Negi jus aplenkė “minties virusų” atmaina vadinama “Interneto virusais”? Vieni jų – tie el.laiškai, urie “perspėja” apie galimus baisius padarinius atidarius laišką, kurio “Subject” antraštėje priklijuota “Good Times” ar kokia kita “etiketė”. Tokius laiškus NK suklasifikuoja, smulkiai aprašo ir demistifikuoja Vygintas Krasauskas.

Tad aš nesikartosiu, o tik pacituosiu vieną pastraipą:

“Visi šie įspėjimai neturi jokio rimto pagrindo. Tai yra sociologinis reiškinys, elektroninio amžiaus fenomenas, pavadintas “Virus Hoax” vardu (angl. “hoax”, lot. “hocus” – apgavystė, mistifikacija, pokštas). Pavojingųjų laiškų ir virusų, dėl kurių keliama panika, dažniausiai nėra ir nebuvo.” (pilną tekstą galite perskaityti http://www.labas.com/internet/security/hoax.html)

Kiti Interneto virusai skelbia apie stebuklingą pralobimą, lengvą uždarbį arba svaiginantį seksą. Ir neretas lietuvaitis užsikrečia Interneto virusu skubėdamas visais jam žinomais adresais išsiuntinėti pakikusį anekdotą ar kokį “patrauklų” piešinuką – neduokdie, o jei kas aplenks! O kartą išplitusį virusą labai sunku suvaldyti…

Tai virusai, bet ne kompiuteriniai, o “minties”. Ir visos tos žinutės turi vieną bendrumą – jos pritraukia aukos dėmesį ir skatina jas skleisti žinutes toliau. Tai sukeliama aukos baime ką nors prarasti ar godumu (ką nors gauti veltui, bet kadangi pats negali to “gero” paimti, tai pakiši tą kiaulę kitam). Tad kai kurios jų sukelia pasitenkinimą savimi – matote, koks aš “geras”.

Ir kas svarbiausia – Interneto virusas pats savaime nėra blogybė, o kartais gautas geras juokas pakelia nuotaiką visai dienai. Bet ar atiduotume diskelį draugui žinodami ir jo neperspėdami, kad jame yra tikras kompiuterinis virusas? Ar sirgdamas gripu leisi savo brangiausiai kąsti tą patį obuolį?

Kaip išvengti Interneto virusų? Pirma, – neužsikrėsti pačiam! Nesiuntinėti į kairę ir dešinę ką tik randate savo pašto dėžutėje (o prieš tai darydamas – triskart gerai pagalvok!) Tai kas, kad “žodžiai yra pigūs”!? Emocijos – blogas patarėjas. Leiskime joms atvėsti!

Šposeliai – nekalčiausia Interneto virusų forma – jie bent nebando apgauti. Tačiau laikas nuo laiko savęs paklauskite, ar tas juokas vertas, kad atimtų laiką iš daugelio adresatų? Kaip košmarą aš prisimenu tą vakarą, kai bandžiau vakare su modemu paimti paštą, kuriame buvo bent trys AVI failiukai po keletą megabaitų…

Priešnuodis

Yra keli būdai gintis nuo Interneto virusų. Anksčiau aš atsakydavau jų aukoms laišku, kurio antraštėje įrašydavau tiksliai tai, ko vengti prašė žinutė, t.y. “Good Times”, “Win a Holiday” ir panašiai. Supykęs (ypač ant kvailų užsieniečių) kartais pasiųsdavau atgal kelis megabaitus “šlykščių” piešinių.

Vygintas pataria elgtis dar taikiau: “Paprasčiausiai ištrinkite tokį laišką ar išsaugokite jį, jei esate keistenybių kolekcionierius. Jeigu jaučiatės esąs pakankamai informuotas, papasakokite apie tokių gandų nepagrįstumą laiško autoriams”…

Tačiau vėliau susimąsčiau, ar to pakanka. Virusams geriausiai priešinasi tam pasiruošęs kūnas. Tad veiksmingiausia priemonė – sustiprinti ir užgrūdinti Interneto visuomenės individų organizmą. O geriausias būdas – “apšviesti” juos. Jei gausite Interneto virusą – jo platintojui pasiųskite šio puslapio adresą:

Views All Time
Views All Time
2058
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!