Hakeris. Pomėgis? Profesija? Ar verslo interesai?
Prieš porą metų jaunas hakeris, slapyvardžiu „rolex” džiaugėsi pralaužęs NASA kompiuterių apsaugą ir patekęs į JAV nacionalinės aeronautikos ir erdvės tyrimų agentūros tinklus. Pasinaudojęs programa „John-the-Ripper”, jis sužinojo 800 NASA kompiuterių slaptažodžius. Viename iš serverių „rolex” sugebėjo įsirengti iš išorės prieinamą on-line pokalbių sistemą, kitus kompiuterius jis sėkmingai panaudojo pornografinių tinklapių reklamos siuntinėjimui. Už kiekvieną užverbuotą klientą jis gaudavo po keliolika centų ir taip kas mėnesį užsidirbdavo iki dviejų tūkstančių dolerių. Dabar dvidešimtmečiui Raymondui Torricelliui reikės atsakyti už šį ir kitus „Žygdarbius”. Galutinį sprendimą priims teismas.
Nežinomi asmenys iš vienos on-line parduotuvės pernai pavogė 485 tūkstančius kreditinių kortelių duomenų bazę ir paslėpė ją JAV vyriausybinės organizacijos serveryje. Čia ją atsitiktinai surado sistemos administratorius, pastebėjęs, kad serverio darbas yra nenormaliai sulėtėjęs. Manoma, kad duomenų vagystės prasidėjo dar 1999 metų sausio mėnesį ir sistemingai tęsėsi ilgą laiką. Nusikaltėlių pėdsakai veda į Rytų Europą. Gali būti, jog hakeriai tiesiog norėjo pasijuokti iš amerikiečių saugumo sistemų.
JAV informacinės saugos kariniai specialistai nutarė bendradarbiauti su hakeriais. Pernai vasarą vykusiame kasmetiniame – jau aštuntajame – JAV hakerių susitikime DEF CON netikėtai pasirodė svarbus Gynybos ministerijos pareigūnas ir įtaigiai papasakojo apie šalies gynybai gresiančius pavojus tais atvejais, kai pažeidžiamas informacinių sistemų darbas. Ne tik papasakojo, bet ir pakvietė hakerius bendradarbiauti kuriant apsaugos priemones nuo priešiškų valstybių kiberatakų. Taigi netolimoje ateityje kai kurie hakeriai, galimas dalykas, nešios karinius antpečius, jei nuspręs savo gyvenimą susieti su profesionalia ateitimi armijoje…