High end (hi end, hi-end) – audio technikos gamintojų terminas, naudojamas apibrėžti pačią geriausią, kokia begali būti, garsą atkuriančia audio technika. Hi-end audio technika dažniausiai būna ir labai brangi dėl savo kokybės ir išskirtinumo. High end technikai naudojami geriausios kokybės komponentai bei naujausi technologiniai atradimai garso atkūrimo sistemose.

Pavyzdžiui, B&W kolonėlių gamintojas savo 800 serijai aukštadažniams garsiakalbiams naudoja specialiai išaugintus dirbtinius deimantus.

High end audio – terminas naudojamas aprašant komponentų kokybę, galinčių atkurti muzikos įrašus labiausiai atitinkant originalų („gyvą“) muzikos skambesį. Tipiški hi-end apibrėžimą lydintys žodžiai kuriais hi-end techniką apibūdina audiofilų publikacijos bei ekspertai, yra tikslumas, aiškumas, scenos gilumas, tembras, greitis, etc.

Teoriškai tobula high-end audio sistema turėtų sukurti iliuziją, kad muzikos atlikėjai yra realūs ir atlieka muziką „gyvai“ scenoje, tiesiai prieš klausytoją. Klausantis turėtų nekilti jokių abejonių, kad muzika yra atkuriama ne realių muzikantų, o iš įrašo, su audio aparatūra ir muzikinėmis kolonėlėmis.

Muzikos atkūrimo skirtumas tarp masiniam vartotojui gaminamos audio technikos ir hi end technikos gali būti apibūdinamas žodžiais bei techniniais parametrais, bet geriausiai šį skirtumą galima išgirsti klausantis muzikos. Atmetus techninius duomenys, tik individualaus klausytojo klausa bei preferencijos gali geriausiai padėti atirinkti labiausiai priimtiną audio sistemą.

Profesionaliai parinktos hi-end audio sistemos ne tik suteikia išskirtinį malonumą klausantis muzikos (dažnai apstulbina klausytoją savo gebėjimu atkurti įrašą, maksimaliai prilygstantį „gyvai“ atliekamai muzikai), bet ir parodo klausytojo statusą bei muzikinį skonį. Hi-end audio sistemos žymiai mažiau nuvertėja bei laikui bėgant jų kaina ima augti dėl savo išskirtinumo.

Daugiau apie high end audio galite rasti šiuose žurnaluose (kurių dalis publikacijų yra ir intertenete)- Stereophile (JAV), Absolute Sound (JAV), Hifi News (UK), Hifi + (UK), Gramofonas (Lietuva) ir pan.

Savo salone mes prekiaujame šių kompanijų hi-end sistemų komponentais – B&W, Monitor audio, Manley, Cyrus, Naim, NAD, Classe, Rotel, Grado, Chord, Ecosse, Myryad, etc.

Kviečiame apsilankyti mūsų salonuose ir patiems įsitikinti high end audio sistemų išskirtinumu.

Views All Time
Views All Time
2299
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!