Specialusis garso įrašymas

Specialusis garso įrašymas

Kovai su pramoniniu špionažu šiuo metu yra naudojama daug įvairų informacijos kaupimo ir analizės priemonių. Kadangi daugiau kaip 90% fiksuojamos informacijos yra žodinė, plačiau panagrinėsie garso įrašymo techniką. Šioje sferoje plačiausią pritaikymą rado diktofonai – miniatiūriniai magnetofonai, skirti įrašinėjimui.

Diktofonai puikiai tinka patiems įvairiausiems tikslams. Verslininkai diktofonus naudoja pasitarmuose kaip stenografavimo priemonę, diktuojant tekstus sekretorės, ir pan. Asmeniniame gyvenime jie naudojami užratyti paskaitoms ir pranešimams, kaip užrašų knygutė etc.

Plataus diktofonų panaudojimas pramoniniame špionaže aiškinamas tuo, kad leidžia šniopui jaustis gana saugiai įvairiose situacijose: kai diktofonas guli kišenėje ar portfelyje, tame nėra nieko neįstatymiško, kai jisai „pakišamas” dominančiam objektui, aptikti jį pakankamai sunku; kai diktofonas pajungiamas prie praklausomos telefono linijos, arba paliekamas dominančioje patalpoje – galima išvengti daug valandų trunkančio budėjimo.

Straipsniai 1 reklama

Diktofonai taip pat naudojami ir kontražvalgybos tikslais, – kontroliuojant personalą, jo pokalbių įrašinėjimas ir archyvacija, krizinių situacijų fiksacijai.

Garso įrašymo priemonių detekcija ir nukenksminimas tai pakankamai sunkiai išsprendžiama problema. Daugasia yra naudojami du pagrindiniai kovos su diktofonais būdai, – įrašančios technikos detekcija (kol kas patikimos technikos šiam tikslui nėra sukurta) ir patalpoje vykstačių pokalbių nuslopinimas akustiniais arba kitokiais trukdžiais.

Diktofonų techniniai reikalavimai yra palyginus skirtingi ir priklauso nuo jų naudojimo sferos. Pramoninio špionažo ir kontrašpionažo sferos į pirmą planą iškelią šias charakteristikas:

Nenutrūkstamo įrašymo trukmė – ne mažiau keleto valandų;

Aktyvavimo balsu funkcijos (režimai VAS, VOR, VOX);

Baterijų resursas – iki 1-2 parų;

Galimybė naudotis išoriniu mikrofonu ir kitais audiosignalo davikliais;

Gera įrašymo kokybė;

Įratymas tiek mažame, tiek ir dideliame (iki 10-15 m.) atstume;

Minimalus dydis ir tylus veikimas.

Tarp diktofonų, daugiau ar mažiau atitinkančių šiuos reikalavimus, galima būtų išskirti dvi dideles grupes – diktofonai, dirbantys su mikrokasetėmis (Pearlcorder) ir dirbantys su standartinėmis kasetėmis (Pearlcorder).

Tipiškas mikrokasetinis diktofonas yra 120x60x20 mm gabaritų, turi dvi R6 tipo baterijas ir kasetę, kurios įrašymo trukmė iki 1 val. Dėl labai lėto juostos sukimo ir mažų jos gabaritų, įrašo kokynė nėra aukšta. Galimybe pajungti išorinius mikrofonus etc. atpūpinti toli gražu ne visi mikrokasetiniai diktofonai. Išorinio mikrofono panaudojimas žymiai pagerina įrašo kokybę, tačiau šalutiniai triukšmai visgi kenkia įraše yra gana žymūs.

Mikrokasetinių diktofonų tarpe yra iš tiesų brangių variantų, galima sakyti tikrų šedevrų. Pavyzdžiui OLIMPUS L400, daugiausia naudojamas specialiems tikslams, turi sensorinį valdymą, skystų kristalų displėjų, ir užtikrina gerą įrašo kokybę naudojant tiek įstatytą tiek ir išorinį mikrofoną. Na o paties diktofono gabarotai ya daugiau nei unikalūs, tiktai 80x50x15 mm.

Tačiau diktofonai, įrašinėjantys į standartinę kasetę visgi užtikrina geresnę įrašo kokybę. Tipinis buitinių diktofonų įratymo greitis 4.76 cm/s leidžia į vieną kasetės pusė įrašyti iki 1 val. garsinės informacijos (tuo tarpu diktofonai, turintys automatinį reverso mechanizmą gali įrašinėti atitinkamai iki 2 val. į abi puses). Specialiuose diktofonuose, turinčiuose ekonomišką kasetės naudojimo režimą, įrašymo greitis gali būti sumažinamas 3-6 kartus. Tokiuose prietaisuose kaip taisyklė yra dvi baterijos R6, kas leidžia be žmogaus įsikišimo dirbti (VAS režime) dirbti iki 2-5 parų.

Esant mažam įrašymo greičiui, kai informacijos apimtis kasetėje pakankamai didelė, labai patogu analizuojant ir greitai perklausant įrašytą informaciją naudotis juostos skaitliuku ir paieška pagal žymę. Tokias funkcijas turi dauguma aukštos kokybės diktofonų.

Šiuo metu pasirodė diktofonų modeliai, leidžiantys klausant pagreitintu režimu išlaikyti natūralų balso tembrą (tai padaryti padeda įmontuotas skaitmeninis procesorius) – tada keičiasi tiktai kalbos tempas. Greičiausiai, ši technologija ras platų pritaikymą, nes tai labai padeda sutaupyti laiko analizuojant informaciją.

Diktofonas TP6 turi režimus „Žymėjimas” ir „Greita paieškas pirmyn ir atgal”, juostos skaitiklį ir vidinį mikrofoną (su perjungėju, leidžiančiu nustatyti mikrofoną įratymui artimose ir tolimose distancijose).

Diktofonas ŅŃĢ 77 turi sensorinio valdymo sistemą, pilną juostos greičio kontrolės ir jo keitimo plačiose ribose funkcijų rinkinį, įėjimą išoriniams audiosignalams plačiuose diapazonuose, distancinio valdymo pulto įėjimą.

Pagal pirkėjo pageidavimą, diktofonas gali būti parduodamas su automatiniu telefoninių pokalbių archyvavimo adapteriu ir išoriniu mikrofonu.

Mes apžvelgėme miniatiūrinių distofonų klasę. Stacionariam įratymui greta diktofonų ir magnetofonų dabar paplito tokios kompiuterinės sistemos, kuriose kaip informacijos kaupiklis yra naudojamas kietasis kompiuterio diskas. Tokios sistemos, užtikrinančios aukštą įrašymo kokybę ir daugelio valandų darbą, naudojamos stecionariose kontrolės sistemose.

Views All Time
Views All Time
6615
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

5 + 2 =