Vidaus reikalų ministerija pradeda rinkti paraiškas naujiems viešiesiems interneto prieigos taškams (VIPT) visoje Lietuvoje steigti ir jau veikiantiems modernizuoti. Įstaigos ir organizacijos, norinčios savo patalpose įsteigti viešąjį interneto prieigos tašką ar modernizuoti jau esamą, paraiškas turėtų pateikti iki šių metų vasario 15 dienos.

Naujieji VIPT steigiami Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendinant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą “Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra”.

2007 m. kaimiškosiose Lietuvos vietovėse duris atvers dar 400 viešųjų interneto prieigos taškų, kuriuose bus galima nemokamai naudotis internetu. Įsteigus šiuos taškus, Lietuva taps viena iš pirmaujančių Europos šalių pagal viešosios interneto prieigos taškų skaičių – mūsų šalyje jų bus 875.

Projekto administravimo konkursą laimėjo ir įgyvendinimo darbus pradėjo partnerių – asociacijos “Langas į ateitį”, UAB S4ID, Kauno technologijos universiteto – konsorciumas.

Projekto “Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra” įgyvendinimo metu esamas viešųjų interneto prieigos taškų tinklas bus plečiamas į nuošalias kaimo vietoves, įsteigiant 400 naujų ir modernizuojant 83 kaimiškose vietovėse nuo 2002 m. veikiančius VIPT taškus. VIPT bus steigiami tose Lietuvos vietovėse, kuriose iki šiol dėl nepakankamų komercinių iniciatyvų ar techninių galimybių nėra viešosios interneto prieigos, tačiau vietos bendruomenės ar savivaldos įstaigos gali užtikrinti įsteigto VIPT egzistavimą ir po projekto pabaigos. Nauji VIPT bus atrenkami ir steigiami siekiant užtikrinant tolygų VIPT pasiskirstymą šalies teritorijoje.

VRM Informacinės politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Saulius Jastiuginas sakė, kad steigiant viešuosius interneto prieigos taškus bus atsižvelgiama į vietą, kad gyventojams būtų patogu interneto tašką pasiekti, kad patalpos būtų pritaikytos ir saugios.

“Visi reikalavimai, kuriuos turėtų atitikti norintieji įsisteigti interneto tašką, yra parengti kaip speciali paraiškos forma, kurią nebus sunku užpildyti. Taip pat įstaigos ar organizacijos, pretenduojančios steigti interneto tašką, turės gauti savivaldybės rekomendaciją – ir šiame projekte tikimės glaudžiai bendradarbiauti su savivaldos institucijomis, kuriant ir teikiant modernesnes paslaugas mūsų šalies gyventojams”, – teigė S.Jastiuginas.

Pasak jo, jau sausio 9, 11 ir 16 dienomis Lietuvoje bus surengti informaciniai renginiai, kuriuose apskričių, savivaldybių, seniūnijų, įvairių institucijų atstovams bus pristatytos galimybės steigti viešuosius interneto prieigos taškus. Visa išsami informacija taip pat bus paskelbta svetainėje ww.vipt.lt.

Projektas “Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra” vykdomas pagal Bendrojo programavimo dokumento (BPD) 3.3 priemonę “Informacinių technologijų paslaugų ir infrastruktūros plėtra”. Visam projektui įgyvendinti skirta parama – 9 763 640 Lt.

Views All Time
Views All Time
2576
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!