Šnipai ir mobilieji telefonai

Mobilieji telefonai, galintys tyliai atsakyti į skambutį, yra idealūs pasiklausymo įrenginiai šnipams. Tokį telefoną galima nesunkiai paslėpti įstaigos kambaryje ar miegamajame, vėliau surinkti jo numerį ir netrukdomai klausytis svetimų pokalbių. Daugelyje dabartinių mobiliojo ryšio telefono aparatų garso skambutį galima nesunkiai išjungti, o kai kuriuos naujesnius galima įjungti į automatiško skambučio atsakymo režimą. Pastaroji telefono savybė, pavyzdžiui, leidžia automobilį vairuojančiam abonentui atsakyti į skambutį be reikalo nesikrapštant prie telefono aparato. Visa tai skamba gana nekaltai, bet turint telefoną su abiejomis šiomis galimybėmis, nesunku sudaryti pasiklausymui skirtą radijo ryšio liniją.

Tiesa, standartinis telefonas, į kurį vartotojas turi kalbėti tiesiai, šiam tikslui nelabai tiks. Bet jį nesunku patobulinti prijungiant išorinį mikrofoną, kokie dabar imami naudoti norint kalbėtis nelaikant telefono rankoje. Paprastų mobiliajame telefone įstatytų akumuliatorių pakanka keletos valandų trukmės ryšio seansui, o budėjimo režime netgi keletą dienų.

Specialiose parduotuvėse parduodami radijo bangas naudojantys pasiklausymo įrenginiai telefonams gerokai nusileidžia. Su užmaskuota antena sujungti mažyčiai jų mikrofonai sukuria labai silpną signalą, todėl įrenginio imtuvas turi būti netoliese. Mobilieji telefonai yra palyginti nebrangūs, o jų naudojami ryšio tinklai leidžia slapta klausytis svetimų pokalbių net iš kito pasaulio krašto. Konsultacijų firmos iš Kalifornijos savininkas Lauren Weinstein, atkreipęs dėmesį į šias mobiliųjų telefonų galimybes, mano, kad privatūs sekliai ir teisėtvarkos įstaigų pareigūnai jomis jau kuris laikas sėkmingai naudojasi.

Straipsniai 1 reklama

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *