva. Pareigūnai jaukiai krykštauja ant šaligatvio… 
 
Ir vėl renku 112… Ir vėl niekas nesiteikia atsiliepti pirmuosius penkis skambučius (mobilusis telefonas savaime atmeta rinkimą po begalybės pyptelėjimų). Galų gale išgirstu „Policija”, nei vardo nei pavardės, tikėtina policijos pareigūnė. Pagal užsimiegojusį balsą gal net iš lovos (manau žmogus atliekantis pareigą neturėtų demonstruoti suirzimo „ko čia skambinėji”, nebent laisvu nuo darbo metu būtų traukiamas iš lovos). Pasisveikinu ir informuoju, kad policijos pareigūnai trukdo eismui. Išgirstu priekaištų laviną, kad jokių pareigūnų ten nėra ir būti negali, o galų gale jei ir yra, tai nejaugi jie man trukdo. Na ir kas, kad uniformuoti, na ir kas, kad nenormaliai, na ir kas, kad pareigūnai… Atsiprašančiu tonu užsimenu, kad ne skųstis skambinu, o tik prašau jiems priminti, jog taip elgtis nederėtų, juk uniformuoti… Man atrėžiama, kad galiu skųstis kur noriu, kad visiems čia vienodai ir pridedama, kad kas per natūra vos kas tuoj skundais mėtytis… Dar kartą bandau paaiškinti, kad ne pyktis paskambinau, kad jei norėčiau pasiskųsti, galėčiau į Policijos departamentą skambinti, bet nesinori, juk ir taip policijos prestižas jau visai prarastas, o dar dėl tokių smulkmenų… Mane pertraukia, kad galiu nors tuojau pat į departamentą sukt, ar dar kur, niekas čia jokio departamento neišsigąs. Populiariai paaiškino – turi teisę, gali skųstis, mums vienodai šviečia. 
 
Paklausti ar ta mergelė turi kokių pareigų, mūsų varganoje policijoje dirbdama ir atsiliepdama policijos telefonu, nespėjau, ji numetė ragelį. Susimąsčiau, kad vis tik gerai, jog nepaklausė pavardės ir kur gyvenu, nes būtų atsiuntusi uniformuotus smogikus ir kas tada? 

Ačiū Dievui, Kaunas nėra mano gimtasis miestas ir ilgam aš jame neužkliūvu, bet niekaip negaliu suprasti, juk Generalinis naujas, nuo Vilniaus (Generalinio būstinės) iki Kauno vos valanda kelio (ne taip, kaip iki Skuodo, pusę darbo dienos sugaištum norėdamas nuvažiuot patikrint), o į policiją Kaune aš nebeskambinsiu… 

Ir peršasi mintis, kad vis tik ne aukščiausia valdžia kalta, tikėtina, kad Kauno (šiuo atveju) vietiniai komisariūkščiai (įtikėję esą Generalinio komisaro vietininkai Kaune) puikiai konkuruodami su Kauno mafijos atstovais (kurie jau ir neminint visiems ant liežuvio galo), leidžia savo pavaldiniams negerbti įstatymų, visuomenės, tyčiotis iš piliečių ir nevykdyti savo pareigos.
Prie Kauno miesto pavadinimo riboženklio reiktų prirašyti: ATSARGIAI, MIRTINAI PAVOJINGA ZONA. SIAUČIA KAUNO MIESTO POLICIJA .

Views All Time
Views All Time
2420
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!