Naujoji Microsoft Windows versija “nevirškins” Itanium procesorių
Kitais metais rinkai Microsoft pasiūlys specialią, klasteriams skirtą Windows versiją, tačiau ji neveiks su žymiai galingesniais Intel Itanium 2 serveriniais procesoriais, bent jau pirmuoju metu.
PĮ milžinas pranešė, kad iki 128 procesorių turintiems klasteriams skirta Windows Server 2003 Compute Cluster Edition sistema veiks tik su 32-/64 bitų Intel ir AMD lustais.
Sprendimas nepalaikyti Itanium 2 tapo eiliniu trukdžiu procesorių šeimynai, prieš 10 metų galėjusiai užkariauti visą pasaulį. Praėjusį mėnesį Hewlett-Packard nutraukė Itanium 2 procesorius turinčių darbinių stočių gamybą.
Itanium 2 procesoriai suteikia žymų našumo padidėjimą. Iki šiol jų populiarumas tarp galingus kompiuterius naudojančių vartotojų tik augo. Naujausiame, šį mėnesį išleistame 500 pačių greičiausių superkompiuterių sąraše sistemų, sukurtų Itanium pagrindu, skaičius lygus 84.
Tai – neprasti skaičiai, tačiau Intel Itanium 2 sistemos naudoja specializuotą PĮ, todėl masinis šių sistemų įdiegimas įmonėse kiek užsitęsė. Šiuo metu Itanium serverių gamintojai ir kūrėjai atsisako dėti didesnes pastangas savo produktų portavimui šiems lustams.
Microsoft atstovė nepasakė tokio kompanijos sprendimo priežasties, tačiau pasakė, kad tai, galimas daiktas, susiję su šio produkto paklausa. Ji taip pat pridėjo, kad kitais metais pasirodysiančios operacinės sistemos versija bus pati pirmoji, ir kad kitoje Mcrosoft “tikrai” įves Itanium palaikymą.
Dauguma Top 500 sąrašo superkompiuterių sudaryti iš šimtų procesorių ir daugiausia veikia su Linux programine įranga. Dauguma iš jų veikia mokslinio tyrinėjimo institutuose, dažnai gaunančiuose nemokamą arba lengvatinę techninę pagalbą iš savo korporacinių sponsorių.
Duomenų bazių klasterinės sistemos dažniausiai sudarytos iš iki 128 procesorius turinčių kompiuterių masyvų, – pastebi Technology Business Research analitikas Bruksas Grėjus. “Šiandien Itanium nėra ideli platforma aukšto lygio klasteriniams serveriams. Ji daugiau tinka tradiciniams didelio pajėgumo reikalaujantiems IT sprendimams.”
Nors Microsoft žingsnis ir nepadės Itanium, gali būti, kad ir nepakenks, nes klasterinėse sistemose pirmauja Linux, – pažymi Gordonas Hafas, Illuminata firmos analitikas. “Microsoft žiūri ten, kur galima tikėtis didesnių prekybos apimčių, bet kol kas neiašku, ar Microsft nauja OS redakcija kuo nors padėtų.”
Apie Microsoft sprendimą naujojoje operacinėje sistemoje nepalikti Itanium 2 tapo žinoma šią savaitę, kai Microsoft išleido naujosios OS PĮ kūrimo komplektą. Jame nebėra Itanium 2 palaikymo. Windows Server 2003 Compute Cluster Edition beta versija turėtų būti išleista pirmąjį kitų metų pusmetį, o galutinė, Final versija – antrąjį pusmetį.
Intel atstovas pažymėjo, kad Microsoft išliks ištikima Itanium kituose savo produktuose. Dabar Microsoft parduoda savo Itanium skirtą Windows versiją ir į ją portavo savo SQL Server DBVS. Šių metų pradžioje Intel pripažino, kad kompanija pilnai neatlieka savo numatytų vidinių Itanium 2 pardavimų planų.
Gali būti, kad šis Microsoft žingsnis daugelį analitikų privers susimąstyti, ar ateityje Microsoft išvis nenutrauks Itanium 2 palaikymo. MS dėl mažos paklausos jau atsisakė serverinių čipų palaikymo. Anksčiau Microsoft išleisdavo ar bent ketindavo išleisti Windows versijas, skirtas Digital Equipment gamybos Alpha procesoriams, taip pat iš pradžių Silicon Graphics kurtiems MIPS procesoriams, taip pat ir IBM Power šeimynai. Su laiku visų šių projektų buvo atsisakyta.
Šią savaitę Grėjus pasakė, kad 2007-aisiais metais ir pati Intel gali atsisakyti savo procesorių šeimos arba modifikuoti ją taip, kad ji pradėtų geriau veikti su х86 procesoriams parašyta programine įranga. “Aš įsitikinęs, kad toks Itanium, kokį mes jį matome dabar, bus nebegaminamas”, – pareiškė jis.