Vienas pagrindinių policijos uždavinių – žmogaus teisių ir laisvių apsauga, – teigia Policijos veiklos įstatymas. Tačiau tauragiškė Vitalija Borkertaitė mano, kad Tauragės policininkai su ja pasielgė priešingai. Mergina įsitikinusi, kad pareigūnai nubaudė ją nesilaikydami teisės aktų reikalavimų ir paprasto padorumo.

Policininkai atėjo į banką

Viename Tauragės bankų administratore dirbanti V.Borkertaitė prieš aštuntą valandą atvykusi į darbą buvo nustebinta, kai į dar uždaryto banko duris pasibeldė policininkai. Nuėjusi atidaryti durų ji sužinojo, kad pareigūnai ieško jos. Tarnybiniu automobiliu atvykę policininkai pasiteiravo, ar prie banko stovinti mašina yra jos. Pasak merginos, policininkai paprašė atnešti mašinos dokumentus. Jai tai padarius, vienas pareigūnas tarnybine mašina nuvažiavo, o kitas liko aiškintis. Kaip „Tauragės kurjeriui” pasakojo V.Borkertaitė, su ja pasilikęs policininkas paaiškino, kad ji pažeidė taisykles, nes automobilio stiklai užtemdyti daugiau, nei leistina. Pasak merginos, policininkas pareikalavo duoti jam mašinos raktelius, kad galėtų ją nuvairuoti į komisariato kiemą.

– Aišku, kad aš atsisakiau atiduoti automobilį, todėl policininkas pasiėmė mašinos dokumentus ir nusinešė, liepęs man atvažiuoti į policiją, – pasakojo banko darbuotoja.

Protokolas – paštu

Į Tauragės rajono policijos komisariatą V.Borkertaitė nuvyko vakare, baigusi darbą. Mergina sako, kad ten ilgai ieškojo rytą pradėto rašyti administracinės teisės pažeidimo protokolo, tačiau jo taip ir nepavyko rasti. Jai buvo grąžinti automobilio dokumentai. Atgavusi dokumentus V.Borkertaitė išvažiavo namo.

Po poros dienų paštu V.Borkertaitė gavo liepos 11 dienos data surašytą protokolą, kuriame parašyta, neva ji vairavo automobilį, kurio stiklo šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, taip pat nepateikė civilinės atsakomybės privalomojo draudimo.

– Nesupratau, kaip aš galėjau vairuoti, kai mane policininkai išsikvietė iš darbo vietos? Kokia kalba gali būti apie draudimo poliso nepateikimą, kai policininkas buvo pasiėmęs visus mano dokumentus? Jei protokole parašyta, kad mano mašinos langų šviesos laidumas mažesnis, negu leistina, tai kokiu prietaisu tai išmatuota, kur to prietaiso rodmenys? – retoriškai klausė policininkais pasipiktinusi mergina.

Bauda – 130 litų

Kęstutis Lukošius, laikinai einantis Tauragės rajono policijos komisariato Eismo priežiūros skyriaus viršininko pareigas, priėmė nutarimą nubausti V.Borkertaitę administracine 130 litų bauda. Su tuo nesutinkanti vairuotoja ketina kreiptis į teismą ir įrodinėti, kad Tauragės policininkai ją nubaudė nepagrįstai.

Nutarimą priėmęs K.Lukošius „Tauragės kurjeriui” sakė, kad V.Borkertaitės automobilio stiklai buvo tamsinti užklijavus ant jų plėvelę, todėl šviesos laidumo matavimų atlikti nebuvo būtina. Pasak laikinojo viršininko, kad V.Borkertaitė vairavo, buvo nustatyta pagal policininkų tarnybinius pranešimus. Išsamiau šios situacijos pareigūnas nekomentavo.

Viršininkas gina pavaldinius

Paprašytas pakomentuoti situaciją Remigijus Rudminas, Tauragės rajono policijos komisariato viršininkas, sakė, kad stengdamiesi išsiaiškinti pažeidimo aplinkybes pareigūnai stengiasi atlikti tai kuo operatyviau, todėl ir atėjo pas V.Borkertaitę į darbą. Viršininkas sakė nežinąs visų nubaudimo smulkmenų, todėl negalįs pasakyti, ar teisingai policininkai pasielgė prašydami V.Borkertaitę atvažiuoti į policiją. Viršininko teigimu, nereikėjo matuoti ir stiklų šviesos laidumo, nes jie tamsinti plėvele. Anot komisariato vadovo, važinėjimas tokiomis mašinomis – pažeidimas, o su pažeidėjais reikia kovoti.

Tamsinti stiklai – policininkų baubas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2006 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu, automobilio stiklų, patenkančių į priekinį vairuotojo matomumo lauką 180 laipsnių kampu, šviesos laidumas turi būti ne mažesnis negu 75 procentai priekinio stiklo, 70 procentų priekinių šoninių ir priekinių durų stiklų. Be to, draudžiamas bet koks šių stiklų papildomas apdorojimas (tamsinimas, šviesinimas, apipurškimas, apklijavimas bet kokia plėvele), išskyrus, kad automobilio priekinio stiklo viršutinė dalis gali būti papildomai užtamsinta (ne plačiau kaip 15 cm).

Tauragės policininkai šioje srityje dirba intensyviai – pasitaiko atvejų, kad už šį pažeidimą vairuotojai nubaudžiami du kartus per dieną. Ar tai reiškia, kad šis reikalavimas toks svarbus eismo saugumui, ar toks, dėl kurio nesilaikymo labai išauga avaringumas? Tokius klausimus „Tauragės kurjeris” bandė užduoti R.Rudminui. Tačiau pirmadienį komisariato vadovas atmetinėjo skambučius į tarnybinį laidinį telefoną, taip pat pasielgė ir jam paskambinus ir mobiliuoju telefonu.

Views All Time
Views All Time
2235
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!