Keletas žmonių bei esanti situacija mane tiesiog privertė parašyti šį blogą. Noriu užduoti Jums klausimą. Negi neesate mokėję policininkams ir niekada negirdėjote apie mokamus kyšius?niekada nematėte kaip patys pareigūnai pažeidinėja taisykles? Kai važiuodami kalba telefonu, daro visiškai nesuvokiamus manevrus, stipriai viršyja leistiną greitį? Važiuotų be saugos diržų? Neblaivūs sėstų prie vairo? Tokia nuomonė susidaro perskaičius kai kuriuos komentarus. Negi nemanote, kad reiktų kaip tik apie tai kalbėti. Kodėl kalbame apie STT leidžiamas per dideles galias, o neužsimename, kad ir be jų yra daugybė žmonių, kuriems yra leidžiama daryti viskas, ką jie nori.

Sutinku. Klysti yra žmogiška, tik kodėl policijos pareigūnai turi teisę išsisukti, o mes paprastieji kaip įmanydami stengiames pakeisti situaciją.

Kartais susidaro toks įspūdis, jog grįžtame į sovietinius laikus. Kada nebuvo galima pasakyti blogai apie tuometinę valdžią. Mano situacija ne išimtis. Vos tik paminėjus tiesą apie „angelų sargų” daromus nusižengimus vietoj to, kad būtų bandoma spręsti problemą, jie bando užčiaupti žmogų.

Kodėl žmogui, kuris nesivežioja tam tikros pinigų sumos su savimi ar tiesiog nėra drąsūs, kad susitarti yra išrašoma bauda. Kai tuo tarpu žmonės, kurie visada turi pinigų išsisuka.

Kai tik yra greičio sumažinimas mes visada žinome, kad kelio gale gali stovėti ekipažas ir neduok Dieve viršysit 9km/h, jūsų laukia ilgas pokalbis, o gal net ilgoje eilėje laukti tam, kad išrašytų kelių šimtų litų baudą… Ar tai žmogiška?

Kodėl mes visada prieiname prie tokių racionalių dalykų, kaip baudos rašymas? Negi mus išties „moko” baudos? Vieną kartą turėjau tokį atvėjį, kai policininkas mane įspėjo dėl mano daromo pažeidimo, iš manęs nieko nereikalavo bei paleido. Pripažinsiu atvirai, iš pagarbos tam pocininkui to pažeidimo niekada nedariau. Tai ar visada geriausias būdas yra rašyti baudą?

Yra kalbama apie karą keliuose. Negalvojate, kad tai tik smegenų plovimas. Juk karas keliuose turėtų būti pakeistas į „karas su policija” juk nuo jų viskas ir prasidėjo…

Šiuo metu yra dedamos pastangos mane sustabdyti ir dėl kokios nors priežasties vistiek nubausti. Prieiname prie tokių dalykų, kai sustabdžius paprašoma parodyti vaistinėlę, gesintuvą. O į klausimą kokiu pagrindu Jūs mane sustabdėte jie atsako tyla arba sugalvoja, neva siautėja merginų gauja ir mes į jas panašios. Beveik kas trečias pareigūnas pripažįsta, jos mums yra duota šį BMW bausti „papolnoi programe” (atleiskit už kalbą, tačiau tai pareigūno žodžiai) Pasakysite teisingai, taip ir reikia ir tegul tokias baudžia, tačiau kai Jums reikės kažkokios pareigūnų pagalbos ir Jums bus atsakoma, kad mieste yra daromi apiplėšimai ir neturime ekipažų laisvų, žinokite, kad jie užsiėme mano paieškomis…

Jei atvirai, kiekvieną kartą, kai mane sustabdo, juokiuosi. Vieni seka kelioliką km, tam, kad sustabdyti arba bevažiuojant rasti kažkokių pažeidimų. Kiti trinasi po mano rajoną, pamatę mano mašiną, sustabdę pasitinka su sakiniu „Pagaliau Jus radome”..

Rašydama šį blogą prisiminiau situaciją savo kieme. Kai girtas asmuo neleido nei vienai mašinai išvažiuoti ir įvažiuoti į kiemą. Tada paskambinau numeriu 112, sulaukiau tokio atsakymo:”Ponia, šiuo metu mieste vyksta apiplėšimai ir mes negalime siųsti ekipažo dėl kažkokio žmogaus”. Tai kitą kartą, kai Jūs paskambinsite arba prašysite pareigūnų pagalbos ir jei ji jums bus nesuteikta, žinokite, kad jie labai užsiemę, nes sekioja po visą miestą kažkokią mergaičiukę, kuri neva juos įžeidė…

Niekas nesusimasto,kad vietoj to,kad švaistyti valstybės ir taip sunkiai uždirbamas lėšas sekiodami mane, jie galėtų nuveikti daugelį kitų darbų… Bet tada prieiname prie tokios išvados,kad policininkai nebeturi ką veikti…

VŽ Mergaitė Vaida (Vilnius)

Views All Time
Views All Time
1922
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!