Pasaulinė GSM asociacija patvirtino naują GSM tinklais perduodamos informacijos šifravimo algoritmą A5/3. Jis turėtų pakeisti anksčiau naudojamus, pirmasis iš kurių – A5 – buvo įdiegtas dar 1987 m. Suprantama, nuo to laiko A5 atsparumas “nulaužimui” gerokai sumažėjo, nes smarkiai išaugo kompiuterių skaičiuojamoji galia.

Naujasis algoritmas buvo sukurtas bendromis GSM asociacijos saugumo komiteto, organizacijos 3GPP (3rd Generation Partnership Project) bei Europos telekomunikacijų standartų instituto apsaugos algoritmų komiteto pastangomis. A5/3 bus galima naudoti ir įprastiniuose, ir modernizuotuose GSM tinkluose, suderinamuose su 2,5 (GPRS) ir 3G (HSCSD ir EDGE) technologijomis.

A5/3 skirtas naudoti aparatiniu lygiu, jis “atsižvelgia” į signalų apdorojimo mobiliuosiuose telefonuose ypatybes. Šifruojami ne tik perduodamo balso duomenys, bet ir siunčiama informacija. GSM asociacija tvirtina, kad šiuo metu A5/3 algoritmas praktiškai 100 proc. užtikrina GSM tinklais perduodamos informacijos apsaugą nuo jos perėmimo.

Praktinis naujojo algoritmo diegimas į GSM tinklo įrangą ir mobiliuosius telefonus bus pradėtas šį rudenį.

Views All Time
Views All Time
2478
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!